Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön mennyivel van jobb...

Külföldön mennyivel van jobb élet, mint itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

gondolok itt pl:

Anglia

Németország stb

Ahova most annyi magyar megy ki a jobb élet reményében.


2009. okt. 18. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
körülbelül egymilliószor
2009. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Sokan mennek ki, utánna meg csalódnak, mert azt hiszik, hogy ott minden nagyon szép és jó. Én Németországban dolgozom, és igaz, hogy kicsit többet keresek, mint MO-on kapnék, de azért nem fenékig tejföl. A kiadások sokkal magasabban (villany, fütés, viz, élemiszer, stb.) amit nem nagyon látnak otthon az emberek. (Csak egy példa, 1 kg kenyér - közönséges bolti, nem a péknél vagy extra 2,80 Euro = 700-840 Ft) Viszont itt a 8 órát végig kell dolgozni, olyan, hogy telefonálsz privát vagy felhiv valaki, nincs, közben traccsolni, lazsálni nem lehet. Ahhoz, hogy megérje, hosszu ideig kell itt élni és erösen spórolni, mert különben ugyanott vagy, mint MO-on.
2009. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én éltem már több helyen (jelenleg is külföldön élek) és azt tudom mondani, hogy egy fél év után mindenhol jobban élsz mint otthon. és igaza van annak aki azt írta hogy néhány dolog drágább, de a fizetés is sokszorosa az otthoninak. és pl londonban az Asda-ban vagy a Tescoban az ottani fizetésből szinte fillérekért be tudsz vásárolni. Én azt tudom mondani ott lehet a legnagyobb különbséget észrevenni mikor külföldön gondolkodás nélkül meg tudsz venni magadnak olyan dolgokat amire otthon már nem jutott volna pénz. de az is igaz hogy minden kezdet nehéz, de aki nem adja fel az első nehézségek után az később sokkan jobban él mint otthon.
2009. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Ott sem minden fenékig tejfel, úgyanúgy dolgozni kell, mint itthon. De pl. Ausztira meg Magyarország összehasonlíthatatlan, teljesen más az emberek hozzálása a dolgokhoz, a munkához..mindenhez.. Más a mentalitásuk, mint nekünk magyaroknak.
2009. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
milliószor jobb,én is elmegyek innen,mert itt a zsidóuralomban csak a rabszolgák maradnak.és zsíros kenyeret ehetnek,na én ebből nem kérek!!!
2009. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!