Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eldöntöttem, elköltözöm...

Eldöntöttem, elköltözöm albérletbe, nem bírom elviselni tovább apám bántásait, de sajnos anyu önmaga elleni támadásnak érzi, pedig nem akarom bántani, anyunak mennyi idő lesz megnyugodni, miután elmegyek?

Figyelt kérdés
Anyuval szeretném tartani a kapcsolatot, és szeretnék segíteni is neki, de idegileg már nem bírom itt, 24 év elég volt, öcsém nagyon pimasz lett, és sokszor kihúzza magát a segítség alól, apám ugyancsak, és mindketten szeretnek megjegyzéseket tenni ránk. Munkát majd találok valahogy, addig élek a tartalékaimból, ismerőstől tudnék bérelni, így nem olyan vészes az ár se, saját lakásra tudnék tovább gyűjteni. Csak anyu miatt aggódom kicsit, sajnálom itt hagyni, de ha én itt maradok, akkor nem tudok neki segíteni.
2009. júl. 30. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj, ha olyan rosszak a körülmények, akkor a szüleid elválhattak volna már sokkal korábban, nem tették vagy nem volt lehetőségük megtenni, de nem törvényszerű, hogy Neked hagyni kell, hogy Téged is magával rántson a családod. 24 éves vagy, van anyagi fedezeted a költözéshez, hát ne gondolkozz! Anyukáddal tarthatod a kapcsolatot továbbra is, segítheted őt akkor is, ha nem laksz ott! De nem vagy köteles miatta egy olyan szituációban maradni ami nem jó Neked! Egy életed van és egy fiatalságod!
2009. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te magad is leírtad a válaszat!!! Tényleg az a legjobb, ha elköltözöl! Én a helyedben nem rágódnék ezen tovább, cselekednék, arra viszont vigyázz, hogy a tartalékok végesek,-bár nem tudom milyen összegről van szó,-tehát feltétlen keress munkát!
2009. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És anyukád miért tűri ennyi időn át a bántásokat? Valamint öcséd pimaszkodását? Még mindig nem késő elválni, eladni ahol most vagytok és ketten anyukáddal külön tudnátok menni. Bármennyire is rossz neki, nem akarhatja, hogy teljesen tönkremenj. Inkább ki kellene találnia valamit, hogy Ő is másmilyen életet élhessen.
2009. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ezen nincs mit gondolkodni. költözz el onnan minél hamarabb! felnött vagy éld az életed ugy ahogy akarod :) én nagyon szerettem egyedül élni! szerintem neked is jót fog tenni :)
2009. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Anyut apám anyagilag zsarolja, amint szóba kerül a válás, anyunak nincs tartaléka, sokáig közös számlájuk volt, de miután külön lett, utána se tudott félretenni nagyon, tanítónő.


Augusztus végétől már biztos lesz munkám, addig van tartalékom (sőt, ha nagyon muszáj lenne, még 1-2 évig kitartana, de addig nem kell), csak most sok helyen nyári diákmunkások vannak, fekete munkát meg nem vállalok (most egy ilyen miatt vagyok gondban, hogy hitegettek, még egyszer nem kell), nehéz megfelelőt találni.


Úgy gondolom, hogy anyut távolról könnyebb lesz segítenem, mert akkor már nem leszek kitéve ennek a stressznek, ami sokszor már a munkámra is kihatott, és a tanulmányaimra is kihat (nem tudok koncentrálni). És talán ha látja, hogy nekem sikerül, akkor ő is felbátorodik.

2009. júl. 30. 11:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bátorság anyukádnak. Én harminc év után váltam, nem könnyű, de már bánom, hogy nem előbb tettem meg. Mindenképpen menj külön, én is arra bíztattam a gyerekeimet, hogy mindenki élje a maga életét. Biztosítsd arról, hogy nem cserbenhagyod, hanem szükséged van nyugodt életre és ha hátha Ő is lépni fog.
2009. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
11:59 - Neked külön köszönöm a választ!
2009. júl. 30. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!