Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a hirtelen változás? Mi...

Mi ez a hirtelen változás? Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Megpróbálok röviden leírni.

A szüleim elváltak kiskoromban. Én most vagyok 19 éves, tavaly nyár óta különlakom, a párommal. Az apámmal sosem volt jó a viszonyom. Elég fiatalos, és modern, de sokszor bántott meg, engem is, és édesanyámat is, akit nagyon szeretek. Október óta nem beszéltem vele. Ugyanis, amikor tavaly költöztem, kértem tőle kölcsön pénzt, a felújításhoz. (Sok pénze van, menő állása, kocsija stb.) Én sosem húztam le, nem éltem vissza a helyzettel. De tavaly épp nem volt munkám, és szükségem volt a pénzre. Lényeg a lényeg, ő kölcsön helyett "örökbe" adott kb. 80-100e Ft-ot. Ebből felújítottuk a lakást, és tartottuk is 2 hónapig a kapcsolatot. Amikor összeveszett édesanyámmal. Ők a válás óta csak miattam beszélnek. Én akkor felhívtam, és számon kértem, hogy miért veszett össze édesanyámmal (aki sírva hívott fel). Elég agresszív az apám, így várható volt, hogy engem is elhord mindennek. Azt mondta, nem vagyok az ő lánya, ő szégyell engem, és egy senki vagyok. Visszafizettem a pénzét, azóta nem beszéltünk. Még végszóként kirúgatott arról a munkahelyről, amit ő szerzett nekem. 2 hete a maga bunkó stílusában, felkeresett, hogy visszakérje tőlem a biciklijét. Ezen én csodálkoztam, hiszen ő elég büszke, és az a típus, aki vesz egy újat ilyen helyzetben. Mindegy, én visszaadtam neki. Pár napja felkereste a páromat, titokban, hogy én minek örülnék szülinapomon. Ő két tűz közé került, és rosszul döntött. Kitalált nekem egy ajándékot. Én erre rájöttem, rá is kérdeztem miért csinálta, hiszem tudja, hogy haragszom az apámra, és nem akartam vele felvenni a kapcsolatot. Szegénykém elég teszetosza, tehát még megmagyarázni sem tudta.

Ma átjött az apám, és hozott nekem ajándékot. Kérdezte, mi van velem. Én hülye, elmondtam neki, hogy most kezdem a jogsit, mert szeretnék futárkodni elmenni. Erre ő, burkoltan mondta, hogy mi lenne, ha lenne egy robogóm, mert az keveset fogyaszt, és nem is drága. Én mondtam, hogy majd egy autót szeretnék, amit én veszek meg magamnak. Nem szeretem ha nagyobb, drágább ajándékot kapok. Mindenem amim van, azt én vettem meg. És egy autó, számomra nagy dolog lenne, amit pláne én akarok megvenni. De ismerem az apámat, tudom, hogy hiába mondom neki, szépen, csúnyán, ha egyszer eldönt valamit, akkor az úgy lesz. Attól tartok, most akar venni egy robogót. De nem értem ezt a hirtelen változást, fél éve még szégyellte, hogy a lánya vagyok, most meg felköszönt, és robogót akar venni nekem.

Mi lenne a helyes döntés, beszéljek vele, vagy fogadjam el? Ti mit tennétek?


2011. máj. 5. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
az én családomban már alig hajlandóak az emberek szóbaállni egymással, én azt mondom hogy ha apád nyit feléd, ne utasítsd el
2011. máj. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet így akar kompenzálni valamit,de neked kell dönteni hogy engeded e neki.
2011. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20 évvel idősebb vagyok nálad, de a mai napig ugyanilyen a kapcsolatom apámmal. Hozzáteszem, én mindig hagytam, hogy "újrakezdjük", az összes szemétkedése után. Úgy gondolom nem fog megváltozni a te apukád sem, amit megvesz, azt ugyanúgy elveheti, ha úgy tartja kedve (lásd az állásodat).

Ezért én nem fogadnék el tőle semmit, bármilyen kényelmes is volna. Sajnos ezzel némileg azt hiszi, "letudta" a régebbi megnyilvánulásait, kiegyenlítette a számlát nálad.

Hosszú távon neked és a kettőtök (apukáddal) kapcsolatának is jobbat tenne, ha nem hagynád, hogy úgy bánjon veled, ahogy éppen eszébe jut (legyen szó jóról vagy rosszról). Ha ilyeneket mond, hogy nem vagy a lánya...ennek kell, hogy legyen következménye, különben mindig ugyanezt kapod majd tőle.

Nem a keserűség beszél belőlem, hanem a tapasztalat. Kell, hogy tiszteljen téged! Ha hagyod, hogy "lefizessen", biztos, hogy nem így lesz.

A legjobbakat kívánom Neked!

2011. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

Én a robogót,nem fogadnám el tőle,mert ha összevesztek még képes visszakérni!

Viszont a békülést,és hogy nyit feléd azt elfogadnám!

Ja,és a jogsi után,ha összespóroltad a pénzt,vegyél egy autót,és mutasd meg neki,hogy a robogója nélkül is elvagy.

2011. máj. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

használd ki, ha már ekkora paraszt!!! fogadd el a robogót, de legyen a te nevedre iratva!


amúgy egyszer rákérdezhetsz miért ekkora bunkó, és megmondhatod neki hogy inkább te szégyenled őt.

2011. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amit írt a 23.50-es, pont az zajlik le bennem is. Úgy érzem nem tud bocsánatot kérni, és le akar "kötelezni", "fizetni".
2011. máj. 6. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!