Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég gáz, hogy úgy élünk mint...

Elég gáz, hogy úgy élünk mint a cigányok? Igaz én részben az is vagyok, de anyukám nem. Mások észreveszik ezt?

Figyelt kérdés

Az udvar és a ház szemetes, zsúfolt, a konyhában kukacok kelnek ki rendszeresen az élelmiszerekben. Egyikőnknek sincs keresete, én még tanulok. A ház nem a miénk. Sokszor járok szakadt ruhában, egyre igénytelenebb vagyok, úgy érzem.

Néha amikor elmegyek egy "normális családba" meglepődök az életvitelen, és érzem, hogy ott sokkal jobban érezném magam, mint itthon.

Azt hozzátenném, a szobámban mindig rend van. Az iskola miatt mindenhol nem tudok takarítani. Dolgozni próbálok..de akárhányszor kezdem el, mindig a tanulás rovására megy.


Tulajdonképpen az érdekelne, hogy szerintetek akik kívülről látnak engem, ők levágják hogy ilyen körülmények között élek?


19/L


2011. máj. 14. 10:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

" Tulajdonképpen az érdekelne, hogy szerintetek akik kívülről látnak engem, ők levágják hogy ilyen körülmények között élek? "


Simán.

2011. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem, ti nem úgy éltek, mint a cigányok, hanem úgy, mint akik roppant igénytelenek. Te magad írtad le, hogy az igénytelenség nem függ össze a származással.


... és igen, ha te is elhanyagolod magad - lásd szakadt, esetleg koszos ruhákban jársz (azt már nem is írom, hogy esetleg nem fürdesz, nem mosol hajat) - az emberek természetesen látják.


Nem írtad, milyen suliba jársz, kollégiumba nem tudsz költözni esetleg?

2011. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha te is látod magadon (és környezeteden)az igénytelenséget,az másoknak is feltűnik.Miért igy éltek,ha a rendezett környezetben jobban érzed magad,miért nem tesztek érte?Ha nincs sok pénze az embernek,egy bizonyos fokú igénye akkor is kell,hogy legyen,legalább ami a környezetét illeti,a szakadt ruhát meg lehet varrni,az udvart rendbe lehet tenni,takaritani stb.
2011. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

1.Hogy bírsz ilyen körülmények között élni!??

Nálunk sincs mindig,minden gyönyörűen kitakarítva,meg nem csili-vili minden,de az,hogy ennyire igénytelenek legyetek magatokra?A kosz még csak-csak,de a kukacok az élelmiszerben?????Ez undorító,már ne is haragudj.

2.Ha érzed,hogy igénytelen vagy,és szakadt ruhákban jársz,és ezt még be is ismered,akkor gondolom zavar.Miért nem teszel ellene?

3.A szüleid,testvéreid,rokonok nem tudnak segíteni a takarításban?Igazából csak egyszer kell rászánni sok időt,és akkor a pincétől a padlásig mindent kitakarítani,aztán már csak fent kell tartani a rendet.A tisztaság nem kerül pénzbe!Nagymamámék(Isten nyugosztalja őket!) világ életükben szegények voltak,mégis ott olyan rend és tisztaság volt,hogy a földről lehetett volna enni kis túlzással.Szóval ez egyáltalán nem pénzfüggő,hanem igényesség kérdése.

2011. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nem tud rendet tartani?

Dobálj ki a nyári szünetben minden felesleges cuccot, rakj mindenütt rendet, takaríts ki, aztán követeld meg, hogy meg is tartsák! Vessz össze velük! Egy kicsi lakást, udvart ki tudsz lomtalanítani, maholnap felnőtt nő vagy. Sértődjenek meg, nem érdekes! Utóbb hálásak lesznek.

2011. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha mindenki egész nap otthon van, akkor lenni ki takarítson! Egyszerűen követeld ki! Hisztizd ki a rendet!
2011. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a cigány, aki "genetikailag" annak született, hanem aki úgy él, úgy viselkedik = mosdatlan, koszos, igénytelen stb.


Ha már kukacok laknak a kajába, hát dobd ki!

Ha látod, hogy koszos a konyha, vedd elő a söprűt és söpörj fel, utána a felmosóval törölj fel!

Naponta tisztálkodj, fésülködj, a koszos ruhát cseréld le, és rögtön mosd ki, hogy legyen tiszta!


Ezekben a munkákban magad mellé veheted a tesókat is, (hadd tanulják ők is) ha a szüleid látják, hogy milyen kevés elég a rendhez és tisztasághoz, ők is kezdik majd megszokni, és a végén nemcsak rád fog hárulni az egész.


Jön az iskola-szünet, ne mondd, hogy a tanulás rovására fog menni!!!!! Kezdj hozzá még ma, itt a szombat-vasárnap, ez pont elég ahhoz, hogy a legszükségesebb dolgokat elvégezd!

2011. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem a takarítás megy a rovására, hanem amikor éjszakánként mentem dolgozni. És tanulnom meg igen is muszáj, mert a jövőm függ tőle.

Mint írtam a szobámban rend van, anyukám egész nap ráér, ketten élünk, ő takaríthatna. Persze hogy én is, de nagyon sok időm elmegy a tanulással, gyakorlatra is járok, tehát többnyire fáradt vagyok, így elég nekem az én szobám. És így jut egy kis időm élni is.

A kukacos kaját persze hogy kilököm.. Meg kitakarítom a konyhaszekrényt utána, de mégis mindig visszajönnek.

2011. máj. 14. 11:02
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kukacok gázok,az ellen tenni kéne valamit mert bacilus meg társai,tudod... De én sem vagyok valami kőgazdag,kicsi lakásban élünk ahol árulkodik egy-két folt a falon meg hát sajnos itt-ott kupleráj van. De az iskolában előfordult,hogy azt hitték,hogy gazdagok vagyunk mert próbálok változatosan öltözködni,kit érdekel ha pl. egy farmer elvan szakadva a száránál... elvégre az is divat.


Amúgy azt hozzá tenném,hogy a szegénységnek meg a lakás tisztaságának köze nagyon nincs egymáshoz. Attól mert valakinek nincs pénze kiviheti a szemetet és lomtalaníthat... Amúgy kivel élsz? Barátoddal vagy szülőkkel esetleg egyéb?

2011. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Anyukámmal ketten élünk.
2011. máj. 14. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!