Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért számolják bele a kutyát...

Miért számolják bele a kutyát a családba?

Figyelt kérdés

Most olvasom az egyik kérdésnél (Mennyit költötök átlag egy nap kajára / fő), hogy valaki a kutyát harmadikként számolja és az ő kajáját is beleveszi a napi kajaköltségébe...


Nekem kicsit meredek... A kutya az kedves, szép háziállat, DE NEM CSALÁDTAG! Az csak ember lehet... És a kutyakaja nem alapvető szükséglet, az én kutyám simán megeszi a kajamaradékot és tökéletesen egészséges.


Ti is beleszámoljátok a kutyát a családtagok közé?


2011. máj. 12. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
44%

Persze, van neki lakcímkártyája meg személyije is, és belead a rezsibe.


Dehogy számolom. Ettől még szeretem.

2011. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy nem ember, az ő kajájára is költenek, tehát a költségvetésben nem értem, miért ne lenne mérvadó a kutya is.

Az meg szerintem magánügy, hogy ki mire költ, és ki mit tart alapvető szükségletnek.

2011. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert a kutya étele is pénzbe kerül, erre nem gondoltál?

És nálunk igen, családtag.Kutya már sajnos nincs, de cica van, és nem maradékkal etetem, a kutyát sem azzal etettem, mert nem kielégítő számára a maradék.

Ha állatot tartok, akkor ügyelek az egészségére, és igyekszem minél jobban bánni vele.

2011. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
93%

Ha az a kérdés, hogy mennyit költenek kajára, akkor miért ne számolnák bele? A kutya is eszik.

És van akinek családtag.

2011. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
97%

pont most irtam arra a kérdésre...nekünk a 4 tengerimalac is családtag...:)

(kutya,macska nincs,nekik kinzás a panel,de a 4 kis szőrösnek van egy külön fél szobányi területe:)

2011. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
84%

Azt hiszem, kicsit félreértettél valamit, már így a leírásod alapján.

A napi kiadásoknak igenis része, ha az állatnak is kell venni kaját. Én is a kajapénzből oldom meg, lemegyek a boltba, és ha nincs otthon táp, hát viszek.


A kajamaradék, mint olyan, nálunk ismeretlen fogalom, annyit főzök mindenből, ami el is fogy. Azt hiszem, nem örülne neki az ebállat, ha brokkolikrémlevest kéne ennie, mert tegnapról az maradt, és nem sokáig maradna tökéletesen egészséges.

Nem mondom, hogy nem kapja meg, ha akad valami. De ha csak maradékot kapna, igen sovány koszton tartanám, még azt se várhatnám el, hogy ugasson.


A kutya ettől függetlenül egy állat, akinek dolga is van: házat őriz. Kint az udvaron, nem bent az ágyban.

Ahogy a macska is, és nekik is kell normális étel, mert kenyérhéjon nem fog sokáig megmaradni.


Azt hiszem, akinek meg a kutya családtag, vagy egyenesen "gyerekpótlék", azt meg soha nem fogod az ellenkezőjéről meggyőzni, vagy rávenni, hogy etesse maradékkal.


Ez megint egy olyan dolog, amibe akkor érdemes beleszólni, ha szeretsz ordítozva, fröcsögve veszekedni. :)

2011. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 napietus ***** válasza:
93%
fiskális szempontból igenis beleszámít. a maradékot a mi kutyánk is megeszi (sőt joban szereti, mint a bolti kaját), de azzal nem lehet kalkulálni, mert nem mindig van. és miután többezer forint egy zacskó táp, így ezt számolni kell a kiadások oldalán.
2011. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
92%
hát nekem nem kutyám, hanem két macskám van és kőkeményen bele vannak kalkulálva a költségvetésbe. a macskakaja és a alom nem olcsó, mi pedig nem eszünk minden nap olyat, amit ők is megehetnek. és igenis családtag: születésük óta, 6 éve velünk vannak, az ágyamban alszanak, mi a fene lenne?
2011. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim válasza:
91%
na, egy kutya pl többet ér mint te.
2011. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 Girlnextdor ***** válasza:
94%
nalunk a kutyak is olyanok mintha a csalad tagjai lennenek, persze nem betegesen, nem a hazban laknak, hanem az udvaron de mindenki imadja oket a csaladbol:D es nagyon kotodunk hozzajuk
2011. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!