Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik anyám úgy,...

Miért viselkedik anyám úgy, mint egy dacos kisgyerek és mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyámmal nem túl jó a kapcsolatom. Folyton összekapunk valamilyen apróságon. A legutóbb azért haragudott meg rám, mert azt mondtam neki, hogy nem szeretnék neki állást keresni, keressen ő magának. Azóta nem áll velem szóba, meg van sértődve. A dologhoz hozzátartozik, hogy 4 éve naponta elmondja, hogy ki fogják rúgni (közben többször is megválasztották a hónap vagy az év dolgozójának, tehát eléggé alaptalan a feltevése) és eddig én néztem neki az interneten munkákat, én küldtem el az önéletrajzot stb. Azt is felajánlottam, hogy megmutatom, mit hol keressen, írja fel egy papírra és már menni fog neki is, de mindig talált valamilyen kifogást.

De ez csak egy a sok közül. Itthon én takarítok, én szoktam bevásárolni (saját pénzből), én főzök stb. Már többször rajtakaptam, hogy megeszi azokat a (diétás) ételeket, amiket magamnak vettem. Tegnap szóltam ezért és persze most én vagyok az önző szerinte, pedig neki teljesen mindegy, hogy valami cukros-e vagy sem.

Egy másik történet, hogy szokott szotyit enni, ilyenkor az egész padló tele van héjjal, ő pedig simán ott hagyja. Szóltam, hogy legyen szíves összeszedni, de rámförmedt, hogy még itthon sem csinálhat azt amit akar. Azt is mondta, hogy egy idióta barom vagyok. Bevonult a szobájába és várta, hogy kérjek bocsánatot.


Ehhez hasonló esetek gyakran előfordulnak. Egyszerűen nem lehet vele normálisan beszélni, mert ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik, megsértődik.

Tervezem, hogy elköltözöm, de amíg ezt nem tudom kivitelezni, mit tehetnék?


(Amúgy dolgozom napi 8 órában és adok haza pénzt, nem vagyok ingyenélő, mielőtt bárki felhozná.)


2011. máj. 5. 20:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy kivétel nélkül mindig! nekem kell bocsánatot kérni és megalázkodni, mert ő addig nem áll szóba velem, nem válaszol a kérdéseimre és tárgyakat csapkod a földhöz. Ezt képes akár 2 hétig is eljátszani.
2011. máj. 5. 21:04
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem költözöl el,lehet épp így akar rávenni hogy menj el onnan.
2011. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, elvégre ha NEKED ennyire nem tetszik a dolog, akkor költözz külön lakásba és meg van oldva az összes probléma
2011. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elváltak a szüleid?
2011. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy szeretem, hogy ezen az oldalon mindenki olyan könnyen dobálózik azzal, hogy költözz el. Ehhez talán pénz is kell, ingyen nem kapok lakást és nincs elegendő tartalékom. Nem régóta dolgozom csak, még gyűjtenem kell. Párom sincs jelenleg, aki átmenetileg ki tudna segíteni. Azért írtam, hogy amíg! el nem költözök, mit lehet tenni, hogy kezeljem a helyzetet.


A szüleim igen, elváltak. Apámhoz sajnos nem tudok menni.

2011. máj. 5. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy kétéves is megunja a hisztit, ha ilyenkor kitartóan levegőnek nézik.
2011. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amikor ő a földöz vág valamit, egy hiszti után, vágj te is oda valamit. Utánozd. És ne kérj olyasmiért ocsánatot, amiért nem te vagy a felelős. amit csinál azt érzelmi zsarolásnak hívják. Jó ezt tudatosítani magadban is és benne is. Gyakran már az is használ, ha nevén nevezed a gyereket, ha tudatod vele, hogy mit csinál, és hogy ezen túl nem fogsz engedni. Ha nem szól hozzád két hétig, te se szólj hozzá, vagy "beszélj magadban". Esetleg provokáld. (pl. énekléssel) Akkor elkezd üvöltözni, és fordított reakcióba lehet lépni te sértődsz meg, csapkodsz, stb. akkor szembesül azzal, hogy mennyire nem megoldás az, amit csinál.
2011. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!