Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a házasságon belüli erőszak...

Mi a házasságon belüli erőszak oka?

Figyelt kérdés

Nemi erőszak, testi erőszak. Sokáig tagadták, hogy létezik házasságon belüli nemi erőszak, mivel amúgy is joguk van egymás testére, de az erőszakosság miatt bebizonyosodott, hogy létezik.


Verések, uralkodás.


Mitől jöhet létre, hiszen egy kapcsolat sem így indul? (létre sem jönne így)

Csak a férfi tud zsarnok, erőszaktevő lenni?


Tűrni kell?


2011. máj. 18. 03:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Ezt komolyan kerdezed? Hat persze, hogy nem szabad ilyet turni! Mitol alakul ki? Alt. alkohol hatasara teszik, de aki ilyet tesz, mert onmagaban is eroszakos. Hogy mitol van? Sajnos vannak ilyen embernek nem nevezheto vadallatok. Sokan azzal vedik oket, hogy a no biztos, hogy valamivel felbosziti oket, nem a ferfi a hibas feltetlenul. En ebben nem hiszek, mert attol meg, hogy valami nincs rendben, meg lehetne beszelni vagy ha az indulataival nem bir, vonuljon el maganak. Ha van 1 kis esze valakinek, nem veri meg a parjat meg senkit sem.
2011. máj. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
A passzív-agresszív személyiségzavar sajnos nagyon sok nő jellemzője. Ezt nagyon nehéz elviselni. Érdemes utánanézni a neten a jellemzőire, és megdöbbentő lesz, hogy hány emberre ráillik. Lassan ölő észrevétlen méreg a kapcsolatra.
2011. máj. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a legalapvetőbb ok az, hogy mindíg valamilyen más dolog válik fontosabbá az egyik félnek a házastársánál.


Tudnék felhozni olyan példát amiben a pénztelenség, a túlhajszoltság miatt alakultak ki ezek, és még függőségek is.

De olyat is láttam már, hogy az egyik fél full gazdag, de csaka pénzét "bszná" az asszonyt csak csicskázásra tartja, pedig a nő még szereti is ráadásul, és sosem csalta meg.

2011. máj. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert amikor a férfi már nem tudja / nem akarja anyagilag biztosítani azt, amit a nő elvárna, akkor azt hazudják a nők hogy megverték őket. Ez nagyon jól jön nekik a válóperes tárgyaláson és emiatt rengetegen élnek ezzel a lehetőséggel, mert a férfiak ugye ezt mégsem mondhatják. Nem egy ismerősöm van, akinél egyértelmű bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy a volt feleség csak kitalálta az egész megveréses sztorit, hogy távoltartsa a férjet, de volt olyan is, ahol a nő maga pment neki a férfinek, aki aztán hogy ne kelljen visszaütni, inkább elmenekült.

A gond ezzel az, hogy nagyon egyoldalú a közítélkezés, de a valóságra a hatóságok már nem kíváncsiak, mert elég annyit mondani, hogy van micsodája, tehát lehetősége volt megerőszakolni, erősebb nálam, tehát ő vert meg engem. Aztán hogy ez csak egy érdekből történt kitaláció, vagy valóság, az már senkit sem érdekel, elhiszik, mert az illető a nő.

2011. máj. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tűrni kell, hanem a problémákat is közössé tenni, és nem elszigetelődni tőlük és egymástól, hanem részt venni a megoldásukban. Ha pedig nem lehet megoldani, akkor továbblépni, és nem hagyni, hogy minket is lehúzzon.

Ezalatt pl azt értem, ha a férfi alkoholista lesz, és a nő nem tudja visszarántani akkor ne váljon már a nő is alkesszá..

2011. máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%

ma 06:43


ebben is nagy igazság van sajnos.

2011. máj. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az uralkodni akarás a másik fél fölött.

Nem szabad hagyni, ha tudjuk kezelni maradjunk a kapcsolatban, ha nem ki kell lépni.


Szerintem nő is tud zsarnokoskodni, de a férfi jobban.

2011. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%

nagyon sok ám a hisztis nő, aztán meg valójában nincs szó erőszakról


aztán egy jó kérdés, hogy házasságon belül létezhet-e nemi erőszak ... hiszen elég sokan keményebben szeretik a sexet, én olyanról is tudok, hogy egy csajszi imádja a srác kemény kezeit, és imádja ha két pofon is elcsattan pl, lényeg h aztán házasságon belül ezt nehéz meghatározni, de ismételném, h legtöbbször egy jó és divatos fegyver a nő kezében egy megunt férj ellen

2011. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Valójában közel annyi a nő uralkodik a férfiak felett, mint fordítva. Csak egy férfinek nagyobb szégyen bevallani.

Én úgy gondolom, hogy a családon belüli erőszak esetén mindkét fél hibás. Az egyik számlájára az erőszak írható a másikéra pedig az, hogy tűri mindezt. Soha nem volt részem ilyenben, így nem értem, hogy mi visz rá valakit, hogy ne lépjen fel ellene.

2011. máj. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az oka az, hogy vannak emberek akik így oldják meg a problémáikat, erőszakkal. hajlamosak rá, szeretnek uralkodni a másikon, egyszerűen ilyenek. a hülye az aki ennek ellenére hozzámegy egy ilyen alakhoz, mert majd biztosan "megváltozik". aki hülye haljon meg alapon, igazán kijár ezeknek a marháknak egy-két pofon és a szenvedés! senki sem kötelezte rá őket, hogy ilyen "férfit" válasszanak, SAJÁT DÖNTÉS volt! akkor meg minek sírni- ríni?
2011. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!