Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem kisfia jövőre...

A nővérem kisfia jövőre iskolaköteles korba lép. Magyarországon létezik "otthoni iskola"?

Figyelt kérdés
Azaz, hogy magántanárok tanítanák a kicsit, nem járna el otthonról iskolába. Nem mozgáskorlátozott vagy szellemileg visszamaradott, csak a környéken az iskolákról elég sok rosszat hallottunk, ha máshol keresnénk neki színvonalasabb iskolát, az naponta 2 órás utazásba kerülne minimum oda-vissza. Anyagilag meg tudnánk engedi a magántanárokat.
2011. máj. 8. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó az iskola akkor át kell iratni egy másikba,de nem az a megoldás,hogy steril körülmények között otthon tartom,ahol gyereket csak az utcán lát meg a tévében,nem tanulja meg mi az a közösség,hogy milyen,ha vannak barátok és esetleg ellenségek.Az élettel találkozik az iskolában,amire nem 18 évesen kell rácsodálkozni,ha majd munkahelyet keres.Nem csak a tananyag és a készségfejlesztés a lényeg,hanem az emberi kapcsolatok is,aminek a kezelését otthon a két szülő nem képes megtanítani.A rokonok sem,mivel ebben az a lényeg,hogy idegen emberek veszik körül és neki magának kell megoldania,hogy hogy szerezzen barátokat és hogy kezelje azokat,akik nem kedvelik.
2011. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván a kérdezőnek nem azzal van a baja, hogy Pistike elveszi a gyerek tollát, és nem fogja tudni a gyereke visszaszerezni..valószínűleg olyan sulikról van szó, ahol már elsőben is mindennaposak a verekedések, stb szép dolgok. Nekem az a véleményem, hogy inkább ne ilyen helyen szocializálódjon.

Persze ez nem jelenti azt, hogy így el lesz zárva a külvilágtól, mint ahogy azt sokan írtátok, ez azért túlzás. Járhat ettől parkba, játszótérre, külön foglalkozásra pl küzdősport vagy ami érdekli a gyermeket, szval azért ne mindjárt a szélsőségeket nézzétek, hogy így elvont lesz a gyerek, mert ha a szülők igyekeznek minél több közösségbe elvinni, akkor nem lesz az...Én is osztom azt a véleményt, amit itt az előbb írt valaki, én is érdekes egyedekkel jártam suliba(nem alacsonyabb származásúakkal,akik sokszor még szorgalmasabbak tudnak lenni egyébként,)hanem egyszerűen csak buta emberekkel, és én is jobban örültem volna, ha magántanuló lettem volna, mert voltak viszont olyan közösségek, ahol jól éreztem magam, és megfelelően tudtam volna szocializálódni ott is. Szóval, kedves kérdező, ha így érzed, és megvan rá minden feltételetek otthon, akkor sztem inkább legyen magántanuló a kisfiú, főleg ha eszes a gyermek, mert manapság ez égőnek számít a suliban sajnos, és nehogy az legyen, hogy a többi gyerek hatására az Ön fia is megváltozzon. Higgye el, attól még fog tudni szocializálódni a gyermek.:) Minden jót kívánok!

2011. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mérlegelni fogjuk a lehetőségeket.
2011. máj. 8. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!