Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember öregkorára tényleg...

Az ember öregkorára tényleg meg van cseszve?

Figyelt kérdés

Úgy értem csomó egészségügyi probléma,családi problémák,kevés erő(mert végülis nem olyan fitt mint fiatalon),kevesebb barát,nem annyira vonzó külső és még sorolhatnám.

Bocsánat,ha nagyon pesszimista a gondolatmenetem,de én nem vagyok öreg,és az öregeket akikkel eddig találkoztam folyton csak panaszkodtak...és ilyenekről.

Sőt a fiatalkort sírták vissza,ajánlották hogy most éljem ki magam,most csináljak mindenfélét míg fiatal vagyok.


2011. máj. 8. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

én ötven felé megyek a szüleim lassan 80 évesek.

A szüleim naponta sportolnak,sokat utaznak,dédunokáznak, bejárnak az egyetemre előadást hallgatni, sielni mennek minden évben csokibarnák nyáron.

Én még dolgozom,de nekem is sport minden nap, sok barát,kárnyaparti, utazás.A gyerekek már elköltöztek,mi a férjemmel végre azt csinálunk amit akarunk.

én nagyon jólérzem magam és ahogy látom a szüleim is.

Tehát én nem félek az öregkortól, igyekszem majd hasznosan tölteni.

2011. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy előtte hogy élsz. Ha másokat majmolva károsítod magad (cigi, pia, szénhidrátok, cukor, tésztafélék, glutén stb stb), akkor nem szabad csodálkozni. Ha még mozgásszegény és stresszes az életed, pláne.

Ellenben ha kiegyensúlyozottan élsz, rendesen táplálkozol, sportolsz, nem az elvárásoknak, hanem magadnak élsz, akkor idősebb korodra sem kötelező betegesnek lenni. Rajtad múlik.

2011. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Egy barátnőm nagypapája tornatanár volt. Napjainkban 76 éves, most is olyan kondija van, hogy fekve kinyom 60 kilót rengetegszer, meg felhúzza magát százszor a gyűrűn. A felesége is tanár volt, neki is tök jó a kondija.

Minden azon múlik, hogy éled az életed, milyen a genetikai örökséged, mekkora mázlid van.

Az én nagyszüleim eléggé le vannak robbanva, de rengeteget dolgoztak már életükben, és sokat beszélnek a halálról, és panaszkodnak. Miért? Mert csak ilyenkor figyelünk rájuk. Nekik már csak a halál van hátra a legtöbb esetben, a barátaik, testvéreik sorban halnak ki mellőlük, nem csoda, hogy sokat beszélnek erről. A legtöbbjük ráadásul átélte a második világháborút, nem csoda, hogy szürkén látják a világot.

Mondjuk az én mamáim szoktak sztorizni arról, milyen volt régen, és nem feltétlen a rosszat látják mindenben. :) Engem is biztatnak, hogy éljem ki magam, legyek fiatal, tanuljak, de persze, hogy most kell ezt tenni, nem pedig 70 évesen. :)

De nem, nincsenek elcseszve. Ez az élet rendje. :)

2011. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ hogyan élsz előtte :). Ha elhanyagolod magadat,a szervezet nem felejt, akkor bosszulja meg.
2011. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Meg hát!
2011. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Persze nagyban függ attól, hogyan élsz előtte, de sajnos annyi esély van lebetegedni öregkorban, hogy nehéz elkerülni. Szóval tényleg a boldog, síelő, minden nap sportoló dédik vannak a kisebbségben.


Én nagyim amióta élek nem volt beteg, régen futott, aztán sétált, és úszott.. Egy tízest nyugodtan letagadhatott volna 65 évesen. Aztán meghalt nagypapám, és onnantól egyszerűen nem tudta összeszedni magát. 3 éve ágyba kényszerült mivel háromszor tört el a gerince... Nagyon igazságtalan vele az élet, hogy ennyi szenvedést, bánatot és fájdalmat kapott élete utolsó éveire. :(


Ami szerintem kiábrándító, hogy az életkor budapesti kerületenként is nagyban változik. Természetesen ez is a pénzre vezethető vissza.


23/L

2011. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sokat számít a sportolás, de az is, hogy hol és milyen körülmények között élünk. Az angol nyugdíjasokat pl. össze sem lehet hasonlítani a magyar öregekkel. A stresszmentes élet, a kevésbé szélsőséges időjárás, az anyagi jólét és ezáltal az utazgatások rengeteget számítanak.
2011. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a fizikai kondiciónál sokkal többet jelent a lelki kondíció.Hogy az embernek idős korára is legyenek valódi emberi kapcsolatai.Barátai,hobbija,feladatai.Ha úgy él fiatalabb korában,hogy ezekre nem fordított gondot,akkor valóban szörnyű,csak panaszkodni tudó,rosszindulatú,érzelmi zsarolással machináló tényleges testi bajokkal sújtott ember lesz.(Egyre több ilyen van) Az anyagiaknak nagyon kevés köze van az életminőséghez.Persze,legfeljebb nem költséges hobbit választ,ha kevesebb a lehetősége.De legyen,ha éppen sakk,az is jó.
2011. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennél kevesebb erőm meg barátom aligha lehetne

Én csupa jó dolgot várok a jövőmtől

20L

2011. máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Öregnek lenni szar, az ide írók persze tele vannak kivételes történetekkel. Beteg leszel, és egyre önzőbb. Kb. ez a sorsa a nagy többségnek.
2011. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!