Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell így bántani a...

Miért kell így bántani a családanyákat?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem,hogy én se szeretnék gyereket,de ami itt megy,hát az már nekem néha sok. Olyan lekezelően beszélnek arról,aki a mai világban gyereket vállal. Ha fiatalon,azért ha idősebben,azért. Mióta nézik így le az anyákat? Anyukák,titeket nem bántanak a lenéző hozzászólások?
2011. máj. 15. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Ismeretlen!

Én is így voltam ezzel még egy évvel ezelőtt mint te. Kiakadtam a fórumon, ha verték a mellüket, hogy nem kell gyereket szülni.

Amióta fiatalon özvegy lettem, örülök, hogy van gyerekem, mert egy kezemen meg tudom számolni a rokonaimat és a barátaimat.

Szóval szar.om le, ha nem szülnek mások, járhatnak úgy mint én és akkor nem tudom, hogy ki nyitja rájuk az ajtót és miért lesz annyira qurva jó egyedül lenni a világban.

2011. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Engem nem izgat különösebben. Egyrészt azért nem, mert az itt nagyszájúak többsége az életben igazából nem merné ugyan ezt ugyan így előadni, csak itt jár a szájuk. Másrészt azért nem, mert sok esetben nem is magamat érzem minősítve, hanem egy bizonyos típust, amibe én nem is tartozom bele, és ezt tudom magamról. Szerintem aki engem gyerek nélkül lát valahol, az meg sem mondja rólam, hogy van gyerekem. Meg valahogy nem is értem azt a kifejezést, hogy "családanya", számomra ez olyan túlzó kifejezés. Anya és kész, nem? Anya, az vagyok. De családanya? Mi egy család vagyunk, de én csak a gyereknek vagyok az anyja, nem a családnak :) (Természetesen én is teszek különbséget anya és családanya között, csak nem ezt a kifejezést használom, de ha ezt a két szót használjuk, akkor én egyértelműen anyának és nem családanyának tartom magam, ilyen téren megint csak be tudom azonosítani, hogy egy adott csoportot szidva érintettnek kell-e érezzem magam, vagy sem. De még ha így is van, akkor sem izgat, mert mint mondtam, a többség ezt szemtől szembe úgyse merné felvállalni.)
2011. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Mi most várjuk a babánkat és nagyon boldogok vagyunk a párommal,családdal és barátokkal együtt.Ezért minket egyáltalán nem érdekel idegenek mit mondanak.A lényeg a mi boldogságunk és nem az idegen rosszindulatú emberek véleményei.
2011. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok anya, de talán tudok választ adni erre. Talán azért bánnak így az anyákkal, mert azt gondolják, hogy ők nem jó munkaerők, sok időt töltenek a gyerekkel otthon. Gondolj bele, milyen sokat kell nekik szoptatni, nyilvános helyen pedig nem illik. Az egyik kisgyermekes barátnőmmel tökrendesek voltak a munkahelyén, miután a kicsi betöltötte a 3-at, az anya visszamehetett dolgozni. Még a baba születése előtt is rendesek voltak vele. Mikor megkérdeztem tőle, hogy tud-e arról, hogy másképp bánnak az anyákkal a mai világban 1-1 országban? Azt felelte, hogy igen, de erre nehéz választ adni (szerinte), mert ez attól függ, kire vonatkozik. Ha egy anyuka nem szoptatja nyilvánosan a gyerekét vagy nem csinál olyan dolgot, ami másoknak zavaró, akkor sokan kedvesek ilyenkor hozzá, mert tudják, hogy ez az anya illedelmesen viselkedik. Kulturált nő nem szoptat, nem pelenkáztat nyilvánosan. Mindig be kell osztani a napirendet a babának, mert ez így jó neki.

Ha egy anyukával másképp bánnak az emberek, akkor ők a bunkók, mert azt gondolják, hogy ő is ugyanolyan, mint a többi anya: nyilvánosan szoptatja a gyerekét, állandóan a plázába cipeli, ami a gyereknek nem jó, ráadásul türelmetlen is vele, ha a gyerek nem marad nyugton.

2011. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Azért mert sokan már luxusnak titulálják a gyerekszülést is, mert gondolják, hogy "na ennek is biztos sok pénze van, ha itt szüli a kölköket, eltartatja magát és még vásárolni is tud sok mindent". Ebben a világban nehezebb is, de nem lehetetlen egy gyereket felnevelni. 1xűen zavarja az emberek szemét, hogy az anyáknak az a munka, hogy nevelik a gyereket és "nem csinálnak semmi mást", amin azért lehetne vitatkozni, mert igenis csinál. (pl. tök ugyanazt, mint egy szakképzett csecsemőgondozó, óvónő csak éppen ingyen)

Én nem tudom akarok-e gyereket, majd jön, ha az Isten is úgy akarja. :) (persze nem a semmibe) Viszont abból a felfogásból hülyeség szülni, hogy öreg korodra legyen valaki, aki ajtót nyit rád. Attól, hogy van gyerek még nem feltétlen fogja rád nyitni az ajtót. :D (pl. külföldre megy...) De tény, hogy a családanyákra más szemmel néznek az emberek, én sem tudom miért... Pedig ha belegondolna a sok hülye, normális esetben ők is megjárják azt az utat 1x, hogy családanyák/apák legyenek. :)

2011. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak itt is olvastam olyat, hogy csak az szül fiatalon,aki primitív, meg hogy begyepesedettek a kisgyerekesek, hogy irigyek a gyerektelenekre stb. Manapság csak olyannal találkozok szinte,ahol már-már lenézik azt,akinek gyereke van.
2011. máj. 15. 18:42
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
lehet, hogy vagy nagyon irigyek rájuk vagy egyszerűen gúnyt űznek belőlük, hogy gyerek nélkül mennyivel könnyebb az élet. Tudod, egy gyerek rengeteg időt foglal le a nevelés és a törődés miatt.
2011. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mind a két táborban vannak elvakultak, akik csak a saját igazukat kántálják. Engem igazából csak az zavar, hogy amíg régen a gyerek vállalás egy természetes folyamat volt, az anyasággal és a más állapottal egyutt, addig ma már már egy misztikus állapot, ami megint csak nem normális.

Én azt nem értem, hogy miért kell túlzásba esni bármiben is.

2011. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Tök mindegy,itt azokat is lenézik akik nem akarnak gyereket.Ha van gyereked,akkor azt irják miért szülsz gyereket mikor ilyen meg olyan helyzetben vagy,ha kijelented,hogy neked nem kell gyerek,akkor már te vagy az ősellenség mert nem szaporodsz,miattad vannak egyre többen a kisebbségiek,nem teszel eleget a természet adta kötelességeidnek,génhulladék vagy stb stb:D:D

Erre az oldalra rengeteg neurotikus ember jár,nem kell komolyan venni.

2011. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen,ezt már én is megfigyeltem
2011. máj. 15. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!