Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a nő csak olyan...

Igaz, hogy a nő csak olyan férfit képes igazán tisztelni, aki hasonlít az apjára?

Figyelt kérdés
Ha például a nő apja rendszeresen ordítozik, veszekszik a feleségével, káromkodik, akkor a nő egy csendes, kiegyensúlyozott, tisztelettudó férfit nem fog tisztelni?
2011. máj. 3. 14:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Cáfolom! Apám sokszor vert gyerekként tiszta idegbeteg volt, a férjem pedig a nyugalom szobra! Felnézek rá szeretem és tisztelem! 4 éve vagyunk házasok!
2011. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Fenéket! :) De az elképzelhető, hogy ha tényleg szereti és tiszteli az apját, akkor azokat a tulajdonságokat, amiket szeret és tisztel benne, esetleg keresni fogja a leendő partnerében is.

Olyan is lehet, hogy egy durva szülőnek sikerül annyira eltorzítani a gyereke lelki világát, hogy felnőtt korában is ezt a családmodellt érzi normálisnak. De egészséges lelkületű ember nem hiszem, hogy tiszteletet érezne egy durva, ordítozó, részeges ember iránt, csak mert az apja is ilyen volt.

2011. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam róla pár éve, egy tanulmány szerint a nők igyekeznek olyan férfit maguk mellé választani, akik valamilyen képen hasonlítanak az édesapjukra.

Érdekes a tanulmány ... én pl. sosem tudtam magam mellett elképzelni egy pocakos szakállas férfit, mint amilyen az édesapám. De pl. 1-2 belső tulajdonsága a mostani páromnak hasonlít az édesapáméra.

De ugyanakkor, ha az édesapám olyan lett volna velem, hogy ver, alkoholista és stb [hál' istennek ő sosem volt ilyen], biztos, hogy nem az ő példaképét keresném a páromban.

2011. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
40%

A legtöbb nőre igaz , hogy az apját keresi minden férfiben .

Szerencsére itt is vannak kivételek .

2011. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én férjem cseppet sem hasonlít apura.....

Aput pedig tisztelem becsülöm.

2011. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért egy nő életében így vagy úgy de meghatározó szerepet játszik az apa. Ha Istenként tiszteli akkor nyilván megpróbál a saját apjához hasonlító társat keresni. Ha nagyon rossz élete van az apja mellett akkor azt a tulajdonságot elkerülve próbál egy gyökeresen más férfit keresni maga mellé. Szóval így vagy úgy de akkor is ott az apa a párválasztásnál.
2011. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Ezt a baromságot már melyik hülye női magazinban olvastad?

Apámat szeretem, pedig nem volt mintaférj, elváltak a szüleim, apám nem foglalkozott se anyámmal se velem igazából, ő olyan csajozós, nagydumás, nagymenő volt akiért oda voltak a nők és ezt ki is használta. De nem tudom utálni érte.

Viszont sose kéne ilyen pasi. Pontosan az ellenkezője ami nekem kell, és szerencsére találtam is olyat. Ő az a könyvtárban tanulós, nyugis, csendes fajta, akinek nincsenek barátai és senki nem veszi észre. Vele minden tökéletes.

2011. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz.. csak ha az apját szereti és tiszteli, akkor van ez így! Akkor ő jelenti az alapot, és a tőle kevesebbet érő férfiakra nem tud felnézni. Ez sajnos tény, az én apám a tisztesség, megbízhatóság szobra némi ezermester beütéssel, tudásvággyal, sok emberséggel. Ha egy férfi nem ilyen, akkor számomra ő még csak fél ember.. képtelen vagyok alább adni a gyermekkorom óta értéknek érzett tulajdonságokból, de jobban meggondolva nem is nagyon akarok.

Akinek viszont agresszív szülei voltak, az tudatosan kerülni fogja a hasonló karakterű embereket, súlyos lelki sérülés kell ahhoz, hogy tényleg az ilyen férfiakat tisztelje..

2011. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nem tudnék elviselni még egy olyan embert, mint az apám. Örülök, hogy végre nem kell vele laknom (sosem tudtam tisztelni, szeretni sem igazán, legfeljebb elviselni), és a közelébe sem mennék senkinek, aki bármiben is hasonlít rá.
2011. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Helyesbítek . Sok nőt ismerek aki annak ellenére is olyan pasi mellett kötött ki mint az apja , hogy az részeges volt és verekedő .

De találtam kivételt is , de 10-re jut 1 kivétel (az én ismerettségi körömben , bár lehet én ismerek rossz embereket)

2011. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!