Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok így tovább élni,...

Nem akarok így tovább élni, annyira fáj hogy elveszítettem. Mikor sikerül végre kimásznom ebből a gödörből?

Figyelt kérdés

5 évig voltam együtt a barátommal, de a kapcsolatnak vége lett egy hónapja. Hosszú lenne leírni hogy miért, de még mindig szeretjük egymást. Tudom, és érzem, hogy ő is szeret. Nem tudom feldolgozni, úgy érzem megőrülök. Semmi nem köt le,minden nap úgy kelek fel, hogy bár ne kéne élnem. Annyira belesüppedek ebbe az állapotba, hogy a barátaimnak is már a terhére vagyok úgy érzem. Egyedül élek, rohadtul egyedül vagyok az egész világban. a barátom volt az az ember, akire mindig számíthattam, és most egyáltalán nem része az életemnek. rettenetes érzés, nem látom a fényt az alagút végén. Vissza szeretném kapni, de tudom nem lehet. Meghalni nem akarok, de így élni sem. tudom mit kell csinálnom, hogy csak rajtam múlik, szedjem össze magam, mozduljak ki, keressek új hobbit. azt is tudom hogy másoknak sokkal nagyobb problémákkal kell megküzdeniük, én meg itt sajnáltatom magam. de ki kell írnom magamból, mert már tényleg az idegösszeroppanás szélén állok, nem találom saját magam.Az a legrosszabb, hogy szeretjük egymást. ha nem így volna,lehet el tudnám fogadni ezt a szakítást. aki már volt ilyen helyzetben, az mit tett? mennyi idő volt, mire visszanyerte az életkedvét? köszönöm hogy elolvastátok, és köszönöm előre is a segítséget!

L/21


2011. júl. 21. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretitek egymást, miért nem lehet újrakezdeni? Amúgy az idő fog segíteni, kitartás.
2011. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nos? Ha igen, ebbe bele kell torodnod.
2011. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Túl sok fájdalmat okoztunk már egymásnak, és most azt mondta, hogy belefáradt mindenbe. Most meg rideg, és elutasító.
2011. júl. 21. 16:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt is el kell fogadnod. Bele kell torodni, ha a masik meg nem akar. Mibol gondolod, hogy igazabol szeret meg, ha rideg, elutasito?
2011. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert eldöntötte hogy nem akarja, és ismerem már ennyire. Ő így védekezik, mert ha kimutatná hogy mit érez, akkor elbizonytalanodna.
2011. júl. 21. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen nehéz helyzetekben mindig az segít, hogyha arra gondolok, hogy minden okkal történik, ennek is megvolt az oka, valamiért meg kellett történnie, valamiért át kell élnem ezt a fájdalmat, és tudom, hogy ez is csak egy szakasza az életemnek, és egyszer vége lesz ennek is, mint minden másnak. És egy dolognak a vége mindig valami újnak a kezdete :-) (Tudom, hogy közhelyes, csak akkor érnek valamit ezek a mondatok, ha az ember belegondol a jelentésükbe)


(Bocsi, nem okoskodni akartam, lehet, hogy más embereknek ettől a gondolatmenettől nem lesz jobb, de én mindig erre szoktam gondolni.)

2011. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi időbe telik, de én is ilyen helyzetben vagyok, mi két hete szakítottunk 10 éves se vele-se nélküle kapcvsolat után. Pontosabban én vele, jó okom volt rá. Egyedül élek, nincs senkim szinte és egyelőre szenvedek én is, de tudom hogy el fog múlni, napról napra könnyebb, ez tartja bennem a lelket. Időbe telik, de bízom benne hogy magamra fogok találni újra.
2011. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy mit vesztettél? Egy olyan embert, aki elhagy. Tehát: nem vesztettél semmit!

Fel a fejjel!

2011. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hasonló volt az én helyzetem is. A volt párommal még szerettük egymást, de ő is elhagyott, mert túl sok fájdalmat okoztunk egymásnak, annyira nem illettünk össze, annyira nem bírtuk elviselni azokat a terheket, amiket a kapcsolatunkkal magunkra vettünk, főleg én, és annyira nem ment az együttélés. Ő tette meg végül azt a lépést, amit én nem mertem.

Az én életem is teljesen értelmét vesztette. Később jöttem csak rá, hogy már a kapcsolatban nem volt értelme semminek, olyan rosszul működött, olyan fájdalmas volt. De a szakítás után még ezt nem igazán tudtam felfogni érzelmileg.


Aztán, mikor már teljesen biztos voltam benne, hogy ennek már nincs értelme, eldöntöttem, hogy így nem mehet tovább. Nem tehetem tönkre az egész életemet azzal, hogy hiába várok valakire, akit ha még vissza is kapnék, nem lennék boldog és ő sem lenne velem.

Ráerőszakoltam magamra, hogy nyissak az élet felé és azok felé, akik szeretnek. Minden erőmmel azon voltam, nem engedtem, hogy visszaforduljak.

Két hónapnál tovább nem tartott, amíg kilábaltam belőle, de csak azért, mert valaki segített. Egy haverom, aki visszaadott mindent, amit eltemettem. Ma már ő a férjem és nem is lehetnénk boldogabbak. Ő az igazi.

A régi szerelmemre pedig már csak úgy gondolok, mint egy régi ismerősre.

2011. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy, előtted a jövő!! Vagy vele, vagy nélküle.. Most az a legjobb, ha kicsit külön vagytok. Egy kis idő múlva kiderül, hogy lehettek-e még együtt. Szerintem nem kizárható!


Nyugtasson téged az, hogy mindig szeretett és most is szeret, és ez kölcsönös. Azért érdekelne, miért lett "végleg vége".

2011. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!