Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem sikerül...

Nekem miért nem sikerül spórolnom?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a kérdéseket és látom, hogy mennyi embernek sokkal rosszabbul megy a sorsa mint nekem ( nem akarom őket bántani) és mikor megfogadom, hogy nem költöm hülyeségekre a pénzem egy darabig kibírom de utána nem. Pedig még nem kereső ember vagyok( 19/L) és nagyon szégyellem magam emiatt, hogy másnak még ételre meg ruhára sincs pénze én meg néha csak elköltöm a pénzem. Segítsetek, hogy mivel álljam meg a pénzköltést? Vagy írjam fel egy lapra mi fontos mi nem és így mérlegeljek? Nyáron munkát kéne szerezni de nem tudom még lehet-e találni. Apukám azt mondta, hogy ha dolgoznák akkor megérteném milyen nehéz megkeresni a pénzt.
2011. máj. 3. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Gondold ki mit akarsz megvenni, amire tényleg szükséged van. Írd fel egy listára, vigyél kb. annyi pénzt és csak azt vedd meg!
2011. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
ne parázz ezen. más úgyél ahogy, te meg így.. ennyi. te megteheted hogy költesz, ezért ne szégyelld magad.
2011. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha majd magad keresed meg azt a pénzt amit elköltesz akkor jobban fogod értékelni,igaza van apukádnak.

Más pénztárcájából könnyű költeni.

2011. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hollófernyiges ***** válasza:
86%
Attól hogy te spórolsz, nekik nem lesz több pénzük. A lényeg hogy a saját lehetőségeidhez képest ne költs túl sokat.
2011. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Apukádnak igaza van! Amíg nem dolgoztam, a zsebpénzem, vagy amit a suli mellett kerestem, magamra költöttem el. Amióta összeköltöztem a párommal, más a helyzet. Az már nem csak az én pénzem, hanem közös.

Szerintem írd fel egy lapra, abban a hónapban mit szeretnél költeni, az kb. mennyibe kerül, mennyit kapsz, mennyit akarsz félrerakni.

Amit félreraksz, berakhatod bankba, vagy ha nem olyan összeg, egy dobozba is, hogy ne nyúlj hozzá.

2011. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Én régebben jobb anyagi körülmények között éltem és én is "hülyeségekre" költöttem a pénzem egy részét. Most meg a legszükségesebbekre is nehezen jut. De ha megint jobban menne a sorom, ugyanúgy megvenném a kis hülyeségeimet és örülnék nekik. :)

Szerintem ha feltétlenül spórolni akarsz, akkor számold ki kb. mennyiből jössz ki egy hónap alatt és abból gazdálkodj, a többit meg rakd félre és ne nyúlj hozzá, csak ha feltétlen szükséges. Talán akkor nem költöd el.

De csak akkor spórolj, ha tényleg értelmét látod, ne azért, mert vannak, akiknek sajnos muszáj. :)

2011. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Apudnak igaza van, amúgy úgyan ilyen vagyok én is van pénzem akkor minden baromságra elköltöm ha kell-ha nem...:/ De van egy jó ötletem, hogyan tudnád megtartani a pénzed, add oda anyudnak, hogy őrizze, tegye el neked..:D oda ahol te nem tudod hogy hol van..:D így lehet megállod..:D
2011. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Azert mert masnak nincs penze, azert en se vegyek semmit?

Azert mert mas ehezik, azert en se egyek?

Mindenki maganak alakitja az eletet.

2011. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Én most kezdek neki a nagy spórolásnak. Eddig havi 3000Ft-t kaptam a szüleimtől, ebből vettem meg magamnak sok mindent, ezért most már kevés a pénzem (max. 2000Ft). Most a szüleim megemelték a zsebpénzemet, így havit 5000Ft-t kapok (bankártyán). Most volt a szülinapom is, kaptam 8000Ft-t. Egyenlőre a kártyámat félretettem. Ha nagyon muszáj a szülinapi pénzből költök, de 2x is meggondolom, hogy mire.

Apró tanácsok, amiket én / mi bevetek / bevetünk:

- Nővérem, anyukám és én nagyjából ugyanakkorák vagyunk. Ha van olyan ruhánk, amit mi már nem hordunk, de még használható állapotban van, megkérdezzük egymást, hogy kell-e valamelyikünknek. Így megspórolunk némi pénzt, mert ha tudunk cserélgetni, nem kell feltétlenül új ruhákat venni. Valamint érdemes ruha vásárlások során szétnézni a turikban. Nagyon jó cuccokat lehet kifogni, nővérem a minap vett egy nagyon szép kicsit csipkés, krémszínű pólót 120Ft-ért és egy bézs színű blézert 1000Ft-ért:) Egyiken sem látszik,hogy használt, és nagyon jó áron adták!

- Nagyon sokat lehet tenni a szépségért otthon is. Pl. bőrradírt venni fölösleges, otthon is lehet nagyon jókat előállítani. Pl. só + olívaolaj, vagy cukor + citromlé (mindkettő nagyon jó). Fölösleges 4-600Ft-ért ajakápolót venni, amikor ott a méz. A különféle ajakápolók ráadásul olyan anyagot tartalmaznak, amik hosszútávon elvonják a vizet, ezért még gyakrabban használják az ajakápolót. A méz sokkal jobb. És még számtalan ilyen trükk van, amivel tényleg sokat lehet spórolni, csak szét kell nézni az interneten, mi mire jó.

- Nekem pl. van egy kis házikó alakú perselyem, abba szoktam dobálni visszajárókat (50-est, 100-ast és 200-ast). Lehet, hogy viccesen hangzik, de nagyon nagy hasznát vettem karácsony előtt, mert ezzel a spórolt pénzzel mindenkinek mindent meg tudtam venni, amit szerettem volna.

Remélem tudtam segíteni!:)

16/L

2011. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell elszégyellned magad emiatt! Ha te megteheted, tedd meg! Ne menjen a te életed rovására, az hogy másokat sajnálsz. Ha valakinek nem telik valamire, neked pedig igen, attól Te nem vagy rossz ember.
2011. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!