Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti ezt meg anyukám?

Miért nem érti ezt meg anyukám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet,hogy egész pici koromtól fogva nagyon erős pók fóbiám van. Ha meglátok eggyet bepánikolok és csak arra tudok gondolni mi van ha rám mászik. Történt,hogy ma amikor a kádban feküdtem a plafonon megláttam eggyet,pont felettem mászott. Próbáltam leküzdeni a félelmemet és nem néztem felfele,nem gondoltam rá. Viszont pont a kád szélére esett,rögtön kiugrodtam és elkezdtem siktozni.Nem tudtam kontrolálni magam,sírógörcsöt kaptam. Anyu a szomszéd helyiségbe volt és üvöltöttem neki,hogy "könyörgöm gyere be vidd el innen ezt a pókot,rám esett" meg ilyeneket. Bejött és elkezdett velem ordítani,hogy kilötyköltem az összes vizet meg stb. Szépen kértem,hogy üsse agyon vagy valami,de ő csak azon morfondírozott,hogy most fel kell mosnia. Magamra rántottam a törölközőt és berohantam a szobámba. Nem ez volt az első eset,hogy így "cserben hagyott". Kb. egy hónapja egy fa alatt ültünk,akkor is rám pottyant egy ott sikítoztam ő meg csak tök lazán odaszólt apunak,hogy "Menjél szedd le róla". Miért nem érti meg,hogy rettegem a pókoktól?Miért nem segít soha? Most is itt ülök,kisírtam a szemeimet,mert telejs sokkot kaptam attól a hülye póktól. Mi a véleményetek erről a dologról?Tudom kicsit bután hangzik,de mindenki fél valamitől. Előre is köszönöm a válaszokat!!! 15L
2011. máj. 15. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem túl kedves tőle.. Sőt. Én is félek a pókoktól,megértelek. Olyan undorítóak,beleképzelni is undorító,hogy rád mászik.Lehet,hogy ő azthiszi,hogy túlreagálod a dolgokat.Beszéld meg vele.. Mást nem tudok mondani. :/
2011. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is pókfóbiás vagyok. egyszer elővettem a rég nem használt szintetizátoromat a szekrény mögül. először nem vettem észre, de egy bazinagy sárga pók mászott rajta miközben a hangszer a kezemben volt. persze ahogy megláttam, azonnal felsikítottam, eldobtam a szintetizátort, és vagy negyed óráig sírógörcsben fetrengtem a földön. erre anyám rámszólt kb. 2 perc után h fejezzem már be, meg h minek kellett eldobni a szintetizátort. hát engemsem értenek meg. a legkisebb pókoktól is félek. szintén egy 15/L.
2011. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én is félek a pókoktól (17/F) de azért ennyire nem...

Én is a megbeszélést javaslom, ha lehiggadtál kicsit, menj oda anyudhoz és először is kérj elnézést a kilötykölt vízért (ezzel már nyitottál is, könnyebb lesz beszélgetést kezdeményezni a dologról), utána vezesd fel, hogy igazából mit is érzel, mennyire rosszul vagy tőlük. Sok sikert

2011. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én pánikrohamot kapok tőlük, anyukám, apukám pedig kiröhög...


Megértelek..


16/L

2011. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megértelek. Én a hangyákkal vagyok ugyanígy. Ha szárnyas hangya rajzás van odakint, majdnem sírva megyek ki az utcára. A szüleim szintén nem értik meg, apukám még oké, mert ő férfi és nincs ilyen fóbiája. Anyukám viszont ugyanígy fél az egértől, de ennek ellenére ő is mindig kiakad a hangyaiszonyomon. Én sem tudok ezzel mit kezdeni, de már megszoktam.
2011. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ma biztos nem,de holnap tisztázom vele a dolgot.Egyébként ő is nagyon fél az egerektől.Múltkor mondtam is neki,hogy nem tudom mit szólna ha rámászna egy egér,én meg csak nézném ahogy bepánikol...
2011. máj. 15. 20:49
 7/11 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! Elöször is nagyon sajnálom h ilyenek a szüleid! én is pók fóbiás vagyok, de anyum megért és mindig elviszi nekem. már megtanultam kezelni, már agyon merem ütni seprűvel, v újsággal..(ugy látom az irásodból, Te is igyekszel leküzdeni és nem mindenáron pánikrohamot kapni.) de azért még most is vannak pillanatok amikor sikitva rohanok ki a világból...

valahogy beszélned kell a szüleiddel, mert azon kivül hogy iszonyat rossz érzés,de lehet veszélyes is. mikor megijedsz, szószerint pánik rohamot kapsz felmegy a pulzosod, meg emelkedik a vérnyomásod. (exem pl. azért ájult el suliba, mert felment magasra a vérnyomása!)

ha nem tudsz velük beszélni és/vagy nem értenek meg akkor csak van vmi amitől anyud fél. nem? azzal kéne néhányszor a szívbajt ráhozni hátha magába néz egy kicsit...

remélem sikerül megoldani.:)

üdv 21N

2011. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tubarózsa ***** válasza:

21.02es vagyok. most néztem h írtál. volt egy érzésem h az egértől fél anyud... szerezz valahonan egyet! és mikor sikitva rohan hozzád h vidd el, v üsd agyon akkor mond neki, de miért? hát nem cuki? tartsuk meg.. stb.. :D lehet tényleg rájönne Te mit érzel akkor mikor megijedsz a póktól ő meg kb lexarja...

üdv 21N

2011. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is parázok tőlük, de nem ennyire. keress fel egy pszichológust. anyukád meg nem tud mit csinálni, már megszokta és nem tudja kezelni, tök normális volt. mit vártál, hogy megölel és együtt sírtok? ez nem film.
2011. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

Azért, mert ez kicsit azért tényleg sok. Leesik a kád szélére egy pók és te üvöltesz miatta anyukáddal? Ha az én lányom ezt tette volna, első körön biztos, hogy kapna valami büntetést, mert az anyukával nem üvöltünk.


A másik dolog: tudom, hogy divat manapság a pókfóbia a fiatalok körében, de ez egy teljesen irreális reakció. A magyarországi pókok nem bántanak.

Az ilyen indokolatlan fóbiákat egyszerűen az agy kontrollálásával el lehet hagyni. Nekem is volt hasonlóm, és teljesen egyedül rá tudtam venni magam, hogy ne féljek.

Attól függően, hogy mennyire tudod kontrollálni az agyad, a pókfóbiából magadtól is ki tudod gyógyítani magad, vagy pedig szakembert kell kérni, hogy ezt tegye meg.

De az biztos, hogy nem kellene elmerülni az önsajnálatban és így viselkedni az anyukáddal.

2011. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!