Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy általában...

Miért van az, hogy általában a lányok, nők maradnak munka nélkül? Vagyis nem kapnak munkát, míg a férfiaknak több lehetőségük van?

Figyelt kérdés

Ha jól fizető állás akkor pasikat vesznek oda is jobban fel, ha rosszul fizető, akkor meg nőket. Vagy általában a nőknek nehezebb állást találni, úgy hogy, hogy nincs gyerekük.

Miért van ez?


2011. szept. 16. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert félnek, hogy majd akar.
2011. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha kijelenti hogy nem akar gyereket?
2011. szept. 16. 19:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az mit ér? Ma azt mondja a munkáltatónak, hogy nem akar gyereket, felveszik, aztán holnap elszakad a gumi, teherbe esik és megtartja. Nem kötelezheti a munkáltató abortuszra csak azért, mert ő korábban úgy nyilatkozott, hogy nem akar gyereket.

A munkaadó számára kockázatos.

2011. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Hülye, aki elhiszi.
2011. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kélsőbb meggondolhatja magát, vagy alapból hazodik

Egyébként az egyik tanárom mondta még egy pár éve, hogy a 20-on éves azért nem kell mert gyereke lesz, a 30 pár azért mert már gyereke van a 40 feletti pedig már túl öreg...

22/L

2011. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
tehát akkor azért MERT VALAKI NŐNEK SZÜLETETT, egész életében pénztelen marad, és kiszolgáltatott éhenkórász?
2011. szept. 16. 19:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sok helyen van vezető beosztásban nő, de az igaz, hogyha valami baja van a gyereknek, akkor a munka háttérbe szorul, és ez így normális.Ezért kényelmesebb pasikat oda ültetni.
2011. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom általában hogy van ez, de mifelénk inkább olyan munkahelyek vannak, ahova jobban férfiakat vesznek fel: hegesztőket, esztergályosokat, lakatosokat... Van egy-két nagyobb áruház, ahol néha vesznek fel nőket, de ritkán, amúgy meg szinte semmi, irodai munka meg pláne semmi. Úgyhogy felénk érthető okokból nálunk több a munkát kereső nő, mint férfi.
2011. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer írtam erről még pár éve, akkor ezeket használtam forrásként, szerintem érdemes őket elolvasni, elég sok kérdésedre választ adnak:


[link]


Koncz Katalin: A női karrierjellemzők. Esélyek és korlátok a női életpályán In: Házastárs? Munkatárs? Vetélytárs? A női szerepek változása a 20. századi Magyarországon / [Szerk.]: Palasik Mária - Sipos Balázs. – Bp.: Napvilág Kiadó, 2005. (ezt nem tudom linkelni, sajnos most neten nem találom, pedig régebben biztos vagyok benne, hogy fent volt)


[link]

2011. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

ezért van annyi karrierista nő. mert másképp, normális alkalmazotti állásban nem tudnának annyit keresni, h normális életszínvonaluk lehessen, így inkább taposnak mint az állat.

szégyen ez az egész.

2011. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!