Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek a szüleivel vagy...

Beszéljek a szüleivel vagy hagyjam had rohanjon a vesztébe?

Figyelt kérdés

Párom egyszerre csinálja a másodiplomáját és dolgozik,a cég fizeti a tandijat.

De ahogy egyre jobban közelit az államvizsga,egyre jobban akadályozzák,nem engedik szabira,ami munka létezik,neki adják,a kollégáit segitik,őt hátráltatják.Pár hónappal ezelőttig nem ilyen volt,tartották a melóhelyen magukat ahhoz ami nagyjából a munkakörben szerepel,most más lógatja a lábát és neki van kiadva az is amihez köze sincs.

Most 3 hete van 2 vizsgára,legnehezebbek.Utána államvizsga.

Amint az megvan,ott tudja hagyni a céget.

De szabi nélkül nem fogja tudni megtanulni,rendes szabit nem adnak,csak betegszabira tud elmenni.De nem akar,merthogy átlátszó.

Máskor sosem érdekli a szülei véleménye,most megkérdezte őket,ők meg :" a munka az első".

Eszem megáll,hogy arra biztatják hogy csessze el a másoddiplomáját,hogy még 1 évet maradnia kelljen ennél a cégnél,ahol az idegei tönkremennek.

Olyan végzettsége van,amivel bármikor talál munkát,csak a szakdolgozatot a mostani cégnél irta,ahonnan ha kirugják vagy eljön,nem védheti meg.

Ha elmenne 1 hónap betegszabira,meg tudná csinálni,és onnantól keres melót,még ha nem is 1 héten belül talál,akkor is én keresek annyit hogy nem gond.

De amig a szüleitől azt hallja h a meló a legfontosabb-mind1 h idegileg tönkremegy-,addig nem tudom még mit tehetnék.

Együtt lakunk,20 felett vagyunk jóval


2011. máj. 5. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
miért nem hagyja abba?? leteszi a másoddiplomát, államvizsgát, és ha már ennyi végzettsége van akkor bassszus csak elmehet máshova dolgozni...
2011. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mit nem hagy abba?


melóhelyen még nem mondhat fel,mert viszsaveszik a szakdolgozattémáját

betegszabival meg lehetne oldani simán,pár hete még ő is jó ötletnek tartotta,de most a szülei ez ellen beszélnek...


de nem ők látják minden nap hogy mennyire rosszul érzi magát,mennyire ideges,mennyire feszült már a gondolattól is hogy azok közé az emberek közé kell menni:(


én a szüleivel több mint 4 év alatt ha 10x találkoztam,akkor sem volt soha beszélgetés max az időjárásról

2011. máj. 5. 08:51
 3/8 napietus ***** válasza:
63%
ez azért nem ilyen egyszerű. ha a cég fizeti, akkor nyilván tanulmányi szerződést kötöttek (máshogy nem tudják fuzetni, hova számolnák el?). kéne tudni, mi van pontosan a szerződésben, mennyi időre vállalta, hogy ott marad, mennyi tanulmányi szabadságban állapodtak meg? egyébként ez a szerződés őt ugyanúgy védi, tehát ha máshogy nem megy, tényleg betegszabi a megoldás (kirúgni úgysem fogják, ha ennyit költöttek rá).
2011. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szerződésben az van hogy ha végez most juniusban akkor vagy még 2 évig maradnia kell vagy 400ezret (fele összeg) visszafizetnie ha megy


benne van hogy vizsga előtt 3 nap,szakdogára 10 nap,de nem engedik,mondván munka rovására nem mehet (de mást elengednek akárhova akárhány napra).Csak böki a csőrüket hogy még a nagyfőnöknek sincs 2 diplomája,ráadásul műszaki

2011. máj. 5. 08:54
 5/8 A kérdező kommentje:
erősen az idegösszeomlás szélén van,és tehetetlennek érzem magam:(
2011. máj. 5. 08:56
 6/8 napietus ***** válasza:
45%
no, akkor ha úgy döntöttetek, hogy visszafizetitek azt a pénzt, akkor ennek a munkahelynek igazán mindegy már. mondjuk van egy érdekes vetülete a dolognak még, mert ha a munkáltató szegi meg először a szerződést azzal, hogy nem adja ki a szabadságot, akkor nem tudom, milyen szankciók vannak beleépítve. de mindegy. írassa ki magát szerintem, ne a szüleivel beszélj, hanem vele erről. esetleg említhatad a szülőknek is, mi pontosan a helyzet, akkor ők is máshogy látnák.
2011. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

eldöntött tény hogy államvizsga napján beadja a felmondását,mind1 h vissza kell fizetni


de tegnap egész délután hiába beszélgettünk erről,csak azt hajtogatja hogy de nem tehet fel mindent egy lapra (mivan ha nics meg valamelyik vizsgája...ezt minden vizsga előtt elmondja és 4esre minimum megvan,ismerem)

és akkor kirugják idő előtt...(bár sztem akkor sincs tragédia)

2011. máj. 5. 09:04
 8/8 Csilla Julianna válasza:
100%

1. Ne a szüleivel, hanem egy munkajogásszal beszéljen

2. szerintem, ha nem adják ki a szerződésben foglalt szabit, akkor ők szegik meg a szerződést, - tehát ha eljön hivatkozhat erre, és még csak vissza sem kell fizetnie semmit (no de én nem vagyok jogász, csak jártam hasonló cipőben)

3. tanulni, csak akkor lehet, ha nyugi és idő van, úgyhogy adhoc megoldás a betegszabi

2011. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!