Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értelmezitek a férfi-nő...

Hogyan értelmezitek a férfi-nő egyenjogúságot?

Figyelt kérdés

Csak mert sokféle dolgot olvasni: van férfi, aki szerint ezek után nem kell a lányoknak udvarolnia, nem illő fizetni az első randin sem a lányok részét, nem kell a másikat előreengedni az ajtón, stb.


Én úgy gondolom, hogy nem kötelező annyira lesarkítani a dolgokat (ha te így, akkor én úgy): a jogilag egyenlőségen túl a felek nyugodtabban vállalhatják saját hagyományos nemi szerepeiket is.


Írjatok, hogy hány évesek, és hogy nők vagy férfiak vagytok-e.


2011. máj. 12. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Az én szememben az egyenjogúság azt jelenti, hogy a társadalomban mindenkinek(legyen az férfi, vagy nő)ugyanazokat a jogokat, lehetőségeket biztosítják. Egy kapcsolatban a férfi maradjon férfi, a nő meg nő. Különben elvész az egész varázsa :)


33/N

2011. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

A férfi is ugyanugy végez házimunkát,a nő dolgozik.

(régen férfi házimunka nuku,de a nő otthon volt eltartottként)


kb ennyi...az udvarlós,védjük meg a nőt,a nő nézzen fel a párjára dolgok azok maradnak (férfi tiszteli a nőt is marad)

24/N sok éves működő párkapcsolattal

2011. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenjogúság inkább a munkaerőpiacon (kivéve dokkmunkás :)) érvényesüljön, ha nem kemény fizikai munkáról van szó (ahová feltétel az erős fizikum).

Sportokban és biológiailag muszáj különbséget tenni, mert a nők többnyire adottan gyengébb fizikumúak, illetve a szaporodási szerepek is "le vannak osztva".


Házimunka tekintetében nem tennék különbséget, mert nálunk pl én szeretek füvet nyírni vagy falat festeni, akár kocsit is szerelek, a férjem meg szeret mosogatni. Nem sok értelmét látom, hogy mondjuk ő puffogva füvet nyírjon, ha nem szereti.


Lelkivilág tekintetében azért nem tennék különbséget, mert láttam már nagyon erős személyiségű nőket és nagyon érzékeny férfiakat is. Az ilyen embereket hülyeség lenne belekényszeríteni egy személyiségidegen szerepbe.

2011. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
A bajt abban látom, hogy sokan az egyenjogúságról beszélve összemossák a női-férfi szerepekkel.
2011. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én értelmezésemben a női egyenjogúság azt jelenti, hogy a nők vállalhatnak munkát, betölthetnek tisztségeket, szavazhatnak. Amit leírtál, annak nem sok köze van hozzá, az inkább arról szól, hogy változtak a társadalmi normák az elmúlt években, úgyhogy már nem annyira várják el az emberek egymástól ezeknek az illemszabályoknak a betartását.

Viszont az, hogy az első randin a férfi fizet, vagy ha valaki meghívja a másikat, a meghívó fizet, vagy hogy a nőt előre engedi az ajtóban a férfi (kiv. bizonyos helyeken, ahol alkoholt szolgálnak fel), ezek inkább az udvariassághoz, mint a jogi értelemben vett egyenjogúsághoz tartoznak.


Én a hagyományos női/férfi szerepek megtartásának a híve vagyok, szeretem magam nőnek érezni.

32/N

2011. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk azt jelenti, mindenkinek ugyanannyi szava van, ugyanannyit ér amit ő szeretne, mint amit én szeretnék. Persze vannak dolgok amiket én jobban tudok mert NŐ vagyok, Ő jobban tud, mert FÉRFI.

Egyébként a nő menjen elől az ajtón, a férfi tisztelje a nőt, de viszont is működjön. Aztán a nő ha verekedik a férfi állítsa le, második alkalommal még vissza is üthet:D

Első randin fizethet a férfi, de utána lehet osztani ezeket a dolgokat, szerint:)

Nálunk nincsenek ilyen férfi-női megkülönböztetések, habár ő még most is fitogtatja néha, hogy ő akármikor jobban fog vezetni nálam...

20-L, 21-F

2011. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

32/N

Tényleg, igazad van, csak sok helyen belekeverik ("ha már kiharcoltátok az egyenjogúságot, akkor miért kéne udvarolnom?"), és amiatt került bele a további gondolatmenetelembe.

2011. máj. 12. 16:15
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyformán vegyük egymást emberszámba. Jogaink legyenek ugyanazok.

Az egyenjogúság nem ugyanaz, mint a férfi női "szerep" , ne keverjük a szezont a fazonnal.

2011. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Az egyenjogúságról elmondanám, hogy ilyen alapon a férfi mehetne szülni, a nő pedig mehetne a bányába 24 órázni.

Minden nemnek megvannak a feladatai, mint ahogy az első válaszoló írta.

2011. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

A férfi- női szerepek azért fontosak. Nem lehet a férfi terhes, mert úgy egyenjogúság van. :)

A munkamegosztás fontos.

2011. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!