Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnál, ha a gyermek...

Hogyan reagálnál, ha a gyermeked, aki szinte mindig kitűnő tanuló volt, és most egy erős gimnáziumba került, továbbra is jól tanul, de egyes tantárgyakból borzalmasan teljesít?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben én vagyok ez a gyermek. A tantárgyak pedig a fizika, és a kémia. Minden tantárgyból tanulok, készülök, ez a kettő viszont úgy, ahogy van, nem érdekel. Holnap írunk kémiából nagydolgozatot, de nem tanultam rá, mert sosem figyeltem órán, és itthon soha az életben nem érteném meg magamtól. Tudod, hogy mi lesz a következménye, anya nagyon mérges lesz, az ofő valószínüleg be fogja hívni. De ha egyszer nem értem?? Az ofő is elvárja mindenkitől, hogy legyen mindenki ötös mindenböl, pedig én azt hittem, a gimi pont arra jó, hogy megtudd, mi az erösséged és mi az, amiből gyengébb vagy. Anya is nagyon szigorú tanulás terén, pedig ő nagyon rossz tanuló volt, tőlrm mégis elvárja a lehetetlent. :( 15/L
2011. okt. 13. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
én nem eröltetném ha nbem érdekel. ezt a kettöt én is gyülöltem, soha nem értettem meg. de kettessel mindig átrugdostak. a lényeg hogy ezt probáld elérni.egy két képlet meg bemagolt fogalom, nekem elég volt ennyi hogy átrugdossanak.nem fizikus akartam lenni...
2011. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Én is gimibe járok. Sosem voltam az a húúúdejóóó tanuló, de a négyes átlagom mindig megvolt!

Nálam is a kémia meg a fizika nem oké, pedig már másodikos vagyok. Azt mondják, hogy középiskolában a gyerek egy átlaggal lentebb teljesít, de nem kell elkeseredni! És igen, minden gimibe ez van, hogy az ofő elvárja azt, hogy kitűnő legyél! Nálunk apu szigorú, és ő se volt jó tanuló, sőt... ha meg nem tudod megtanulni, ha fejre állsz akkor se fogod! ://

2011. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Fogadnék mellé egy "kistanárt", egy egyetemistát, aki mormális összegért korrepetálja.
2011. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Egy erős gimnáziumban pont az az elvárás, hogy hajtsák a fiatalokat. Nem kell mindenből ötösnek lenni, de azért a hármas legyen meg még az általad nem kedvelt tantárgyakból is. Ha tudod, hogy egyedül képtelen vagy feldolgozni az anyagot, hát tessék órán figyelni.
2011. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
a gimis fizikát és kémiát egy egész kis logikával négyesre lehet tudni. Te magadmondtad,hogy nem figyelsz az órán,pedig megérné,mert azzal már hármas lennél.
2011. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

hát én a közgázzal vagyok így.

nyelvi előkészítő miatt jelentkeztem ide,ami meg is érte,de a számokhoz semmit nem konyítok,úgyhogy szenvedek a matekkal meg a gazdaságtannal is.

minden másból 4-5-ös vagyok.

tudom,hogy nem könnyű de néha erőt kellene venned magadon és tanulnod ezekre az órákra is,kérj meg valakit magyarázza el hátha egy osztálytársad jobban elmagyarázza,mint a tanár.

másrészt a gimnázium az bizony tényleg húzós,főleg ha erős gimi ahova jársz.

ha nagyon nem megy a dolog próbálj meg beszélni anyuddal,hogy átiratkozhatsz egy szakközépiskolába,ahol jobban tudnál teljesíteni.

18L

2011. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, szerintem én is épphogy átmegyek kettessel. Kémiából idáig van egy hármasom, fizikából pedig kettesem. Csak nem értem, mért kell ennyire eröltetni. Pedig anyukám pont azt mondja mindog, hogy ami nem megy, azt nem kell eröltetni.
2011. okt. 13. 19:11
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

én nyolcadikos vagyok de nekem is ez akettő amit kevésbé tudok és szeretek.tiszta humán vagyo.a föcit szeretm meg talán a matekot kedveltem meg.kedvencem atöri.:)

sztem járj különórára.ha van vki aki elmagyarázhatja ,pl uncsid v rokon v vki ilyen akk kérj segítséget .és figyelj az órán.!!ez fontos.de ha nem érdekel hát na.de 4 lehetnél.

2011. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
mert ha jól értem meg sem próbálod megérteni, pedig ez a fizika anyag kifejezetten egyszerű még. én színjeles voltam, abból is, amit utáltam, mert gondoltam, nem lehetek olyan, hogy meg sem próbáljam megérteni, akár internet segítségével.
2011. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Bizony, meg sem próbálom megérteni. Holnap megírom a dolgozatot, ami egyes lesz, utána pedig megpróbálok nagyon figyelni órán, és normálisan jevyzetelni. Sulit nem akarok váltani ennyi miatt, mert nagyon szeretem ezt a sulit, és a többi tárgy nekem kifejezetten könnyü, söt még az utált tárgyak is egyszerüek lennének ha figyelnék...
2011. okt. 13. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!