Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abszolút nem vagyok házias!...

Abszolút nem vagyok házias! Mit tegyek a változás érdekében?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt a párommal, idén volt eljegyzés, jövőre lesz esküvő. Én még a szüleimmel élek. A gond az, hogy elég trehány családban nőttem fel, a mai napig "fut az egész ház." Tinikoromban ez fel sem tűnt, mert ehhez voltam hozzászokva. Mióta együtt vagyok a párommal rájöttem, hogy nagyon rossz ez az életvitel, és ha saját lakásunk lesz mindent másként csinálok majd. A gond csak az, hogy itthon már nem is tudom hogy álljak neki a változtatásnak. Nincs értelme, hogy naponta felporszívózzam a szőnyeget, ha a család többi tagja cipővel jön be. Megváltoztatni nem is akarom és nem is tudom őket, szüleim háza, úgy élnek benne ahogy jól esik. De így már nekem sincs kedvem kivakszolni mindent, ha úgysem vigyáznak a rendre. A saját fennségterületemet tisztán tartom. Ebből aztán az lesz, hogy a saját részemet kitakarítom: gyors porszívózás és portörlés, ami egy nap negyed órát vesz el, többet én sem takarítok. Abszolút nem érzem magam háziasnak. Hogy lehet ezen változtatni? Mire férjhezmegyek szeretnék "hozzászokni" a házimunkához.
2011. szept. 24. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Megértelek, de attól, hogy a családod ilyen, még a konyhában a csempéket, a tűzhelyet, a fürdőszobában is néha csempét, kádat, mosdókagylót egyebeket végig sikálhatod. Ezek úgysem koszolódnak el abban a percben, és legalább "szokja" a kezed a mozdulatokat, rájössz, hogyan kell csinálni ahhoz, hogy viszonylag gyorsan, kevés munkával (ha ideiglenesen is) ragyogjanak.

Még az a csoda is előfordulhat, hogy a kis családod tagjai elkezdenek vigyázni rá, ill. majd ők is kezdenek rászokni, hogy esetenként besegítsenek a takarításba.

Jól gondolkodol, csak kezd el csinálni, amikor a sajátot csinálod, hidd el nagyon fogod "díjazni", hogy a gyakorlást nem akkor kezded.

2011. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Én egyszer mikor elmennek megpróbálnám kitakarítani "gyakorlás képpen", addig nincs aki tönkre tegye. Gondolj arra, hogy gyakorolsz vele, kipróbálod milyen, tetszik, amíg nem jönnek haza...


Én lovagolok, tudom milyen, mikor a munkám öt percig sem tart... Lemosom a lovat, leápolom, szálanként(!!!) szétszedem a farkát, erre nekidörgölőzik a falnak, fullra összekócolja, majd lehempereg a sz*rban, a tiszta nyereg pedig ugyanolyan poros lesz, mint taksi előtt... Egyébként lehet, ha egyszer tiszta lakásba mennének haza, ők is megtanulnák értékelni... És igen, ha utána tönkre is megy, addig legalább jó, neked tetszik, és tudod, hogy hasznodra válik...

2011. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Itt nem az a lényeg, hogy mennyit takarítasz, hanem hogy hajlandó vagy-e takarítani. Mint látszik, arra hajlandó vagy, szóval nyugi, nem lesz baj. ^^ És különben is, a férjeddel ketten éltek majd a házatokban, tehát ti ketten takarítotok és tartotok majd rendet.
2011. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez toled fugg, hogy mennyire vagy igenyes, hiszen nagyon sokan nem is kovetik a szulei eletmodjat, mivel valtoztatnak, tehat erre neked is megvan a lehetoseged.

Mar most megtetted a lepest, hiszen a szobadat mar rendbe tartod,

tehat a tobbi is menni fog, hiszen annyi valtozas lesz,hogy nem egy szobat kell rendbe tartanod, tehat ha nem hanyagolod el, akkor mindig rend lesz.

2011. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
napiszinten elég ha a konyhában fürdö és a járofelületett öszetakaritod plusz még az elpakolni valo dolgok.Egy héten egyszer viszont szükséges egy alapos takaritás.Amiben a Férjed is segithet.Nem kell mindent magadra vállalni.Szerintem menni fog ha már most ezen agodsz.
2011. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A gond csak az, hogy a leendő férjem tisztaságmániás én meg ahogy látjátok elég trehány. Szóval még van mit fejlődnöm az aranyközépútig is. (A házimunkában természetesen kiveszi a részét, otthon ő takarít 80%-ban)
2011. szept. 24. 18:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt beleszerethetsz a takarításba, találsz gyors módszereket. Nagyon tuti!


[link]

2011. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltatok a házasság előtt 1-2 év együttélésre? Szerintem az nem árthat, ha van rá mód.

23N

2011. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen bele jöhetsz. Nálam ugyanez a szitu volt.A te otthonodat rendben tarthatod, de kérd meg a párodat, hogy segítsen. Jobb ha minél előbb bele jössz, mert ha lesz gyereked, akkor már sokkal nehezebb.
2011. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pont így voltam én is. nálunk is mindenki rendetlen volt a családban, szélmalomharc volt a takarítás. na meg amíg otthon éltem addig nekem sem volt olyan feltűnő. aztán amint különköltöztünk a párommal teljesen megváltoztam. mivel tudom hogy milyen nem akarok lenni ezért itt mindig nagyjából rendet tartok illetve takarítok minden nap, hogy ne legyen nagy kosz sosem. most már egyáltalán nem tudom elnézni ha kupi van.
2011. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!