Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért törődöm annyira azzal,...

Miért törődöm annyira azzal, mit gondolnak mások?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy teljesen belebetegítem magam, ha azt gyanítom, valaki vagy haragszik rám, vagy nem szeret, megbántottam, rosszat gondol rólam, olyat kell mondanom amivel megbántom, stb... Ilyenkor csak sínylődök, gondolkodok, görcsöl a gyomrom, rettegek, nem tudok másra gondolni. De úgy érzem ez nem jó, nem normális, miért nem tudom könnyedébben venni? Ezek a dolgok az élet velejárói, de miért nem tudom megemészteni, ha valakit megbántok vagy rosszat mondok, akkor is, ha egyáltalán soha nem akarok bántani senkit? Másoknak mindig 5 perc alatt elfelejtem a dolgokat, ha egyáltalán észreveszek valamit.
2008. febr. 14. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mostantól törödj azzal, hogy nem foglalkozol azzal mit gondolnak!! hm? csak éppen arra kell forditanod a figyelmedet, hogy arra koncentrálj mostantól mit szeretnél, és ne arra mit nem szeretnél!!!
2008. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

szia! :) régebben én is állandóan azon rágódtam , hogy most vajon haragszik-e rám x.y. meg hogy mit gondolhatnak mások. aztán idővel kialakultak a dolgok. egyrészt ha úgy éreztem megbántottam valakit, megkérdeztem tőle, hogy nagyon utál-e most :), vagy élből bocsánatot kértem miután lement a dühköd a búrámról :). aztán a ki mit gondol rólam-ot úgy módosítottam magamban, hogy feltettem a kérdést ott bent, számít-e x.y. véleménye számomra? amennyiben nem, akkor a "szarni rá" felkiáltással nem foglalkoztam a dologgal tovább, ha fontos x.y. mit gondol rólam, félrehívom és megbeszélem vele a dolgokat. így sok rágódós órától mentem meg magam most már. egyébként azt tanácsolom, hogy próbálj meg uralkodni magadon, bár időnként, normális stílusban az őszintén jövő megmondom a magamét erősít az emberi kapcsolatokon, de csak ha valóban igaz az , amit a másiknak mondtál. lényeges a stílus, mert ha bunkón odavágod a mondanivalót (akkor is ha igazad van), hevesebb reakciót vált ki a másikból, nem pedig azt, amit el akartál érni : gondolkodjon el ő is a dolgokon.


remélem valamit tudtam segíteni.

szióóó :)

2008. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Indulj ki magadból. Te is folyton orrolsz valakire, haragszol mindenkire, és az embereket pocskondiázod ahátuk mögött? Ugye nem?

Miért gondolod, hogy a világnak más dolga sincs, csakhogy téged utáljon? Nyugodj meg, mint ahogy magadnak te, másnak meg saját maga igazán fontos.

Biztos, hogy van akinek rossz véleménye van rólad, meg olyan is, akinek, jó, meg olyan is (és ők vannak a legtöbben), aki magasról tesz arra, hogy te egyáltalán a világon vagy.

Ne félj, nem bántasz meg mindig mindenkit, csak utólag gondolod rá ezeket. Ha valakinek baja lesz, akkor majd szól, és eloszlatod a kételyeit, hogy nem szándékoztál rosszat mondani. Egy taktikai lépést még tudok javasolni, én is ezt szoktam tenni: Lehetőleg ne beszélj ki senkit a háta mögött, feleslegesen ne kritizálj, ne bírálj senkit sem a háta mögött, sem szemtől szemben. Haszna úgysincs, viszont rengeteget árt nem fog magába szállni a másik, hogy jujj, nem tetszik a ......-nak a hajam színe, jaj befestetem, hanem azt gondolja, hogy milyen egy bunkó, minek fikázta a hajamat?


Bár szerintem te alapból nem vagy ilyen típus. Általában a lelkiismeretes emberek tépelődnek, hogy elég jók-e. Laéy erős, már a kérdésed ténye is azt jelzi, hogy sok embernél sokkal különb vagy, tehát mégha valakiknek van is rossz véleményük rólad, ők nem a te kategóriád, nem is kell foglalkozni velük.

2008. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi! sokat segítettetek..:)
2008. febr. 24. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!