Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy velem is...

Hogy érjem el, hogy velem is foglalkozzon?

Figyelt kérdés

Anyáék 11 éve elváltak,én anyával maradtam.Anya újra férjhez ment,a pasival is jól megvagyok.De a saját apámmal....Hát...

Gyerektartást nem fizet,vagy csak késve(azt mondja,hogy azért,mert nekünk nem kell az a pénz,jól élünk,mindent megveszünk,stb,neki meg kell....).Soha nem visz sehova,ha nála vagyok,akkor is a 3 éves féltestvéremre kell vigyázzak,aki olyan rossz,mint az Ördög.Semmit nem kapok tőle soha:Januárban volt a névnapon,mondtam neki,hogy ne vegyen semmit,adjon pénzt vagy menjünk el ketten shoppingolni és akkor majd megkapom az ajándékaimat.Azóta is várom,hogy elvigyen bárhova is,még egy virágot sem kaptam a névnapomra(a szomszédaink is hoztak ajándékot,a saját apám erre nem volt képes...).

Anyáék most fizették ki a nyaralást(200 E fejenként,4-en megyünk) és anya azt kérte,hogy a költőpénzt majd adja apa meg hogy az osztálykirándulást fizesse akkor Ő (azért van egy kis különbség a kettő között).Erre apa azt mondta,hogy minek kell drága nyaralásra mennünk,Ő nem fizet semmit.

Húsvétra sem kaptam tőle semmit.

Anya mostani férje mindig elvisz vásárolni,Ő fizet és soha nem szokta elkérni anyától a pénzt.Apával eddig egyszer mentem (3 éve kb.) és akkor apa utána követelte anyától annak a pénznek a felét,amit ott elköltött apa rám.Olyan rosszul esett...És ezen felül apa barátnője egy akkora paraszt,hogy olyat még a Föld nem látott!És még Ő tesz arra megjegyzéseket,hogy én hányszor mennyi pénzt költök új dolgokra.Párszor már azt hittem,hogy ott,helyben megütöm,amikor mondja,hogy miért kell hetente vásárolni menjek...

Kb havonta 2-szer ha látom apát,de azon kívül csak akkor beszélünk,ha Én felhívom telefonon.Ez olyan rosszul esik,mert a mostohaapám szinte minden este felhívja a lányát,pedig Ő is 14 éves,mint én.


Mit tegyek,hogy az apámnak nem én legyek mindig a legutolsó személy,akivel törődnie kell?


Bocsi,hogy hosszú lett.


14L


2011. máj. 7. 09:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ahogy látom neked nem törődés kell,hanem pénzt. A kettőt kevered, óriási különbség van közöttük!
2011. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Igen,az IS kell...

Sok barátnőmnek elváltak a szülei,mégis kapnak az apujuktól ajándékot.

2011. máj. 7. 09:27
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, nem a törődés hiánya jön le az irományodból, hanem a pénz, az anyagiasság.

Ha van 200e/fő csak a nyaralásra, akkor érthető, ha apád azt mondja, megvagytok gyerektartás nélkül-más kérdés, hogy a törvény szerint fizetnie kellene.

Ajándékokban mérni a szeretetet nem valami okos dolog.

2011. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Szia bocsi hogy megkérdezem, de hova mentek nyaralni hogy ilyen drága:O?
2011. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ha van ítélet a tartásdíjról, akkor fizetnie kell. Anyukád kérjen fizetésletiltást, végrehajtást. Mondjuk apád kérheti a tartásdíj csökkentését, de akár a megszüntetését is, mivel anyagilag nem szorultok rá.
2011. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

09:34


Ha jól tudom,akkor Torremolinos,Spanyolország.

De nem a város drága(vagy lehet,hogy az is),hanem a hotel.

2011. máj. 7. 09:39
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért sírsz.
2011. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Igen,az IS kell...

Sok barátnőmnek elváltak a szülei,mégis kapnak az apujuktól ajándékot."

Egyik mondattal, ütöd a másikat! Az IS-t vegyük ki és akkor helyén lesz a mondat. De nem gond ez, még csak 14 vagy, de később ne legyél ilyen anyagias. Nem egy szimpatikus tulajdonság!

2011. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy apukád tényleg nem tud miből több pénzt adni neked.(pedig, lehet, hogy szívesen adna, de ha neki sincs...) Az írásodból az derült ki, hogy erre úgysem szorulsz rá, hát szerintem emiatt kár problémáznod. Talán másféle programokat kellene szerveznetek apuddal közösen, ami nem olyan pénzigényes - nem csak shoppingolásból áll ám az élet, lehet pl. túrázni is, és 1-2 együtt eltöltött nap (ami nem csak a pénzről szól, és így talán apukádat sem nyomasztaná annyira) esetleg a kapcsolatotokon is javíthatna.
2011. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne arra alapozd az apukáddal való kapcsolatodat, hogy mennyi pénzt költ rád, nem attól függ ugyanis, hogy szeret-e. Apukád sem tökéletes, valószínűleg nincs annyi pénze, és kicsit talán féltékeny anyukádra és a pasijára, hogy nekik mennyivel több van. Ha így is megvan mindened, ne érdekeljen az anyagi rész, csinálj vele olyan programot, amihez nem kell pénz. Lehet azért sem keresi a társaságod, mert rosszul érzi magát, hogy nem tud rád annyi pénzt áldozni amennyit szeretne, vagy amennyit tudja, hogy te szeretnél. Kicsit változtass a viselkedéseden, és a hozzáállásodon.
2011. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!