Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem akarja hogy hazakölt...

Anyám nem akarja hogy hazaköltözzem, mit csináljak, mit kellene neki mondanom?

Figyelt kérdés
Külön költöztem egy éve, de egyre nehezebb itt lakni, nem részletezném, egyszerűen a lakásnak van egy olyan negatív energiája hogy semmit sem tudok itt csinálni. Tanulnom kellene, vizsgáim vannak év végén, jövőre érettségizem, de egyszerűen nem megy semmi. A lakást anyám bérli, emellett 60ezer forint zsebpénzt is kapok/hó mivel a lakáson kívül mindent én fizetek ide. Ha hazaköltöznék még csak pénzt sem kellene ennyit adnia, de úgy tűnik ez sem érdekli, azt mondja nem férünk el otthon. (Most hárman laknak ott, ő, a barátja és a húgom, kb. 65 négyzetméteres a lakás.) Mielőtt elköltöztem, vagy 5-6 éve ott laktunk négyen és nem volt semmi probléma (mármint tényleg nem a legjobb a lakásnak az elrendezése, de azért nem egymás nyakán laktunk akkor sem, külön szobáink voltak). Amúgy meg nem vagyunk rosszban, a barátját is kedvelem, ő is minket, szóval nem értem miért nem enged haza. (közben meg neheztelni szokott rám, amiért nem látogatom gyakrabban)
2011. máj. 6. 15:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Édesanyád furán áll hozzád- enyhén szólva. Egy anyának sosem lenne szabad kiejtenie a száján, hogy nem fér el nála a gyereke.

----ismerős---

Mi lenne, ha nem haza költöznél, hanem másik bérleménybe?

Hm?

2011. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha nem az egyedül lakással van a probléma meg a lustasággal akkor próbáld rávenni egy másik lakás bérlésére. Olyanéra aminek pozitív energiája van.

Hát ahogy olvastam fizeti az albérletedet és nem kevés zsebpénzt is kapsz. Akkor miért akarsz annyira haza menni egyáltalán? Magány?

2011. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Miért költöztél el?
2011. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Úristen, de mázlista vagy! :)


Inkább keressetek másik albérletet, esetleg szerezz lakótársakat, hogy jobban múljon az idő. :) Én nem költöznék haza a helyedben, főleg ha ennyire nem akarja anyád..

2011. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, hogy keresel másik albérletet lehetőleg olyan árban, amiben most jelenleg élsz. A havi 60ezredet úgyis meghagyja.

Érdekes a hozzáállása az édes anyukádnak, de mást ezek szerint nem tudsz tenni, mint hogy keresel mást és költözöl.

2011. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ez a lakás ahol most lakom neki egyben az irodája is (vállalkozó), szóval ő napközben itt dolgozik, nem hiszem hogy el akarná innen költöztetni az összes holmiját. Azon gondolkodom lehet neki kényelmesebb hogy én itt vagyok.. mert így én tartom rendben az egész lakást ugye, tea/kávé mindig van ha az ügyfelei kérnek, neki nem kell külön ilyesmikkel foglalkoznia.. Amúgy nekem ez nem gond, én szívesen megcsinálok bármit, meg bírom az ügyfeleit is, csak ők is zavarnak azért, mikor tanulnom kellene pl..
2011. máj. 6. 15:50
 7/18 anonim ***** válasza:
Itt a jó idő! Szedelőzködj össze és keress egy parkot tanulásra.
2011. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mondd meg idösanyádnak, hogy tanulni szeretnél, idegesít a lakás hangulata, emiatt nem tudsz, ki kellene találni vmit. Azon nem tudsz változtatni, hogy ne zavarjon a kecó, azon sem, hogy haza költözhess, tehát azon kell változtatni, amin lehet. Tehát maradsz és mész a parkba, vagy mama átköltöztet egy másik albiba, és egyedül irodázgat tovább.

Esetleg betársulsz másokkal egy albiba, amit megpróbálsz önerőből fenntartani.

...meg a park, az is egy alternatíva.

2011. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem erre szeretnék tippeket hogy hogyan/hol tanuljak, a parkok mellesleg tele vannak már visítozó kisgyerekekkel, szóval kétlem hogy jó megoldás lenne. Könyvtár sem jó mert ott is sokan vannak, otthon lenne a legjobb megoldás mert addig nem voltak ilyesmi problémáim míg otthon laktam. (Amúgy valaki kérdezte, nem volt különösebb oka hogy elköltöztem, ki akartam próbálni, de nem volt akkor még ilyesmiről szó, hogy nem mehetek majd vissza...)
2011. máj. 6. 16:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy egy kollégiumban még sz@rabb lenne. Nem rossz a te helyzeted, -kivéve, hogy milyen anya, aki nem enged haza- de sajna többet nem tudsz kihozni belőle, csak amit lehet.

Ha az az egyetlen megoldás, hogy így marad a helyzet, akkor az, ha az, hogy parkba mész, akkor keresel egy nyugisat-mert akkor meg az. Bárhogy is alakul, ne agyald túl, és hajrá a tanuláshoz!

2011. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!