Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hátrány ha valaki korán kezd...

Hátrány ha valaki korán kezd el dolgozni? Nem tudom mi tévő legyek. Heelp!

Figyelt kérdés

Átléptem gimnáziumba,de nehezen boldogulok. Úgy érzem,semmi értelme bejárni mert SEMMIT nem tanítanak,így a tanárok sem túl szimpatikusak. Itt jött az az ötlet hogy váltsak iskolát. Oké,de még 4 évig járhatnék suliba,úgy hogy ott sem garantált a normális tanári kar. Alapból szimpatikus a suli,de kitudja.

Nézegettem tovább,és van egy olyan lehetőség hogy "délutáni suli" 2 órától.

Ma felhívott egy nő egy iskolaszövetkezettől hogy ha gondolom,szeptembertől mehetnék 4 órás munkára gyorsétterembe,és ez megoldható lenne a "délutáni suli" mellett.

Nem tudok dönteni,mivel szerintem mindkettőnek van előnye és hátránya is.

Anyunak ma felhoztam a délutános sulit+munkát,nem sok választ kaptam tőle,csak annyit hogy akkor semmire nem lesz időm,és megsértődött... azóta szinte hozzám se szól.


Szerintetek hátrány lenne korán kezdeni a munkát,és belépni a felnőttek közé?


16L


2011. máj. 4. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Esti iskola, és az fizetős, nem is kevés pénzbe kerül, így amit dolgoznál, az el is menne a sulira
2011. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kell érte semmit fizetni,mivel ez nem kifejezetten esti tagozat,hanem nappali és 16 éves kortól van.
2011. máj. 4. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Semmit nem tanítanak?Azt tanítják, ami elő van írva, van sok feleslegesnek tűnő dolog igen, de nem hinném h ne tudtad volna mikor jelentkeztél tovább tanulni...egyébként meg a jövőben mi szeretnél lenni?Nem lenne vmi szép életed így az biztos..Másrészt ugyanazt tanulnád a délutáni suliban is kb., amit egyébként is, és még lenne időd készülni is
2011. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Barátnöm is 16 évesen váltott sulit, és elöröl kellett kezdenie vagy is elsötöl, de végig csinálta, habár így 2 évet elvesztegetett de az új suli megoldotta a baját.
2011. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó ötlet. Ezzel a lépéssel megfosztod magad a gondtalan fiatalkortól, ami pedig nagyon fontos az ember fejlődése szempontjából.

Másrészről ha a hangsúly eltolódik a munka felé (márpedig eltolódik, mert ott feleannyira sem engedékenyek, mint az iskolában), az hamar azt eredményezi, hogy otthagyod az iskolát és elmész csak dolgozni.

Ezzel csak az a baj, hogy később nagyon megnahazíted a dolgod: te leszel az, akit mindenhonnan először kirúgnak, mert nincs semmi olyan végzettséged, tudásod, amit ne lehetne könnyen pótolni.

Manapság pedig ez a legfontosabb: annyit és olyat tanulni, hogy később a munkahelyeden egy értékes, pótolhatatlan ember legyél.

2011. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Darcy01 ***** válasza:
Szerintem sem jó ötlet a délutáni suli. Ha nagyon akarsz dolgozni, akkor nyáron vagy esetleg egy-egy hétvégi napon elvállalhatsz diákmunkát.
2011. máj. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eh... nem jó hamar elkezdeni dolgozni, tanulni sokkal jobb, mint dolgozni, elhiheted. Életed végéig akarod csinálni a monoton betanított munkát? Mást nem nagyon találsz érettségi nélkül, még ha van is érettségid akkor sem biztos, hogy találsz egy jó munkát. Érettségizz le, menj egyetemre.
2011. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elcseszed az életed ha most dolgozni kezdesz. Dolgozni még dolgozhatsz eleget, de tanulni főleg csak most tudsz. Megértelek, mert én is ilyeneket gondoltam, és nem tanultam hanem korán elkezdtem dolgozni. Verem a fejem a falba azóta is. Alig értek valamihez, most is munkanélküli vagyok. Ne hivatkozz arra hogy semmit nem tanítanak. Az az igazság, hogy nem akarsz tanulni, és ez nem vezet semmi jóra. Ma már nem azt a világot éljük, hogy majd lesz valami. A gimi lehet hogy nehéz, akkor válassz szakközép iskolát. Lesz szakmád is és érettségid is. Mert az kell egy csomó alap melóhoz is. Tanulj, hidd el nem fogod megbánni. Dolgozni még ráérsz. Hidd el nekünk, mert felnőttek vagyunk, és így már tudjuk miről beszélünk.
2011. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!