Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom zsugori. Mit tegyek?

A párom zsugori. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a mai világban meg kell fogni a pénzt, de egyszerűen a párommal folyton vitatkozunk az anyagiakon. Most leginkább a benzinen. Nem akar sehova kocsival menni, inkább buszozik 40 kilométert..a munkahelye és az otthona között. Mivel ált. én is vele megyek havi sok ezret költök különböző jegyekre.. Mondtam neki, hogy inkább én kifizetem a benzint..de ezt semmiképpen sem akarja. Nem is zsugori ő, csak sok dologra sajnálja a pénzt.. a ti párotok is ilyen?
2011. máj. 3. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

A párom pont az ellentéte a tiednek.Mindent megakar nekem venni,bármit megnézek közelebbről.Pedig én nem vagyok ilyen,csak Ő többet keres,mint én és neki ez a normális.

De ez engem zavar néha...


Amúgy szerintem próbálj vele beszélni,hogy ez téged zavar,mert sok idő a buszozás.

2011. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt beszéljétek meg. Mert neked biztos nem jó. De nem olyan durva gond ez, ha nem ezen megy a veszekedés minden nap. Mert ha igen, akkor belátásra kellene téríteni, vagy legalábbis vedd rá hogy egy-kétszer menjetek kocsival, és majd Ő fogja mondani, hogy mindig azzal akar menni, mostantól. :-) Ha szerencséd van, ha nem akkor nehéz dolog
2011. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Sokak esetében napi 40km-eket autózni munkahelyre luxus.

Ja, hogy így neked is meg kell venni a buszjegyed, ha utazni akarsz? Akkor kis is a zsugori?:))

2011. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kocsival mennétek,akkor a benzin kevesebbe kerülni,mint a jegyek? Nem nagyon hiszem.

A párod nem zsugori,csak nem költi feleslegesen a pénzét.

2011. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

EZt hívják ésszerű spórolásnak. Ha így még mindig olcsóbb, mint benzint venni, akkor ez a jobb megoldás.


ma már többször is át kell gondolni, hogy mire költesz. üdv a majdnem 400 forintos benzin világában!

2011. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Tartósan nem olcsóbb a jegy az üzemanyagnál,ha csak nem bérletről van szó mert az jóval olcsóbb.Ritkán tömeg közlekedem,aminek meg van az oka,de nem részletezném,hogy miért,de meglepődtem,hogy két járművel mentem pár megállót és 1000 Ft.Ha ketten mentünk volna akkor 2000 Ft.Az üzemanyag nem került volna ennyibe,de nem volt autó kéznél.40 km pénzben és buszban mérve kicsit sok 2 embernek.És főleg ha van autó,amit ugye akkor is fent kell tartani,ha nem használja az ember,ráadásul az állásban is jobban romlik a minősége vagyis hamarabb kezd el rohadni,tönkremenni (típus és kor függő),olcsóbb tankolni.Ezt én tapasztalatból mondom és bizony van mikor meg kell néznem hogy mire költök és az autót olcsóbbnak mondhatom ilyen körülmények között.
2011. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki kategórikusan kijelenti,hogy a tömegközlekedés olcsóbb, mint a benzin, annak nincs kocsija!

Ha ketten mennek kocsival, már jobban jönnek ki, mintha teljes árú jegyet vesznek!

Hogy ez most zsugoriság, vagy nem, azt nem tudom. Lehet,hogy csak nem számol utána!

Beszéljétek meg!

2011. máj. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak azt felejtitek el sokan, hogy a kocsiba nem csak benzin kell. Vizsgáztatás, biztosítás, egyéb adók, szervíz (a kötelezők és a váratlan, kopó alkatrészek cseréje), amortizáció (korával veszít az értékéből [hacsak nem veteránról beszélünk, mert annak korával nő az értéke, de most erre ne térjünk ki])
2011. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha van autó és nincs használva,akkor annak az többet árt,mintha mennének vele minden nap.Ráadásul azért levizsgáztatni,hogy továbbra is az udvaron álljon,nincs értelme.Akkor el kell adni az autód,de azért tartani,hogy porosodjon,na annak nincs értelme.Szóval,ha van autó,akkor az olcsóbb!
2011. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!