Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kritikus veletek a...

Mennyire kritikus veletek a párotok, hogyan kezelitek, támadásnak veszitek, vagy építő jellegű kritikának?

Figyelt kérdés
A barátom elég gyakran köt belém úgymond, eleinte nagyon zavart, hisztiztem, de már jobban kezelem, mert kedvesen felhívta a figyelmemet a figyelmetlenségemre. Például főzés után néha koszt hagytam magam után, a banki dolgaimat nem tudom normálisan kezelni, ezeket megértem, most már odafigyelek erre, de sokszor azt is megjegyzi szerintem ami nem fontos, olyan megjegyzései vannak, amik már fárasztóak. Ma például, hogy miért nem a sportcipőmben megyek dolgozni, amikor úgyis gyerekekre vigyázni megyek. Külföldön élünk és babysitterkedem, meg mellette kell besegíteni a házi munkába. Ő azt mondja, hogy ezeket azért mondja, hogy fejlődjek, nem rosszból. Nektek mibe szokott beleszólni a párotok?
2011. máj. 7. 05:52
 1/10 yuda ***** válasza:
87%

Te pedig nyugodtan válaszolhatsz neki, hogy elfogadod, hogy az ő nézőpontjából ez jóakaratnak látszik, de robbanjon már ki az egójából- és empatikusan próbáljon beleilleszkedni a te helyzetedbe és kérdezz vissza: ha te "akarnál ilyen életet lefedően folyamatosan jót neki" -akkor mit szólna?


..és mond még , hogy ez az idézőjelben vett jószándékát- mifelénk kötözködésnek hívják..persze ez egy másik nézőpont :D

2011. máj. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mint ahogy a férfiak se szeretik ha anyáskodnak felettük, én sem szeretem ha a barátom folyton beleszól a dolgaimba. Persze, alkalmanként megmondhatja finoman ha szerinte valamit máshogy kéne, de azzal le van tudva, és kész.


Egyébként amit leírtál nem olyan vészes, mert van olyan pasi, aki kifejezetten meg is sértődik ha nem csinálod úgy ahogy ő mondja. na azt hiszem az ilyen mellől kell lelépni. Ha valami téged már nagyon idegesít, akkor te is kezdj el neki beszólogatni, aztán hátha leakad a témáról.

2011. máj. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem kritizál és nem szól bele a férjem a dolgaimba... nem is tolerálnám se neki, se másnak...
2011. máj. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is szokott megjegyzéseket tenni, de mióta csak mosolygok rajta és nem szólók hozzá semmit, sokkal kevesebbet.


Megmagyaráztam már egyszer neki, hogy nő vagyok és szeretek logikátlan dolgokat tenni, úgyhogy ne próbáljon meg a faltörő kosból szelíd bárányt csinálni, mert ő pont a faltörő kosba szeretett bele :)

2011. máj. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egy köcs_ög, már ne is haragudj! Én ezt nem tudnám és nem is akarnám elviselni!


Pl: főzés

Ha nem csak magadra főztél, akkor én simán azt mondtam volna, hogy jaj de jó hogy észrevetted, tudod, én főztem a kaját kettőnkre, most úgy fair hogy te pakolsz el főzés után (ha nem teszed meg akkor gyerekvállalás után iszonyatosan a fejedre fog nőni).


Sportcipőhöz:

És Te személyiséged ebben a történetben hová tűnt? Vajon azt akarná, hogy lestrapáltnak nézzél ki? Tudod hogy másnak még véletlenül se tettszél? A következő az mi lesz a smink? vagy hogy ne vegyél fel tapadós ruhákat?! Egyáltalán mi köze van ahhoz hogy te miben érzed jól magad?! Én visszaválaszolnék: tudod ha szeretsz akkor úgy szeretsz ahogy vagyok és nem akarnál megváltoztatni, akármennyire is "segítő" az a szándék!


A fejlődéses beszóláshoz én annyit válaszolnék rá:

"majd én fejlődök a saját ütememben ahogy nekem kényelmes és jó" nehogy már ő akarja megmondani hogy mit és hogyan csinálj, ki ő az apád vagy az anyád,, vagy a párod aki elvileg egyenrangú társként kezel???


Amit tehetsz: Te is szólogass be neki és figyeld a reakcióit! (mit hogyan tegyen és azt is tedd hozzá, hogy az ő fejlődése érdekében teszed mindezt) Ha ideges lesz akkor nagy valószínűséggel azt akarja hogy a cselédjévé válj, hogy lerombolja az önbizalmadat (tudod ha sokszor megkapod azt hogy nem jó amit és ahogy teszel akkor észre sem veszed de meghunyászkodó szerepet öltesz magadra)


Amúgy mióta vagytok együtt?

2011. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jézusooom...ne haragudj, de szerintem a párod egy tapló.


Egyik párkapcsolat sem tökéletes, de nekem ilyenekbe sose szól bele a párom... maximum dicsér. Ha nem megy a banki ügyintézés, segítsen, ha koszos a pult főzés után, törölgesse le helyetted, és semmi köze hozzáé, hogy milyen ruhákba jársz :-o semmi az égvilágon.


jó, főzés előtt 1x 2x volt hogy megkért hogy így csináljam, vagy azt is tegyek bele, mert úgy neki jobban ízlik...ennyi. főzés / evés után meg pattan és elpakolja a tányérokat vagy csak szól hogy hagyjam, majd ő elmosogat.


takarítani én szoktam amikor olyan a kedvem (mert én szeretem csinálni), még sose szólt be, hogy söpörjek má föl vagy mittudomén :D

2011. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem csak akkor barmol le a párom, hogyha hangosan fingok.
2011. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekeseket írtok és azért elgondolkodtató. 9 hónapja vagyunk együtt, de már lassan 2 éve ismerjük egymást, mindkettőnknek ez az első együttélése, pedig már nem vagyunk tinédzserek. Van mikor én is visszaszólok neki, mikor már idegesít, nem voltam ehhez hozzászólva. A helyzet az, hogy segíteni szokott nekem mindig, megmutatja, hogy például hogyan rendszerezzem a dolgaimat, hogyan intézzem a különböző banki, egyéb hivatalos dolgokat. Csinált is nekem egy külön fiókot, megmutatta, hogy szerinte ezt hogyan kellene kezelni, ebben igazat adok neki, mert tényleg béna vagyok ilyenekhez, de eléggé zavar, amikor például megjegyzi, hogy szerinte jobban állna a másik felső rajtam, ez és ez a kabát nem előnyös (mondjuk ki is szoktam kérni a véleményét), a vizes flakont nem töltöm fel mindig, amit be szoktunk tenni a hűtőbe. Nagyon őszinte ember, nem akarja azt mondani a másiknak, amit akar, hanem azt amit gondol, nem tud hazudni és nem is akar, amit próbálok megérteni.
2011. máj. 7. 17:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy ő viszont mondja nekem, hogy nyugodtan kritizálhatom őt, nem sértődik meg, mert abból ő tanul és akkor legközelebb jobban fogja csinálni és tényleg, mikor megjegyeztem neki én is,hogy valamit nem jól csinál, akkor azt mondta, hogy köszönöm, hogy szóltál és oda fogok erre figyelni legközelebb, bárcsak én is ilyen lennék.
2011. máj. 7. 17:55
 10/10 anonim ***** válasza:
És oda is figyelt??? vagy csak ezzel is példát akart eléd állítani, hogy hogyan viselkedj te is vele?!
2011. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!