Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tennétek vmit, ha olyan...

Tennétek vmit, ha olyan rokonotok lenne, aki irdatlan koszos, nem fürdik, stb?

Figyelt kérdés

Nem élünk együtt, de közeli rokon (nem szülő). Gyakran találkozunk, és én már menni se szeretek hozzá, mert az egész lakás koszos, ő pedig nem fürdik. Nekem mutatja a vörös hólyagokkal teli hónalját, én meg nem mondhatom, hogy BAKKER, FÜRÖDJÉ' MÁ', MERT LEROHAD A BŐRÖD! Talán ha egy hónapban egyszer magára csapat egy kis vizet. Rendes fürdőszoba van, melegvíz is van, tehát az nem lenne probléma. A kád viszont retekcsíkos, mert mindenre használják, csak fürdésre nem.

Dezodor, spré literszámra megy, és azt hiszi, ettől ápolt (!) -szó szerint. Ruhája koszos, azt hiszi, tiszta. Egyszerűen nem látja meg a koszt.

Ha én nála vagyok és leülök, a nadrágom feneke bűzlik utána, tehát az kapásból megy a szennyesbe.

Mindenhol kiütések vannak rajta, és nem érti, hogy miért. WC után mondanom sem kell, hogy nem mos kezet, esze ágában sincs, a kutyáival együtt eszik-alszik. Kezet kutyázás után se mos, szerintem semmi után se mos. Vízdíja alig van.

A legfurcsább, hogy így is van barátnője, mert nem egy idős emberről beszélünk, hanem egy harmincas fiatalemberről. Ha ránézek a barátnőjére, mindig az jut eszembe, hogy hogy van gusztusa hozzá.


Szólni nem fogok, mert nem sérthetem meg. Tisztasági csomagot, tusfürdővariációkat, ilyen-olyan kozmetikumokat már kilószámra kapott, de egyik karácsonytól a másikig kitart egy csomag, sokszor 2 évig is tartott (láttam kitéve a fürdőben és nem fogyott el). Csak a dezodor fogy, azt kell venni neki, hogy örüljön. Mit lehet tenni? Élve fog elrothadni, ha így folytatja.


2011. máj. 5. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen betegség. Ő nem látja magán, hogy koszos, sőt az sem látja ha kiborítasz a konyha közepére egy zacskó szemetet. A legjobb mégis az lenne, ha megpróbálnál beszélni vele.... lehet, hogy téged fog hülyének nézni, mivel ő tényleg nem látja ezeket magán, de legyél határozott.
2011. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Finoman sem tudod vele közölni? Valamit tenni kellene, mert ez nem állapot. Vagy nyomtass ki neki valamilyen cikket, hogy ezért vannak a kiütései, mert rendszertelenül tisztálkodik.

2011. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beszélj a barátnőjével.
2011. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Én egy tető alatt éltem egy ilyennel. Nem szülő, nem tesó, nagybácsi. Enyhe értelmi fogyatékkal. Értelmiségi, abszolút kulturált szülei egész életükben igyekeztek nevelni őt ilyesmire, de sok mindenben nem sikerült. Mikor meghaltak (nagyszüleim voltak), akkor nagybácsi (apám tesója) ideköltözött a családi otthonunkba, mert egyedül nem élhet, de otthonba se akartuk adni. Viszont onanntól mi (főleg anyukám) szívott vele. Olyan elképzelhetetlenóül retkes, hogy összehányod magad a lakrésze látványától is. A szagától én egyszer konkrétan hánytam, és ez nem dráma, így volt. A legmocskosabb, legbüdösebb, legápolatlanabb ember, akit ismerek, gyomorforgató. Papírzsepit nem használ, hanem kifújja a taknyot a földre. Soha nem mos kezet, nagyvécé után sem. Szájoncsókolja a kuytát és a macskát (bár ez inkább az állatoknak veszélyes :D), a fogai rég kirohadtak, elképesztő bűz jön a szájából.

Ahogy anno a szülei 80 éves korukig, úgy apám, mint felelős testvér is próbált a lelkére beszélni, átnevelni, de nem lehet. A szoksáok rabja. Akkor is csak egyszer fürdik egy héten, ha tél van, meg ha negyven fok, és leizzad hatszor egy nap.

Sorolhatnám napestig. Ahogy eszik, az hihetetlen. Alig vártam, hogy elköltözzek otthonról, és ne kelljen vele egy asztalnál enni. Állandóan zabál, egy nap vagy tízszer eszik, el is van hízva.

Orvosi segítséget is kértünk, de nem lett jó vége.

És még mindig írhatok egy csomót.

Mit lehet tenni? Semmit. De persze ő értelmi fogyatékos.

Aki nem az, annak csak a lelkére lehet beszélni, meg lehet változtatni a szokásait. De sajnos ezek vagy beslő indíttatású igények, vagy számottevően nem javul a helyzet. Ez van.

2011. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, fogat se mos, fogkeféje sincs. Utoljára szerintem gyerekkorában mosott, mikor az anyukája mosta neki. Utolsó, ez szörnyű, én biztos, ezer százalék, hogy nem tudnék vele együttélni.
2011. máj. 5. 18:02
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a barátnőjével meg nem vagyunk olyan különösebb viszonyban, köszönünk és kész, nem szoktunk beszélgetni. Azt sem tudnám, hogy kezdjem el.


Én is gondoltam már rá, hogy beteg, normális ésszel nem lehet ilyen egy ember...

2011. máj. 5. 18:04
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én ilyen emberrel élek együtt. Talán már egy éve nem fürdött, hajmosás sem szokott lenni, kezet is csak akkor mos, ha látjuk. Kívülállóknak úgy tűnik, mint aki ad magára, mert a környezetét nagyon szépen rendben tartja, sőt. Nála viszont valójában még az alap tisztálkodás sincs meg, pedig semmi akadálya nem lenne.


Tapasztalatból mondom, hogy csak az használ, ha megmondod neki nyíltan, célozgatások nem érnek semmit. Mi, ha rászólunk, akkor nagy nehezen, duzzogva elvonul fürdeni pár napon belül, és utána egy évig megint semmi.

2011. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Bányai Károly válasza:

A kérdésre válaszolva, ha tényleg fontos, akkor tennék ellene, ha nem annyira, mint ahogyan te is írod, hogy nem akarod megsérteni, akkor meg nem.

Nekem Apám ilyen, bár nem ennyire durva, ha elmegy valahova, akkor rendesen fürdik, borotválkozik, dezodorál, de ritkán megy el, és alapjáraton eléggé gáz, az biztos. Nem fogyatékos, vagy ilyesmi. Nem élek otthon régóta, úgyhogy nem akarom megváltoztatni, de ha otthon vagyok, akkor nem megyek be a szobájába, nem eszem az ételből amit főz, mert nem tudja tisztán elkészíteni, illetve ha nyitva hagyja a szobája ajtaját, akkor célozni szoktam a szagra. Anyám kerek perec le szokta osztani neki, de ő gótikus ívben tojik rá. Nem igen lehet az ilyen emberekkel sokat tenni.

2011. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Úristen, én megbolondulnék, ha nem zuhanyozhatnék naponta, főleg nyáron! A hajam is csatakos, amikor zsíros, elképzelni se tudom, hogy ne mossam meg olyankor! Fogmosás alapdolog, hogy ne bűzölögjön a po.fám. Egyeseknek mi fáj ezen? Annyira nem bírom megérteni!
2011. máj. 5. 18:12
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Hát, én megértem ha valakinek épp nincs kedve hajat mosni 1-2 napig vagy zuhanyozni, néha én is elég nehezen veszem rá magam, nem tudom miért, biztos lusta vagyok... Szóval van hogy nem mosok hajat még ha zsíros sem, összekötöm aztán annyi, vagy nem zuhanyzok 2-3 napig akár, na de ezt főleg akkor ha nem kell utcára mennem (meg én egyedül lakom), de ha az van hogy el kell mennem itthonról vagy ide jönnek, előtte mindig rendbe szedem magam. Nem is értem egyesek hogy képesek ilyen igénytelenül mutatkozni mások előtt.
2011. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!