Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tör- zúz. Unoka...

Mit tegyek? Tör- zúz. Unoka és nagymama közti konfliktus

Figyelt kérdés
A "nagyimmal" nagyon rossz a kapcsolatom, már kislányként sem rajongtam érte.Ő nem olyan volt mint általában a nagyik, soha nem kérdezte h mi van a suliban, nem foglalkozott úgy velünk (nővéremmel),mint ahogy azt láttam másoknál.Pár évvel ezelőtt elmondott k....nak.(Akkor 17 voltam most 21). Erre anyum h hát idős,ne foglalkozzak vele.Ez nekem nagyon rosszul esett, mert egyáltalán nem voltam az és ma sem.Sőt ! Tök szerény szolid lány vagyok .Szóval teljesen alaptalan amit mondott.Azóta nálunk áll a bál . A minap összevesztünk (együtt élünk már 2 éve vele) és már nem először leszórja a könyveimet a polcról,csapkolodik , a harmónika ajtómat rugdossa szintén nem először, úgy h már kiesik a helyéről.Most még mellette karmolászik is. Már nem tudom mit tegyek, mert néha nehéz h úgy mondjam szépen beszélni vele. És amikor ilyen elönt a düh, és úgy érzem nem bírom már ki. Mert ez azért sztem nem normális dolog h,tör-zúz.Ja és féltékeny ,ha anyum beszél velem 5 percet is , rögtön ha hallja h dumálunk ,akkor a nagyi szól anyumnak h nézzen meg ezt azt. Szed vmi gyógyszert,de az sztem nem használ neki. Lehet vmit tenni, ha tör-zúz, köpköd? Anyummal kikészít minket. Nem lehet ilyenkor el vitetni mentővel ? Van másnak is hasonló gondja?
2009. márc. 10. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos,szuksege van allando gyogyszerre!Az Alzheimer tipikus jelei mutatkoznak a nagyidon,sokaig nem fogjatok kibirni vele,apolora lesz szuksege v.otthonba kell ot beadni.
2009. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg valakiben kárt nem tesz, elmeorvosi vizsgálat azonnal, felügyelet alá helyezés, gyógykezelés, bent a kórházban nem fog tudni bántani senkit, max lenyugtatják vagy lekötik. Korral jár az elmebaj.
2009. márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! A gyógyszerekkel sajna az a baj,h anyu ki rakja neki h na most ezt és ezt kell beszedni ,de elfelejti. Én ma szóltam neki , a du-i adagot nem kéne be venni e , nem tom miket szed anyum jobban tudja .Erre ő h nem kell a gyógyszer . Anyum hazaért és mint kiderült későn vette be és ezért kezdett el veszekedni. Az otthonnal v bármilyen lehetőség nekem jó lenne, de hát anyum amilyen sztem otthonba nem adná, tuti.
2009. márc. 10. 23:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd utcában volt egy ilyen néni, elfelejtett ezt-azt, voltak idegbeteg dühkitörései, aztán egyszer kigyulladt a ház mert elfelejtett valamit hogy feltette főni, 2 helység kiégett mire eloltották. Majd ha nálatok is neadj isten balesetet csinál mert anyád nem rakta be otthonba akkor majd fújhatjátok ha nektek se lesz hol lakni vagy épp kárt tesz bennetek mert kikapcsol az agya. Mikor az ember ön-, és közveszélyes nem az a kérdés mit gondol a falu szája hanem biztonságba helyezni, hogy ti is biztonságban legyetek. Tartsátok szem előtt, és keverjétek kajába a gyógyszerét(zúzd porrá).
2009. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélni kellene egy pszichologussal és befektetni az idegosztályra.Ott beállítják neki a gyógyszert és megfigyelik a tüneteket amik nálla jelentkeznek.Az idős embereknek nehéz elfogadni azt a tényt,hogy megöregedtek és azért tiltakozik annyira a gyógyszerek ellen.Ezen csak a kezeléssel segíthettek.Idegosztályon dolgoztam sok ilyen embert láttam már.Az is lehetséges,hogy valami más probléma is van nálla ami ezeket a tüneteket előidézi,de ezt csak vizsgálattal lehet megállapítani.
2009. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszolóval 100%-ig egyetértek!!!!!!!!!!!

egyébként ahogy olvasom,az én faterom is kezd ilyenné válni,bár neki nem állandó jellegű ez a mizéria

2009. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!