Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell így bántani a...

Miért kell így bántani a családanyákat?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem,hogy én se szeretnék gyereket,de ami itt megy,hát az már nekem néha sok. Olyan lekezelően beszélnek arról,aki a mai világban gyereket vállal. Ha fiatalon,azért ha idősebben,azért. Mióta nézik így le az anyákat? Anyukák,titeket nem bántanak a lenéző hozzászólások?
2011. máj. 15. 18:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére a való életben nem tapasztaltam, hogy emiatt lenéznének.

Ez csak ezen az oldalon "divat", észrevételem alapján. Szerintem senkit sem kéne elítélni, egyik oldalról sem, mindenki ùgy szervezi és éli az életét, ahogy jónak látja.

Eleinte nekem is rosszul esett, hogy így gondolkodnak, föleg az a kérdés, hogy aki fiatalon szül az biztos alacsonyabb értelmi szinten van.

Nem érzem magam primitívnek, csak mert 23 évesen van egy 8 hónapos lányom. És szerelemböl szültem a gyermekemet. Éreztem, hogy ennek az embernek a génjeit szívesen örökíteném tovább. Ebben semmi anyagiasság, haszonlesés nem volt. Pusztán a mi örömünkre, gyönyörüségünkre. Ehhez adottak voltak az alapvetö feltételek és kész.

Emiatt le lehet nézni igazából, de már nem érdekel, úgysem a környezetemnek szültem, hanem magamnak. Akkor is boldogok vagyunk, ha ez másoknak nem tetszik. Én meg nem avatkozom mások dolgába.

2011. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak túl sok idejük van egyeseknek. :-) Én a fiatalon szültek táborába tartozom (egyidősek vagyunk a férjemmel) és engem is sokan bántottak emiatt, hogy miből fogjuk majd felnevelni, elszúrtuk az életünket, stb. Közben mindketten diplomások lettünk, jól kerestünk és lett saját lakás is. Azóta azzal szekálnak, hogy még két gyerkőcünk lett és, hogy ez a mai világban mekkora felelőtlenség. Ja, és persze azzal, hogy majd úgyis szét fogunk menni. Rájöttem, hogy akármennyire igyekszem, úgysem fogok tudni megfelelni nekik. Azóta nem foglalkozom másokkal és sokkal boldogabb lettem! :-) Hála Istennek a barátaink normálisak. Van olyan barátnőm, aki soha nem akar gyereket, őt is meg tudom érteni. Viszont megfigyeltem, hogy amióta nem foglalkozom másokkal, nem vagyok jó pletykapartner, azóta rajtunk is kevesebbet csámcsognak. Mondjuk jó sok ember elkerül már - mert nem vagyunk elég érdekesek -, de sokkal jobb ez így.
2011. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Valoban van olyan jelenseg, amirol irsz kerdezo, viszont ez nem ujdonsag. Regebben pl. GYES, GYED sem volt, ugyanugy vegig dolgoztak a nok, semmibe nem neztek oket. Szoval ez nem ujdonsag, csak regen nem volt internet, hogy ezt valaki az emberek ele tarja, itt meg olyan gondolatokat osztanak meg a nevtelenseg miatt az emberek, amiket ki sem mernenek mondani, de a fejukben motoszkalt ez regen is...az embereknek tema kell, de ez nem a gyerekek erdekeben van, nem azert, mert erdekli oket, hanem, hogy legyen beszedtema. Ugyanigy beszedtema, hogy ki hany evesen hazasodik es az miert nem jo illetve barmilyen mas oromteli dolog, amiben az embert le szeretnek lombozni "nehogy mar jobb legyen neki, mint nekem" alapon illetve az van, hogyha valaki mashogy el, sokan nem tudjak elfogadni az eltero gondolkodast.


Nem mondom, hogy nem bantott meg soha egy hozzaszolas sem ebben a temaban, de mit er vele barki is, hogy mast itt lealaz? Jobb lesz neki ettol?

2011. máj. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!