Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermeked elvesztése után...

Gyermeked elvesztése után mikor enyhül a gyász? Enyhül-e egyáltalán?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek, tapasztalni nem tapasztaltam, remélem nem is kerül rá sor. De a mai lelkiállapotommal azt mondom, soha nem múló fájdalmat okozna, nem akarnék továb élni nélküle.
2011. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Idovel mindenkeppen enyhul a fajdalom, minden tragedianal van ennek egy folyamata. De termeszetesen soha nem fogod tudni elfelejteni, csak egy ido utan nem fogsz a nap 24 orajaban ra gondolni. Reszvetem!
2011. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
40 éve halt meg a bátyám. Az anyám, a mai napig nem tudja feldolgozni.
2011. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ez a legnehezebb dolog a világon :( őszinte részvétem!


idővel, sok-sok idővel enyhül de soha nem múlik el...szerintem :(

2011. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

egy dalban éneklik: "van amit nem gyógyít meg az idő sem, de kezeli minden nap"

szerintem ez ilyesmi lehet. Szörnyű de idővel könnyebb lesz

2011. máj. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyimnak 2000-ben halt meg a fia (nagybátyám) 2002-ben a lánya (anyukám) + 2003-ban a férje (papám).


Szerintem valamennyire enyhült neki hogy elveszítette őket, de még így kb 10 év elteltével is nincs olyan nap hogy ne sírjon. Én mikor látom hogy kezdene sírni akkor elterelem a figyelmét, de ha egyedül van akkor sokszor sír. Ezt soha sem lehet feldolgozni...

2011. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak nem meghalt a gyermeked?

Bízom benne,hogy nem!

De ha mégis,akkor fogad legtisztább,legmélyebb őszinte részvétemet!


Nekem még nincs gyermekem,de elmondások alapján,az a legborzasztóbb mikor egy szülő elveszti gyermekét!

Nem tudom,hogy ez a gyász enyhül-e valaha...talán majd idővel,sok-sok év múlva...

de nem biztos!


Annyira sajnálom!

2011. máj. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán idővel kicsit könnyebb lesz. De a fájdalom örökre megmarad. Ilyesmit sajnos soha nem lehet feldolgozni teljesen. Szerencsére nem saját tapasztalat, de valaki a környezetemben átélte.
2011. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!