Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha haszonélvezet van a házon,...

Ha haszonélvezet van a házon, amire a tulajdonos jelzáloghitelt vesz fel, de nem tudja fizetni, akkor a haszonélvezőn hajtják be?

Figyelt kérdés
Szeretnénk jelzáloghitelt felvenni a házra, de édesanyám nem akarja aláírni a papírt (ami ugye kell, hisz haszonélvező), mert attól fél, hogy majd neki kell fizetni, ha mi nem tudjuk.
2011. máj. 15. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
A haszonélvezönek nem kell fizetni, de ha elárverezik a házat, akkor neki is lesz belöle baja. SZóval igaza van, hogy nem akar beleegyezni.
2011. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Jól írják előttem, a haszonélvezőnek azért kell aláírnia a papírt mert ezzel hozzájárul, hogy amennyiben ti nem tudjátok fizetni a hitelt, akkor ő elveszíti a haszonélvezetet, hiszen a bank visz mindent. Én sem írnám alá a helyében.
2011. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Jól teszi. A papírban egészen biztosan ki van kötve, hogy végrehajtás esetén lemond a haszonélvezeti jogáról, vagy adóstársként szerepel az ügyletben. Ilyen biztosíték nélkül épeszű bank nem ad hitelt haszonélvezettel terhelt ingatlanra.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Minden attól függ, hogy a haszonélvező hogyan szerepel az ügyletben. Elvileg semmi sem zárja ki, hogy a jelzálogjog csak a tulajdonosokra kerül rá teherként. Ekkor a haszonélvező nem érintett (bár azt hiszem elővásárlási jog megilleti árverezés esetén), a joga az ingatlan eladása után is megmarad. Viszont mivel egy terhelt ingatlan praktikusan eladhatatlan, ezért ebbe úgysem megy bele egy bank.

2011. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Persze,hogy fél hiszen ha nem tudjátok fizetni kirakja a bank az utcára.Jobb esetben nyögheti ő élete végéig a nyugdijából.Jó kis üzlet.
2011. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha ti nem tudjátok,akkor vagy ő fizet,vagy elveszti a házat
2011. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De ő nem ebben a házban lakik, csak azért ő a haszonélvező, mert az üres telket ilyen feltétellel vette meg nekünk anno. A házat mi építettük rá önerőből.


Miért kerülne ő is utcára?

2011. máj. 15. 22:15
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ez már más: Lehet attól fél, hogy ti nehogy elveszítsétek a házat.
2011. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Attól fél, hogy ti majd nem tudjátok fizetni (manapság igen könnyű ebbe a helyzetbe kerülni) és majd titeket rak a bank utcára, és mehettek hozzá lakni...


Nagyon muszáj az a jelzáloghitel? Én annyira lebeszélek mindenkit a környezetemben a hitelről.

2011. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tudom, én sem vagyok elragadtatva a gondolattól, de szükségünk lenne rá. De ha nem írja alá, akkor sem fogok botrányt csapni, joga van hozzá, élhet vele.


Csak bosszantó, hogy a saját házunkról, jövőnkről nem dönthetünk felnőttként sem.

2011. máj. 15. 23:40
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Elméletileg a haszonélvezeti jog akkor is megmarad,ki nem teszik.legalábbis OTP-s hitelnél.mi most vettünk volna fel a házra kölcsönt az OTP-nél(csak kiderült a haszonélvezet a házon nincs rajta,csak a szerzodêsben amit anno irtunk),de abban semmi sincs ami kitérne arra,hogy a haszonélvezőnek le kell mondania végrehajtás esetén a jogárol!Pedig minden egyes betüt átolvastunk!de azért jól meg kell nézni hátha a ti kölcsönötök nem ilyen lenne!
2011. máj. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!