Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem kisfia jövőre...

A nővérem kisfia jövőre iskolaköteles korba lép. Magyarországon létezik "otthoni iskola"?

Figyelt kérdés
Azaz, hogy magántanárok tanítanák a kicsit, nem járna el otthonról iskolába. Nem mozgáskorlátozott vagy szellemileg visszamaradott, csak a környéken az iskolákról elég sok rosszat hallottunk, ha máshol keresnénk neki színvonalasabb iskolát, az naponta 2 órás utazásba kerülne minimum oda-vissza. Anyagilag meg tudnánk engedi a magántanárokat.
2011. máj. 8. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Természetesen lehetséges magánúton tanulni, tudtommal ilyen korban is.
2011. máj. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is lehet magántanuló,de nem érdemes.Az iskolának nem csak a tanulás a lényege,hanem a szocializálódás is,hogy be tudjon illeszkedni,legyenek barátai,megtanulja,hogy milyen kivárni,mire felszólítják,türelmesen végighallgatni a másikat,míg az felel stb.A csínytevések,puskázások,együtt izgulás doga előtt stb,szintén hozzátartoznak és kár kihagyni az iskolai közösséget!
2011. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg biztosan nem véletlen, hogy így döntöttek a gyerek szülei. Vannak borzalmas iskolák, ahol már első osztályban lopások, verekedések és még sorolhatnám milyen ocsmány dolgok mennek. Ilyen helyre és ilyen neveletlen gyerekek közé az én gyerekem sem tenné a lábát, abban biztos vagyok.
2011. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, de nem tennétek vele jót!


konzultálj egy gyerekpszichológussal, mert kiskorban alakul ki a szociológiai háttér, hogy hogyan képes egy közösségbe beilleszkedni, ha ez kimarad, az legalább annyira súlyos számára, mintha 4 éves korába elzárnátok a világtól és egy szó hallása nélkül élne, később meg már nem lehet megtanítani a rendes beszédre.


Szóval én a helyedben inkább vállalnám azt a 2 órát. (bár nálunk a szomszéd város is fél órára van busszal)

2011. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

lehet magántanuló,akkor vizsgáznia kell minden félévben.

Én nem csinálnám elsősgyereknél. 2órát naponta a legtöbb pesti gyerek utazik az iskolába,az nem sok.

és ott társaságban van,motiválva van,szocializálódik.

Gondoljátok meg.

2011. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
16:51-es Nem mondtam,hogy olyan iskolába küldje,ahol nincs biztonságban,hanem azt,hogy kára származhat abból,ha EGYÁLTALÁN nem jár iskolába.Ez a fejlődés része,hogy mmegtanul beilleszkedni a közösségbe és ennek megtanulását nem lehet pénzzel kiváltani.
2011. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Itthon is állandóan foglalkoztatva van a gyerek, nevelésére elég sok gondot fordítunk, a fejlesztő játékoktól, különböző interaktív "tanulóeszközökig" minden biztosítva van számára. Nem arról van szó, hogy elzárva tartanánk a világtól, csak ahogy az egyik válaszoló írta, a környékbeli iskolák tele vannak úgymond társadalom alacsonyabb rétegeiből származó, nem kívánatos személyekkel, ettől a környezettől szeretnénk őt megmenteni!

Egyébként egy nagyon jó képességű, okos, illemtudó, magyaron kívül még angolul is anyanyelvi szinten beszélő kisfiúról van szó. :)

2011. máj. 8. 17:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

igazából lehet ő még a rák ellenszerének kiskorú feltalálója is, de az élet nem úgy működik mint, ahogy a könyvekben írják!


Ha a rossz és alacsony származású gyerekekkel nem tanul meg bánni, akkor adtatok a sz@rnak egy pofont. Nem biztos, hogy az élet csak kedves, illemtudó egyénekkel hozza össze, akkor meg óriási peche lesz, mert velük nem tud mit kezdeni. Ez van.

2011. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

A szocializáció része az is, hogy Pistike elvette a tollam és vissza kell szereznem,és az is, hogy én vettem el és bocsánatot kell kérnem.

Hogy megtanuljak kiállni magamért,hogy segítsem a gyengébbet,hogy megvívjam a harcaim.

Enélkül nehezen foh boldogulni, és ezt most tanulja meg.

Nem azt mondom,hogy a legszarabb suliba menjen, de menjen iskolába.

2011. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom közületek járt-e valaki rossz iskolába, de én igen és bizony inkább lettem volna magántanuló. Az volt a problémájuk velem, hogy én okos voltam, meg a másik 2!! emberrel, aki okos volt. Ennyien voltunk ugyanis, akiknek volt eszük.
2011. máj. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!