Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van miért aggódnom, hogy...

Van miért aggódnom, hogy zajlanak általában az ilyen dolgok? (vagyonelosztás)

Figyelt kérdés

A történet azzal kezdődik,hogy a párom szülei elválltak.A családi házuk pedig üresen maradt.A páromék hárman vannak testvérek.Mi most a párommal a szüleimmel élünk egy házban ,de szeretnénk már saját házat.A szülei felajánlották,hogy a gyerekeké lehet a házuk,ekkor a párom két testvére azt mondta,hogy ök nem tartanak igényt a házra.Én személy szerint ezt akkor úgy értelmeztem,hogy papíron is lemondanak a rájuk eső részről és kicsit furának is találtam ezt,hiszen őket is megilleti a közös vagyon.A párom és én felvettünk egy nagyobb összegü hitelt,hogy el tudjuk intézni a ház átíratását a párom nevére,valamint,hogy kicsit fel tudjuk újítani a házat,ill.ki tudjuk fizetni a számlákat(lassan egy éve nincs villany a házban stb.)Pár nappal ezelőtt vettük fel a pénzt a bankból.Tegnap a párom beszélt a testvéreivel,akik mindezek hallatán eléggé meglepődtek és azzal álltak elő,hogy ők nem így gondolták a dolgot,hanem úgy,hogy papíron 3 egyenlő részre legyen elosztva a ház,tehát minden testvérnek egyharmad rész.Azt,hogy nem tartanak igényt a házra úgy értették,hogy mi nyugodt szívvel lakhatunk ott,nem fog minket senki zavarni,de a papíron az ő nevük is legyen feltüntetve.Én nagyon kiakadtam ezen.A kezdetektöl fogva azt mondtam,hogy ez így lenne igazságos,de a párom csak kötötte az ebet a karohoz,hogy a testvéreinek nem kell a ház.Erre most kiderül,hogy mégis,azaz csak papíron,de hát az akkor is azt jelenti,hogy ugyanannyira az övéké is lesz mint a páromé.Kicsit elbizonytalanodtam a dologgal kapcsolatban.Felhoztam a páromnak,hogy mi lesz akkor ha esetleg mi ketten felujítjuk a házat,beköltözünk,éldegélünk ott néhány évig és egyszer csak valamelyik testvére ugy gondolja,hogy szüksége van a ráesö rész értékére?Honnan fogjuk tudni elöteremteni azt a pénzt?Hozzá kell tenni,hogy nem állunk valami fényesen anyagilag.Vagy esetleg mi lenne akkor,ha valamelyik testvér el szeretné adni majd a házat?Azzal nem tudok sehogy sem megbékélni,hogy mi most szépen felujítjuk a házat ill beköltözünk,én is megszokom a helyet és akkor esetleg a testvérek miatt el kéne adni.Igazábol mostmár nem nagyon tudunk tenni semmit,mert a hitelt felvettük.A párom biztos abban,hogy soha nem fog ilyen probléma adodni a testvéreivel,mert szerinte azoknak soha nem lesz szükségük a házra és soha nem tennék meg velünk,hogy rákényszerítsenek bennünket a ház eladására stb.Én sem akarok vitát szítani és valahol én is egyetértek a párommal,de számomra az,hogy a másik két testvér neve is szerepel a papíron azt jelenti,hogy ök is ugy állnak a dologhoz,hogy talán majd egyszer szükségük lehet a házra és akkor mi nagy bajban leszünk.:(

Eléggé ki vagyok bukva most és öszintén megmondva nem tudom,hogy kinek az álláspontja helyes ebben az esetben,az enyém,vagy a páromé.Ha esetleg valaki járt hasonlo cipőben vagy most is hasonlo helyzetben van annak a hozzászolását szivesen meghallgatnám!


2011. máj. 12. 08:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha normálisak és megbízhatóak a testvérek akkor szerintem nem kell félni, viszont ha nem azok.......
2011. máj. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ellenérték nélkül nyilván nem fognak lekeülni a papírról a testvérek, hiszem az az ő örökségük is. de értem, hogy nincs pénzetek kifizetni őket... nem tudom a hitel mellett tudtuk-e valami megtakarítást vállalni, hogy később ki tudjátok őket fizetni?
2011. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Elhiszem,hogy ki vagy akadva! Ne haragudj, de a párod nem igazán ért a pénzhez! Vagy abszolút nem látja a helyzet komolyságát. Én imádom a tesóm, de soha nem tudnám kijelenti,hogy nem lesz szüksége a házra. Mi van,ha két év múlva beüt a krach és pénzre lesz szüksége valamelyiknek és el akarja adni a házat? Nektek meg áll benne nem kevés pénzetek. A helyetekben sürgősen leülnék a tesókkal és próbálnék valami megoldást velük közösen kitalálni, hogy mi legyen, hiszen ti már felvettétek a hitelt. Lehet,hogy egy ügyvédet sem ártana megkérdezni! Egyébként kicsit ti is hibásak vagytok, mert elég nagy bátorság úgy hitelt felvenni, hogy semmi papír nincs arról,hogy csak a tiétek a ház, pusztán csak annyi,hogy ők azt mondták!
2011. máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha 3 felé van osztva a lakás az eladáshoz mindenki beleegyezése kell....tehát ők nem adhatják el a párod belegyezése nélkül, és ti sem adhatjátok el ha ők nem egyeznek bele.....ez biztos....
2011. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlenségemre megtanított az élet arra (pedig nem vagyok még öreg - szülők, nagyszülők példája), hogy bármilyen jó a viszony, le kell írni még a kezdetek kezdetén a dolgokat. Vagyis bármilyen lépés előtt lemondatni az örökösöket, vagy kivásárolni őket még most (kibírtátok volna a szülőkél még pár évig).

Sajnos a pénz mindenkinél nagy úr, és nektek arra az eshetőségre kell felkészülnötök, hogy igenis kelleni fog a testvéreknek a pénz. Úgyhogy mielőtt bármilyen felújításba kezdtek, ennek kellene lennie az elsőnek, különben mindent elbukhattok.

Ez azonban jó hosszú procedúra, felértékeltetni a házat, bíróság...

Nem irigyellek, de szerintem meg lehet még oldani.

23L

2011. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod,hogy milyen hitelt vettetek fel. Ha jelzálog hitelt,akkor minden tulajdonosnak alá kell írnia.

Jogosak a félelmeid. Vagyoni ügyekben nem lehet sem rokonság,sem jóbarátság.

Mielőtt beköltöztök,és költötök a házra,kössetek szerződést ügyvéd vagy közjegyző előtt. Csak így tudtok jogilag tiszta helyzetet teremteni.

Ha a testvérek mindegyike tulajdonos,akkor ti olyan házban laktok majd,amiben a párodnak csak 1/3 tulajdonrésze van. Lehet,hogy most ez nem gond,de bármikor megváltozhat a testvérek anyagi helyzete,meghalhat valamelyikük és az özvegy vagy a gyerekek igényt tartanak a házra vagy esetleg lakbérre,stb.

Csak olyan dologba szabad belemenni,ami jogilag tiszta és később sem támadható meg.

2011. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia,vagy eladjátok most a házat és háromfelé osztjátok és azon vesztek külön lakást,vagy papírozzátok le,hogy mennyit költöttetek a házra és az esetleges eladásnál ennyivel több a rátok eső rész.De csak akkor az utóbbi,ha megbízhatóak a testvérek,bár szerintem ekkora pénznél senkiben nem bíznék meg.Épp a minap volt egy hasonló kérdés.
2011. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképpen ügyvéd előtt kell lepapírozni,mert gyakorlatilag bármikor meggondolhatják magukat,és még lakbért is kérhetnek tőletek, hiszen használjátok az ő részüket is.Ráadásul ti értéknövelő beruházásokat készültök véghez vinni, amivel nyilván nem az ő tulajdonrészüknek az értékét akarjátok növelni. Fiatalok lehettek még, elég nagy felelőtlenség azt elhinni, hogy az elkövetkezendő 40-50 évben senkinek se lesz szüksége arra a házra (alakulhat még úgy az élet, hogy bármelyik fedél nélkül marad...és akkor ha tetszik, ha nem, be kell fogadni, hisz az ő tulajdona is), akár a ráeső értékre, ráadásul ha velük valami történik, az örökösük is ilyen nagyvonalú lesz majd veletek? Mi lenne, ha nem felújításra költenétek a pénzt, hanem legalább az egyiknek a kivásárolására? Vagy vegyétek meg a haszonélvezeti jogot az ő részükön is, és akkor ti vagytok nyeregben.
2011. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne a felvett kölcsönt arra fordítani, hogy legalább az egyik testvér részét kifizessétek belőle? Akkor már csak a másik testvér lenne hátra egyszer, később?
2011. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha a saját testvéreimről lenne szó, nem aggódnék, mi is mondtunk le örökségről a másik javára,úgy hogy majd kifizeti.

Mondjuk mi hagytuk,hogy a nevére is irassa, aztán 20 év alatt szépen kifizette.

nem tudom mi lenne a helyes, te ismered a testvéreket.

2011. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!