Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy autista embernél el lehet...

Egy autista embernél el lehet érni, hogy beszéljen valamit?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen fiú az osztályban. Nem beszél, nincsenek barátai sem és fura dolgokat csinál. Sokan bántják és csúfolják de ő csak elmegy mellettük és rájuk se néz. Ez nagyon zavar engem, mert szegény nem tehet róla, hogy olyan amilyen. Szeretnék neki segíteni valahogyan, mert nem figyel rá senki max a tanárok egy kicsit. Úgy tudom, hogy elvesztette a szüleit és azóta még annyit se beszél mint amennyit kiskorában. Szünetbe mindig odamegyek és beszélek hozzá, tesin próbálok vele játszani de nem reagál rá, pedig tudom, hogy ért mindent. Nagyon sajnálom szegényt, hogy mindenki bántja. Teljesen nyugodt, órán csinálja a dolgokat de egy szót sem szól. Csak ül és néz a semmibe, de ha ott vagyok mellette én is nyugodt leszek. Fura a kisugárzása is. Nevelőszülőknél van kiskora óta de hozzájuk se beszél. Azt mondták, hogy autista és utánanéztem a neten, de más ahogy itt írják. Szeretnék neki segíteni, hogy megszólaljon vagy valami. Reménytelen?

14/L


2011. máj. 16. 18:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz is járt sokáig de nem szól ahhoz se
2011. máj. 16. 18:40
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbben ki tudják fejezni magukat másképp is, nem csak szavakkal.

Zenével, tánccal, rajzzal, vagy egyéb alkotással.

Ezt az "utat" kéne megtalálni a belső világához, amibe ő bezárkózott.

2011. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem reménytelen.

Ne érezze, hogy sajnálatból mész oda hozzá..hanem mert barátkozni akarsz vele meg ilyenek. Hidd el, ha érzi, hogy benned megbízhat és számíthat rád, akkor TALÁN neked mondd valamit...semmi se lehetetlen, viszont ehhez nagy kitartás kell és akarat erő a részedről. Ne add fel, mert nem lehetetlen!!

2011. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krameri ***** válasza:
76%

az óvodában én is két évig nem szólaltam meg egyszer sem. nem tudom miért, de nem beszéltem. Volt egy lány aki mindig törődött velem, foglalkozott, beszéd nélkül tudott velem kommunikálni, és mikor elmúlt a nembeszélős korszakom, az óvoda végéig a legjobb barátok lettünk.

Nem vagyok autista(nem tudom magamról, remélem is, hogy nem vagypk, de teljesen normálisnak érzem magam, normális emberként kezel mindenki, szval nem érzem, hogy más lennék..)

de szval várjál, ha tud beszélni, egyszer csak meg fog szólalni, és biztos ő is hálás lesz, hogy nem hagytad egyedül.

2011. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is volt a gimiben egy autista oszt. tarsam. Nagyon meglepodtem az oszt. talalkozon, ugyanis nem semmi komoly ember lett belole. Azert ok is fejlodnek a korral. Ot is szekaltak a fiuk, de egyebkent azota is osszejar 2-3 fiuval az osztalybol, mert a hecc mogott ott volt, hogy ertekes embernek tartottak. Bar o beszelt, nagyon is sokat es sokszor direkt hulyesegeket csak azert, hogy befogadjak. Nem is biztos, hogy ez az oszt. tarsad autista.


Az tudna valtoztatni a fiu helyzeten, ha elkezdene par ember ot befogadni es lehetoseget kapna toletek, hogy megmutassa magat. Ha teged ez a dolog zavar, te miert nem probalsz meg vele beszelgetni? Egyebkent lehet, hogy az autizmushoz nem sok koze van ennek, hisz azt irod, hogy elvesztette a szuleit. Mekkora sokk lehetett ez neki kiskoraban.

2011. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó, te mennyire olvashatsz figyelmesen, hiszen azt írja, hogy próbálkozik beszélgetni vele? Erre te megkérdezed, miért nem próbálja meg...

Egyébként igen valószínűleg autista. Az első két hozzászólóval értek egyet.

2011. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden autista más. Van, aki soha nem beszél, van aki igen, de csak néhány emberrel, és van, akinek a beszéd nem okoz problémát. Lehet, hogy neki az is elég, ha csak mellé ül valaki, de az is lehet, hogy idegesíted, ha beszélsz hozzá. Mivel nem kommunikál, nem tudhatod. Próbálj meg vele "levelezni", hátha írásban tud beszélgetni. Egy autista kislány büszke anyukája :)
2011. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
90%

Nagyon szép tőled,hogy próbálsz segíteni.

Egyáltalán nem biztos,hogy ez a fiú autista. A nem beszélés még kevés az autizmushoz.

Az én kislányom most 12 éves,és a suliba,ill. idegen helyen ő sem beszél,pedig tud.Igaz,ő legalább itthon sokat beszél.

Ezt választott némaságnak nevezik,mert képes a beszédre,de valami megakadályozza,hogy verbálisan kommunikáljon.

Ennek a fiúnak a szülei elvesztése épp elég ok lehet arra,hogy így bezárkózzon.

Nagyon sok türelemmel,elfogadással tudsz neki segíteni.

Ne akard rávenni,hogy megszólaljon,az nem segít.

Ha már biztos lesz abban,hogy Te nem fogod bántani,egyszer majd nyitni fog feléd.

Az én lányomat is sokat bántották emiatt,kivéve egy lányt. Na,ő az egyetlen akivel beszél a suliban.

A google-ba keress rá: ELEKTÍV MUTIZMUS.

Lehet,jobban illik rá ez a meghatározás.

És ne add fel,nagy szüksége van az elfogadásra.

2011. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 profi doki válasza:
Az autisták töbsége szokott beszélni...de lehet h tud csak nem akar!!! És csak gyülik és gyűlik, lehet h othon vezeti le az iskolai feszültséget de nem tudom h hogyan! pl rajzol vagy valami...lehet h ha te beszélnél vele (reagációt nem várva) lehet h megintulna bátrabb lenne.. próbálj meg az ő fejével gondolkodni. sokat mosolyogj rá és így lehet h ő is megtanul mosolyogni hiszen az autisták kerülik a szemályes kapcsolatot , képmemoriályuk van stb... segíts neki ha nem megy valami! akkor lehet hoyg ő is megnyílik!!!!
2011. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az autismusnak tobb formaja van. Akik a kanner szindroma alatt vannak diagnozalva, azoknak sajnos tobb mint a fele nem beszel es nem is fog.

Zene, rajzolas, iras terapia nagyon hasznos, es igy is kommunikalnak.

Mindent megert, meg ha nem is nez Rad. Hagyni kell, hogy mindent az O idejukben csinaljanak. Onekik a zaj, a sok ember nagyon zavaro.

2011. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!