Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, megbeszélnétek...

Mit tennétek, megbeszélnétek vele még akkor is ha vita lenne belőle?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy a páromtól szülinapomra illetve névnapomra is 1-1 szál rózsát kaptam. Míg ő kb számonkért hogy ő mikor kapja meg a 10ezres ajándékát... Nagyon rosszul esik,hogy sokmindenre lenne szükségem,és nem mondja azt hogy gyere szivem vegyünk neked valamit(nem 10ezres nagyságrendről lenne szó mint nála) De ehelyett költ a kocsira,bulira,én meg nem veszem meg magamnak amire szükségem van,csak hogy neki megvehessem az ajándékát...Követelőzésnek tűnne ha ezt felhoznám neki,de bánt a fontossági sorrend eltérése.
2011. máj. 3. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne legyél idióta :) Egy kapcsolatban azonos szintet kell nyújtani. Arról lehet szó, hogy ő nyilvánvalóvá teszi, hogy ő kb egy rózsa árát szeretné ajándékra költeni feléd, de akkor az a normális hogy te is ennyi értékben adsz neki ajándékot viszont. Mellesleg megjegyzem hogy felnőtt korban már igazából a férfinek illik a nagyobb ajándékot venni, de még ha nem is akarja magát ilyen költségekbe verni, mert neki nem annyira fontos az a nő, akkor is a minimum az, hogy viszont nem vár semmit, de tovább megyek nem is szabad elfogadnia nagyobb értékű ajándékot.


Drága kislányom. amit a pasid művel, ezt hívják kihasználásnak :) Úgyhogy állj a sarkadra és mondd meg, hogy nem áll szándékodban őt finanszírozni. ő a férfi, neki kéne téged támogatnia, de te elfogadod, hogy ezt nem teszi, viszont rendkívül FÉRFIATLAN hogy viszont tőled elvárja hogy nagyobb értéket adj neki. Úgyhogy maradjatok szépen az 1-2 ezer forintos ajándékozásnál és kész. Ha ezt nem teszed érthetővé, és csak nyelsz, akkor soha nem fog téged megbecsülni :)


32/N

2011. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tehát ő szó szerint kiköveteli a viszonylag értékes ajándékot, neked meg 1 szál virág? Kirúgni már késő?
2011. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben (még ha csak elfelejtené, hagyján...) én már a kapcsolat értelmén is elgondolkoznék...
2011. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy történt,hogy az évfordulónkra beszéltük meg hogy azt kapja meg,de mondtam neki hogy majd szülinapjára,mivel nem olcsó,én meg tanuló vagyok...Szülinapomkor békültünk ki,és azt kaptam hogy reggel itt várt rózsával hogy elvigyen az egyetemre,és reggelizni.Most névnapom előtt is volt nézeteltérés,másnap találkoztunk és egy rózsát kaptam.De ezt hogy adjam elő neki?Mert nem akarom hogy azt higgye hogy nem örülök neki,és ajándékot akarok kikövetelni.De cserébe ő se várjon akkor nagyot,hiába megígértem.
2011. máj. 3. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy én is menekülnék. Mondjuk zárójelben azt meg kell jegyezni, hogyha mindezek után te értékes ajándékot veszel neki, akkor bolond vagy.
2011. máj. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit önző a "drága" nem? Beszélgess el vele de komolyan, amúgy meg mosolyogva ajándékoznák neki valami 200 forintosat.
2011. máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem akarom hogy csalódjon,és azt kelljen mondania hogy egy tortát sütött nekem a barátnőm...de megcsinálnám egyébként szívesen.annyi hogy én így az évfordulónkra nem vettem még semmit neki.de azt jó lenne elmondani neki hogy rossz hogy minden másra kész költeni...
2011. máj. 3. 09:59
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Csalódni fog, mert amikor lesz a szülinapja, névnapja akkor ne adj neki semmit sem!!! Ha megkérdi hol van az ajándék, mond neki nincs, vettem magamnak ruhát..stb. Mivel te sem vettél nekem nagyon semmit a szülinapomra, névnapomra és akkor majd elgondolkodik, hogy hoppá na majd következőre veszek neki valami szépet, jót :)
2011. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 napietus ***** válasza:
ne legyél már hülye...annyit költs az ajándékára, amennyit ő költ a Tiedre. nem fillérre-forintra, de kb. egyébként mi sem szoktunk nagy ajándékokat venni egymásnak, mert nincs értelme, ami kell, úgyis megvesszük, de akkor ez MINDKÉT FÉLRE vonatkozzon! a férjem direkt nem szülinapra vesz nekem ékszert pl. hanem "csakúgy", hogy ne érezzem úgy, hogy nekem is ilyen drága ajándékot kell vennem neki.
2011. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ne is beszéljek vele akkor most hogy mennyire rosszul esik?
2011. máj. 3. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!