Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a szüleim jobban kimutassák, hogy szeretnek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok problémás gyerek, de a mi családunkban nem "szokás" azt mondani, hogy szeretlek, hiányoztál.. stb. Látom barátnőmet, hogy őt mennyire szeretik a szülei, türelemmel beszélnek vele, ölelgetik, és ilyenkor szomorú leszek, mert engem nagyon nagyon ritkán ölelnek meg.. egy évben egyszer kb :S Azt meg nem akarom mondani, hogy "Anya, ölelj meg!" mert ha kérem az már nem olyan. Hiányzik a szeretetük nagyon. Én odaszoktam menni, megsimogatom anya kezét, vagy valami, de cikinek érzem néha, hogy nekem szükségem van erre, neki meg nem nagyon... Tudom, hogy szeretnek amúgy, csak nem szokták kifejezni, és ez a rossz
2011. máj. 4. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj oda hozzájuk, és öleled meg őket, amikor úgy érzed vagy adj egy puszit nekik!!! :) Lehet, hogy idővel ők is mernek majd közeledni, vagy lehet, hogy eddig azért nem tették, mert úgy gondolták, hogy ez téged zavarna...És nyugodtan mondhatsz nekik kedvességeket is, nem hiszem, hogy baj lenne!
2011. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sehogy,ha az emberben nincs benne alapból,valószínűleg ők így látták otthon és ezt viszik tovább.Ezért ne várd azt,hogy ha eddig nem ölelgettek és mondtálk akkor változni fog a helyzet.
2011. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam alapból benne van az,hogy a lányomat megölelem és megpuszilom a nejemnek ez nem ment soha sem,ma a lányommal élek.
2011. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:
Jaj, te kis cukorborsó! Küldök neked ismeretlenül is egy nagy-nagy anyai ölelést!
2011. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a "kis"lányunkat nagyon sokat ölelgetjük, puszilgatjuk. Így volt ez a kezdetektől fogva. Most már kamasz, ő nem igényli annyira, csak, amikor ő akarja. :) Nekem borzasztó rossz volt elfogadnom ezt, de kénytelen voltam. Nem lehet már annyit tutujgatni, babusgatni. Én alapvetően egy ilyen alkat vagyok. Engem is sokat simogatott, ölelgetett az anyukám. De az apja is megöleli, megpuszilja. Ne múlhat úgy el nap.


Én is küldök neked nagy ölelést, mert nekem nagyon sok van még. :)


38/N

2011. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Beszélj nekik erről, és jelentsd be, hogy ezentúl ölelésterápiát akarsz folytatni velük. És minden nap öleld meg őket 15x, persze fejenként. :)

Egy pár hét múlva érezni fogják a jó hatást, és rászoknak, hogy maguktól kezdeményezzék az öleléseket.

2011. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !

Az ölelésektől, meg nagyon meghatódtam! :)

Az ölelésterápia meg jónak tűnik :)

2011. máj. 6. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!