Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves vagyok és anyukám nem...

15 éves vagyok és anyukám nem érti meg hogy én akarok járni kozmetikushoz, hiszen minden barátnőm jár. Mit kéne mondjak neki hogy megértse?

Figyelt kérdés
A barátnőim is járnak kozmetikába hogy kiszedjék a szemöldöküket szép formásra, mondjuk én is szoktam szedni magamnak itthon de nem sikerül mindig jól, és egy kozmetikus csak jobban ért hozzá. És szeretnék majd menni nyáron szörteleníteni is.. de azt fel sem merem hozni mert mindig azt mondjak hogy egy szaros 15 eves gyerek vagyok es hogy ne járjak kozmetikába :((. Anyukám sem szokott járni.. lehet hogy épp ez a baj...
2010. ápr. 21. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Akkor kapaszkodj meg: 23 éves vagyok, és még sosem voltam kozmetikusnál. Pedig szőrtelenítek, ápolom az arcbőrömet, szedem a szemöldökömet, MINDIG ki vagyok sminkelve, és megtanlutam az arcmasszázst is saját magamnak csinálni.

Ha kamaszként nagyon pattanásos lettem volna, akkor biztos mentem volna, de ahogy látom, nálad sem erről van szó, hanem arról, hogy minden barátnőd jár.

Ha ki tudod szedni a szemöldöködet, és a kozmetikusnál is ezt akarod csináltatni, akkor minek fizetnél? Ráadásul gondolom anyukádnak kéne fizetnie, nem? Nincs ingyen, sőt, marha drága.

Lehet, hogy én furán működöm, de sokszor még a hajamat is magamnak vágom (nem vagyok fodrász), és mindig magamnak festem, és tök jól esik, amikor az egyetemen megkérdezik, hogy "De jól nézel ki, fodrásznál voltál?" és amikor azt mondom, hogy magam csináltam, akkor leesik az álluk, meg nem akarják elhinni. Szóval szerintem az sokkal jobb, ha magadnak megtanulod azt megcsinálni, amit szeretnél.

2010. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Háát.. számomra ez icipicit fura. Nekem anyukám magától montha, hogy el visz a kozmetikushoz, ha szeretném! Mondtam hogy oersze szeeretném :] Egéybként magadnak nem tudod ugy kiszedni, vagy ha legalábbis szeretnél valami szép formát! Magadnak ha csinálod, lehet nem lesz egyforma :/ Bár ha van ügyességed hozzá, akkor nem lesz ezzel gondod! Szerintem mondd el anyukádnak szépen, (ne legyél kiadva, ne emeled fel a hangod) hogy szeretnél el menni, mert neked ez már "ciki" hogy látod az osztályodba mindenkinek szép a szemöldöke tiéd meg olyan "semilyen" !. De én nem ismerem anyukádat, de biztos szót tudnál vele érteni ilyen téren :)
2010. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Meg tudlak érteni, hiszen velem is ez volt annak idején a helyzet. Az én anyukám abszolút nem adott magára, és ezért nem tudhadta, hogy nekem ez milyen fontos. Főleg, amikor bekerültem egy elit gimnáziumba, egyenesen cikinek éreztem. Én úgy oldottam meg, hogy hétvégente eljártam diákmelózni, és azt a kis pénzt saját magam osztottam be arra, amire én akartam. De javaslom, hogyha kozmetikushoz mész, jól nézz szét, mert nagyon drága. Mellesleg ne törődj a barátnőiddel. Azért vagyunk egyediek, mert mindenki különböző és nincs két egyforma ember!


www.furgediak.hu

www.pannonwork.hu

www.melodiak.hu


Remélem segíthettem, üdvözöllek: Iza

2010. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem elég problémás az arcbőröm, úgyhogy én 14 éves korom óta járok kozmetikushoz. Most 20 vagyok, csak mostanában kezdenek elhagyni a pattanások/miteszerek, szóval tapasztalat van bőven. Én úgy gondolom, hogy csak egy szemöldökszedésért tök fölösleges bemenni. Bármelyik barátnődet megkérheted hogy tegye meg. Egy kozmetikus kb 5 perc alatt végez vele, ha nem kevesebb, és elkér érte 500 Ft-ot és lehet még keveset is mondtam. A szőrtelenítést is meg lehet oldani barátnővel, ha egyedül nem megy, kb ötödéért mint amennyiért egy kozmetikus csinálja meg.

Anyukádnak igaza van. Ha a bőröd tiszta, nincs probléma vele, teljesen fölösleges, csak pénzkidobás.

2010. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Én sem járok, de a lányomat mégis befizetem néha, ő is 15.

Mondd meg anyukádnak, hogy én azt üzenem, hogy engedjen el, sőt fizesse is ki, mert az kell Nektek attól, hogy nekünk nem!!! Nem lehettek ugyanolyanok, mint az anyátok, ahogy mi sem voltunk ugyanolyanok, mint a mi anyáink! Hagy legyél TE TE, ne pedig Ő.

2010. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért , mert a barátnőd jár , Neked még Nem kell elmenned ! Viszont ha problémás a bőröd , akkor igen . Bár előbb a bőrgyógyászt kéne kipróbálni . Én 24 évesen mentem először kozmetikushoz , szemöldökfestésre egy SZALONBA. Azt mondták jó lenne szedni is .Én belementem (elvégre ő a szakember ) . Azóta is bánom...
2010. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kozmetikushoz önállóan is elmehetsz :D, de am. nem tom sztem felesleges dolog. csak csomó pénzt kér.... otthon is meglehet mindent oldani :D
2010. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!