Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Nektek mennyiv...

Külföldön élők! Nektek mennyivel könnyebb az élet?

Figyelt kérdés

Ott mentél férjhez,vagy ott nősültél?--ha persze házasságban élsz.

Melyik országban éltek?És miért épp ott?


2011. máj. 9. 21:11
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%

Röviden: semennyivel.

Franciaországban élek, azért itt, mert szeretem a kultúrát, a nyelvet, az országot - de nem mondanám, hogy könnyeb - más ! Nehéz a két országot hasonlítani, itt ugye euro a fizetőezköz... aminek jó és rossz oldalai is vannak. Az pedig, hogy mihez lehet adott helyen kezdeni, az a személytől is függ.

2011. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Bar en meg fiatal vagyok (21/L), szerintem tudok nyilatkozni. Nem vagyok hazas. Mi Amerikaban elunk a csaladommal (anya, hugi, ocsi) mar egypar eve. Egyszer kiutaztunk ide, es az egesz nagyon megtetszett, nagyon hangulatos, bar rohan az egesz orszag. Elhataroztuk hogy kikoltozunk egyutt hogy a csalad ne hulljon szet. Egyebkent tenyleg sokkal konnyebb az elet, de nem mondom hoghy kolbaszbol van a kerites, itt is ugyanugy meg kell dolgozni mindenert, csak mashogy es nem ugyanannyit. Csodalatos orszag, kedves emberekkel (bar sajnos nem mindehol). Mi Miamiban elunk, nagyon szeretjuk, bar sok a Kozep-Amerikai akinek spanyol anyanyelvuk van. Munkambol kifolyolag volt alkalmam megtanulni spanyolul, ami egy plusz lehetoseg. Mind edesanyamnak es nekem nagyon jo allasunk van, a testvereim meg tanulnak, egyebkent az oktatas is eleg jo. Nagyvonalakban ennyit tudnek mondani.
2011. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Már a 2 ország illetve kontinens közül is mekkora a különbség...
2011. máj. 9. 21:28
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Anyagilag könnyebb, lelkileg nehezebb. (nekem)

23/L

2011. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
spanyolban elek mar 10 eve. 50 eves no vagyok. itt valtam el a ferjemtol, egyutt jottunk ki. hogy konnyebb ? talan igen! de sokkal nyugodtabb az biztos. uj parom spanyol ,mindketten dolgozunk,alberletben lakunk.gazdagok nem vagyunk,de nelkuloznunk sem kell. imadok itt elni es csak latogatoba kivankozok haza azt is csak ritkan es rovididore. itt is akarok meghalni!
2011. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Portugáliában élek, a férjem idevalósi, gyerekeink vannak. Nem a leggazdagabb ország, de jó állásunk van, így nem panaszkodhatunk. Az emberek mentalitása nagyon tetszik, imádom, hogy közel a tenger, és gyönyörűek a városok. Szeretek itt élni :)
2011. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
24%

Albanyben élek, egész nap csak netezek és trollkodok.

Adót viszont fizetek, igaz csak minimálisat.

Hivatásos trollként alkalmaznak.

2011. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Osszehasonlitaskeppen: Otthon 70e kerestem egy honapban, busszal jartam es a szuleimmel laktam. Adtam haza penzt, a maradekot meg elbuliztam a baratnoimmel, illetve elvasaroltam. Kilatasom sem volt elobbre lepni.


Ugorjuk 7 evvel elorebb: Santa Monica, Californiaban elek a magyar parommal, alberletben.

Dolgozunk mindketten kemenyen es mivel gyerek nincs, magunkra kolthetjuk mindet, igy ket olyan autot vettunk, hogy az utcan mindenki megbamulja oket. Nem a figyelem felkeltes miatt vettuk oket, hanem mert nekunk ez jon be. A kocsi havi torleszto reszlete a fizetesem 20%-a, emellett bio eteleket veszunk a boltban, es evente hazamehetek, illetve any-apu kijon meglatogatni, amit persze en allok.

A benzin lassan 5 dollar lesz es igazabol nem aggodunk, mert habar milliomosok (meg :) nem vagyunk, az akar 6 dollaros benzint is ki fogjuk tudni fizetni. Ha megtettszik egy cipo es meg akarom venni, akkor nem kell az arat neznem. (Mondjuk a parom mar nem engedi, mert igy is tobb cipom van, mint amennyit hordani tudnek; dehat ez noi dolog :D


Mennyivel konnyebb nekem itt az elet? Egyszoval: sokkal!

2011. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Írországban élünk,már 6 éve.A kissebbik fiúnk már itt született.Nekünk jóval könnyebb,mint Magyarországon volt.Természetesen itt is keményen kell dolgozni,valóban nincs kolbászból a kerítés.Szeretünk itt élni,nem tervezzük,hogy valaha is visszatérünk Magyarországra.Írországot anno az adórendszere miatt választottuk,ami ha azóta változott is,még mindíg kedvező,főleg egy családosnak.Tetszett a kultúrájuk és az,ha egy ír a világ végén összetalálkozik,nem elfordul és elsiet,mint a magyar,hanem összeölelkezik és még ha átmeneti is de barátságot köt a másik írrel egy pubban.
2011. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

En az USA-ban elek. Magyarorszagon a szuleimmel eltem (mivel fiatal voltam) es jo korulmenyek kozott eltunk, szoval nem a penz miatt jottem ki, hanem mert mindig ide vagytam es nagyon boldog vagyok itt. A ferjem amerikai, igy jottem ki 4 eve es nagyon kemenyen dolgozik, nem konnyu a hivatasa es ez az egesz eletunkre kihat, de nagyon boldogok vagyunk. Szerintem csak az szamit, hogy oda menj, ahol boldog tudsz lenni. Sehol sem folyik penz a csapbol, de pl. abban nagy kulonbseget talalhatsz, hogy az emberek pl. hivatalos helyeken kikeszitenek-e vagy sem vagy bunkok veled az emberek altalaban vagy sem. Azert ezek a mentalitasbeli dolgok es a pozitiv gondolkodas nagyon fontosak ahhoz, hogy az ember nyugalomban tudjon elni. Meg persze tenyleg nem mindegy az anyagi hatter. Itt sincs nagy anyagi biztonsag, de sokkal jobb korulmenyek kozott lehet gyereket nevelni, nalunk sosem volt gond, hogy ezt vagy azt meg kell venni a gyerekunknek, mig Magyarorszagrol hallom, hogy mennyire szukosen elnek, mikor megszuletik a baba. Pedig ott meg GYES, GYED is van.


Mindenkinek mas jon be...ismerek olyat, aki nem tudna itt elni es elment Daniaba, Irorszagba, Olaszorszagba elni. Mindenki mas, az a lenyeg, hogy te megtalald a szamodra legmegfelelobb helyet.


24/N

2011. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!