Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék együtt aludni a...

Szeretnék együtt aludni a barátommal, de nincs rá alkalom, anyuék nem engedik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Biztosan más velem egykorúnak is volt már hasonló problémája, de nekem ez az első komoly szerelmem és sajnos most én is ilyen helyzetbe kerültem. Tudom, hogy a jó szülő-gyerek kapcsolat alapja a kommunikáció, de hiába mondom el őszintén a kérésemet, anyukám úgy gondolja, hogy még nem szabadna, hogy együtt legyek a barátommal. 17 és fél éves vagyok, ugyan nem felnőtt, nem is tartom magam annak, de azt viszont meg merem kockáztatni, hogy észszerű vagyok, amennyire a korom engedi. 14 évesen volt egy barátom (első próbálkozás), akkor az természetes volt, hogy nem maradhattam nála estére, nem is akartam, de 3 év alatt már másképp értékelem a dolgokat, nem hiszem, hogy probléma lenne, hogy ennyi idősen van barátom. Olyan keveset tudunk együtt lenni a suli miatt, de szombaton sem tölthetünk együtt egy teljes napot, mert sötétedés előtt haza kell érnem. Én ezt már kicsit túlzásnak tartom. Bevallom őszintén, nagyon szeretek vele lenni, örülök, hogy vártam rá és nem volt csak azért barátom 15-16 évesen, hogy legyen valakim. Nálam most jött el, majdnem 18 évesen az a pont, amikor úgy érzem, megbízhatok teljesen egy emberben, nem kell attól tartanom, hogy az éretlensége miatt csalódást okozna.

Jó lenne vele tölteni több időt, vele aludni, nem rohanni haza 2-3 órás találka után. Hogyan oldjuk meg ezt? Nem vette el az eszemet, 5 hónap alatt ugyanúgy tartottam magam ahhoz, amit eddig is tettem, megfeleltem az elvásároknak.


2011. nov. 13. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Amíg otthon laksz addig bele kell törődnöd, hogy Anyukád már csak ilyen.
2011. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
menj te hozzá.ebédeljetek együtt egy étteremben.tanuljatok együtt.és van egy ötletem.de ez hazugság lenne.
2011. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mikor elolvastam a kérdést, azt hittem, hogy ismét egy éretlen 14-15 éves kislány tette fel a kérdést, aki próbál lázadni, miközben még semmit sem tud az életről. Ehelyett egy komoly gondolkodású, intelligens lány kérdése tárult elém. Én úgy gondolom, hogy anyukádnak engednie kéne, hiszen értelmes és felelősségteljes vagy és látszik, hogy szereted a fiút. Akármi is lesz, nagyon szurkolok, hogy sikerüljön és szeressétek egymást sokáig.
2011. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg próbálj meg másképp érvelni vele.

Nekem is ugyanez volt a problémám. Az a probléma,hogy az anyukák nagyon féltik a lányukat attól,hogy megbánják a szüzességük elvesztését (+hogy a kicsi lányuk nagylány lesz).

Meg kell mondanod anyukádnak, hogy NEM lefeküdni szeretnél vele, hanem csak nála aludni. Ebben semmi durva dolog nincs, hiszen barátnőknél is szokott aludni az ember.

Ha erre is ellenkezik, ajánld fel neki,hogy akkor megadod a barátod édesanyjának a telefonszámát, és beszéljék meg,hogy ő majd figyel rád,meg vigyáz rád stb.

Mondd neki,hogy ha minden áron le akarnátok feküdni,már meg tudtátok volna oldani, de nem akarsz,mert még várni szeretnél vele, még ilyen irányban nem szeretnéd ha komolyodna a kapcsolatotok(ez kicsit majd megnyugtatja).

Ha erre se engedi, akkor bizony egy nagyon makacs anyukád van! Ekkor vesd be azt,hogy ha már ezt nem engedi meg legalább azt engedje meg,hogy később menj haza (természetesen a barátod majd hazakísér)

Remélem segítettem, majd írj,hogy sikerült e!!

17,5/L

2011. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Ne haragudj, de ez baromira gáz. Ilyen meghülyült, befásult, nyomorult szülőket még nem láttam
2011. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem engedték a szüleim, ha hajnali 4-kor érek haza, akkor inkább akkor, de ne aludjak ott és ő se nálunk.

Ma már együtt lakunk albérletben, de amikor hazamegyünk, akkor sem aludhatok nála vagy ő nálam, de már beletörődtem. 5 hónap kevés idő, talán néhány év múlva engedik.

2011. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Féltenek. Nem szeretnék. Ha hazudni nem akarsz, törődj bele egyelőre.

Esetleg annyit próbálhatsz, hogy a kimenődet nyújtani, mert télen azért már 4kor sötét van. :D Ha olyan helyen élsz, megértem a féltést igazából. De esetleg lehetne, hogy barátod hazakísér, és mondjuk 9-re kell csak hazaérned, vagy valami. Így ti is többet lehettek együtt, és a szüleid is nyugodtabbak lesznek.

Aztán szép lassan lehet tovább haladni, de in medias res az együttalvást bedobni... nem jó ötlet szerintem. Mert a szülők nem hülyék, tudják ők is saját tapasztalatból, hogy az együtt alvás mit jelent egyértelműen. :D Szeretik legalább azt hinni, hogy a kicsi lányuk még ártatlan. xD

Nekem is anno hiába volt 2,5 éves kapcsolatom, nem engedték a dolgot. Utána mikor már egyetemre jártam, külön laktam, szóval tényleg felnőttem, az új barátomat hazavittem egy hónap után, senki nem szólt egy szót sem, mert akkor már felnőttként kezeltek. :D

2011. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem miért hiszed, hogy jó együtt aludni. Aludni legjobb egyedül. Nincsenek szagok a paplan alatt..felett, van elég helyed, nem horkol senki a füledbe. Persze ha te hosszú időn át akarsz mást csinálni, az már más tészta, de azt nappal is lehet.
2011. nov. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem sem engedték meg a szüleim, igaz 16 voltam, és már több mint 1 éve együtt voltunk.aztán közben vmi megváltozott.kijelentettem, h nálunk alszik ok?erre anya csak nézett, apa meg azt mondta, h szexelni nappal is lehet, így nincs miért aggódni :)azóta sem sűrűn alszunk együtt, mivel heti 2 napot van itthon (egyetem miatt) és nem szeretném, h a szüleivel ne töltsön elég időt.szept.-től már én is egyetemre fogok járni, így az elmúlt perceket majd pótolni tudjuk :)

18/L, 3,5 éves kapcsolattal

2012. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!