Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborultam és beolvastam az...

Kiborultam és beolvastam az anyósnak jogos volt?

Figyelt kérdés

Sosem jöttünk ki túl jól, általában én húztam meg magam hogy ne legyen konfliktus, ő mindenbe beleszól, mindent irányítani akar, megmondani ki mit csináljon stb...

Minden évben ő szervezi a párom szülinapi vacsoráját, de idén én szerettem volna igazi háziasszony módjára! 2 hónapig készültem rá, rendeltem sajttálat mert az a kedvence, pogácsát, tortát dekort stb, szóval mindent lezsíroztam! Megkértem minden családtagot hogy délután 4-re jöjjenek el, mert meglepetést szeretnék a férjemnek! Mindenkinek tetszett az ötlet, csak anyós húzta a száját, hogy ő akart neki szülinapot szervezni, plusz kértem hogy ne hozzon külön tortát meg kaját mert lesz, ez se tetszett neki, de végül nem csinált belőle gondot, legalábbis azt hittem!

Férjemnek elkészítettem aznap a kedvenc ebédjét, majd pihiztünk, végül fél 4-kor leküldtem a kisfiunkkal a játszótérre mondván nyugodtan tudjak takarítani!

4-re mindenki megérkezett kivéve anyósék, apukám hozta el a tortát, sajttálat stb, kikészítettem mindent, tortát, bort, ennivalót, feldíszítettük a lakást, de fél 5-kor anyósék még sehol és a telefont se vették fel!

Férjem már kezdett elfáradni lent, hát csalódottan bár de mondtam jöjjenek haza!

Itthon persze alaposan meglepődött, nagyon örült, de kérdezte hol vannak a szülei! Hát nem tudtam...

5-kor csöngetnek anyósék beállítottak 2 tortával meg nem túlzok 2 szatyornyi vacsorával, csirkével, hallal mindennel amit szeret a férjem, mondván sajnálják, hogy késtek, de tökéletes szülinapot akartak a férjemnek, ezért mindent elkészítettek amit csak szeret...

Annyira bántott a dolog, próbáltam tartani magam, hogy ne rontsam el a szülinapot, de végül egész éjjel sírtam, majd másnap felhívtam anyóst és nagyon beolvastam neki! Most áll a bál, a férjem nekem ad igazat, de anyós folyamatosan hívogatja, hogy én mekkora egy paraszt vagyok ő csak jót akart...


2011. máj. 11. 09:26
1 2 3
 1/24 napietus ***** válasza:
90%
szerintem abszolút igazad volt, ilyet nem illik csinálni! még ha hoz 1 tortát, az nem gond, de komplett vacsorával beállítani vendégségbe, ez gáz. de szerintem emelkedj felül ezen, amit hozott egyétek meg a következő napokban, legalább nem kell főznöd :)
2011. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

nem normális az ilyen anyós.

tenni kb semmit sem tudsz:(

csak szeressétek egymást és amennyire lehet zárjátok ki az életetekből.

2011. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
Ebből nem kellett volna ügyet csinálni! Feltálalhattad volna azt is,amit az anyós hozott,és mindenki azt evett volna,amit éppen akart. A maradékot pedig lefagyaszthattad volna.
2011. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Én nem biztos hogy birtam volna másnapig...

jogos volt

2011. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Ez tipikus olyan anyóshozzáállás " hogy majd én csinálok neki kaját mert te nem tudsz""és csak azért is megmutatom hogy én tudok jó szülinapot csinálni neki"

Én akkor akadtam ki anyósra mikor a lagzi előtt le akarta diktálni hogy milyen kaját és hogyan elkészítve szeret a kisfia aztán én elfelejtettem meghallgatni a listát.

2011. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb anyós ilyen.

Mindig mondd el neki a saját véleményedet, helyzettől függő stílusban, de mindig legyen képben.

Majd LASSAN megszokja, hogy háttérbe vonuljon.


A pozitívum, hogy a férjed melletted áll.

2011. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem csinálnék belőle nagy ügyet ha ez a hozzáállása nem lenne mindennapos, az élet legapróbb dolgait is ő akarja irányítani, 4 év alatt most kértem először, hogy maradjon háttérben, de képtelen volt rá, totál megalázó volt, mintha én képtelen lennék megszervezni bármit is, pedig olyan szépen megcsináltam... :(
2011. máj. 11. 09:33
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyósom dettó ilyen!Nagyon megértelek.Nekem soesem volt merszem beolvasni neki,mert a férjemet annyira zsarolja érzelmileg,hogy biztosan neki adna igazat.Miért nem tudják elfogadni,hogy külön család vagyunk?Ez természetesen nem azt jelenti,hogy a szülőket el kellene hanyagolni,de azért egy kis magánteret engedhetnének.Kitartást neked és nagyon igazad volt!
2011. máj. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Helyben rá kellett volna csapni az ajtót, másból nem értenek az ilyenek, csak a radikális megoldásokból.
2011. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
94%
Szerintem is jogos a beolvasás, egy szülő vegye észre hogy a gyereke már felnőtt és családja, párja van. Egyszer eljön az idő, amikor hátrébb kell lépni és hagyni hogy éljék az életüket.
2011. máj. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!