Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy kell dolgozni a...

Igaz, hogy kell dolgozni a kapcsolaton/házasságon, hogy jól működjön?

Figyelt kérdés

Eddig nem fordítottam különösebb figyelmet erre, hagytam, hogy a kapcsolatunk menjen a maga útján. Nem szítottam vitákat direkt, vigyáztam, hogy fogalmazok, hogy ne legyek bunkó sem stb, de ezen kívül mindent hagytam a szerelemre. Most ébredtem viszont fel, hogy 4 év után lapos a kapcsolat, szinte csak megszokás az egész, a szerelem pedig háttérbe szorult. Elkezdtem tudatosan építeni a kapcsolatot, és látható javulások a páromat is erre késztették. Szóval most jó úton haladunk.


Ti dolgoztok-e tudatosan a kapcsolaton? Ha igen, akkor miben áll ez? Konkrét példákat írjatok, mert merítenék még néhány ötletet!


2011. aug. 25. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem irtad le fiu vagy-e vagy lany.Meg hogy a szexualis kapcsolatotok vagy az erzelmi laposodott el.Nem mindegy.

Amugy kemeny melo egy kapcsolat szinten tartasa.Inkabb epits egy masik panama csatornat :) Mi az ami a legjobban zavar?

2011. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelünk, hogy az együtt töltött idő értékesen teljen (és lehet ez délutáni semmittevés és szunyókálás is, de akkor ne csörögjön bele a telefon, stb.). Folyamatosan őszinték vagyunk (még kínos vagy kellemetlen témákban is), nincs játszmázás, célozgatás, "találd ki, mire vágyom" stb. Tudjuk elengedni a másikat, vannak külön dolgaink.


Készségesek és rugalmasak vagyunk a másik dolgaival szemben, és mivel mindkettőnkben buzog a tudásvágy, és nagyon más területen dolgozunk-tanultunk, szinte mindennapos, hogy tanulunk a másiktól valami újat. :) Ez nagyon jó nekünk így.

2011. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Elmesélnéd te hogyan tetted ezt? Mi is hasonló elyzetben vagyunk és egyszerüen nem tudom mihez kezdjek... Szakítani, váltani nem akarok, mert jól megvagyunk, de valami mégis úgy érzem elkopott. Sajnos ötleteket nem tudok adni, csak én is szeretném tudni erre a kérdésre a választ! Ekőre is köszi!
2011. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!


Az én kapcsolatom 9 éves, 3 éve házasodtunk össze.


Nagyon jó a kérdés. Én is eljutottam arra a pontra, ahonnan tudatosan építem a kapcsolatunkat, mert ugyebár elmúlik a rózaszín köd és átalakulnak az érzelmek.


Én a szexuális életünket próbálom feldobni (kis öltánc, stb...)


Tudatosan figyelek arra, hogy minden nap legyen olyan, hogy egymással foglalkozunk (még ha az csak 10 perc is lefekvés előtt).


Mindig változtatgatok a külsőmön (új ruhák, műköröm (szolíd)).


Ha eszembe jut még valami, majd megírom.


Remélem hasznos. :)

2011. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom hogy a tűz is csak akkor ég ha raknak rá!És tényleg el tud laposodni egy kapcsolat ha nem figyelnek oda rá.Mi a párommal próbálunk minél többet együtt lenni és kis programokat csinálni mert ha csak úgy vagyunk egymás mellett tényleg minden olyan rutin szerű lesz és egy idő után unalmas is.Ne gondolj túl nagy dolgokra mi pl ilyeneket szoktunk csinálni kettesben.Hetente egyszer kétszer elmegyünk sétálni,néha megeszünk egy hambit vagy fagyit de van hogy csak összebújva kifekszünk az udvarra egy faalá és beszélgetünk,simogatjuk egymást.Nem az a lényeg szerintem hogy mit csináltok ha nem az hogy csak kettesben,hogy legyenek közös emlékeitek!Tudom nem könnyű megoldani főleg gyerekek mellett,nekünk is van 3 és most várom a negyediket de ennyi jár nekünk és a kapcsolatunknak.
2011. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 9 éves, 3 éve házas. :D


Én adok arra, hogy soha ne feküdjünk el haragban.


Mindenkinek van "magánterülete". Saját zsekrénye van (barkács, emlékek a nyagymamától), amiket nem pakolászok, de tudom mi van bennük, max. portalanítás. Az az Ő emléke, az Ő gyerekkora, én oda nem kontárkodom.


Jah, és igyekszünk nyitni egymás értelmét. Ezt úgy értem, hogy mi külön tudományterületen dolgozunk, de megosztjuk egymással évek óta a friss, a másik számára érthető és érdekes információkat. Pl.: Láttad, hogy az arzén alapú élettel kapcsolatban milyen új álláspont van??


Hosszú, de ez is eszembe jutott.

2011. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaz, mindennapos munka kell egy jó házassághoz! Mi 8 éve ismertük meg egymást, 4 éve vagyunk házasok. Egy 1 éves babánk van, de mellette is tudatosan figyelünk arra, hogy az estéket értékesen töltsük együtt. Ilyenkor olvasunk vmilyen építő könyvet (pl. házasságról, v. vmilyen más lélektani témájú könyvet), és jókat lehet róla beszélgetni! Sztem ez nagyon fontos, hogy tudjatok beszélgetni és még jobban megismerni a másikat - mert mindig lehet még jobban! Meg vannak nagyon jó ilyen témájú magazinok is (Family, Képmás), és életszerű cikkek, tapasztalatok vannak benne. Ezekről is jókat beszélgetünk.


Emellett mindig eljárunk kettesben is kikapcsolódni - így még ha vannak is hullámvölgyek, de nagyon szép házasságot lehet élni!

2011. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, mi a mélyponton voltunk, veszekedések veszekedések hátán, kb nulla indokkal. Tehát a semmin. Első lépésben elhatároztam, hogy úgy kezdem a napot és viszem végig, hogy semmi negatívat nem mondok a páromnak. Nem szurkálódok, nem vágok vissza, mégcsak azt sem mondom, hogy miért nem vitted le a szemetet. Aztán második nap már beépítettem egy kis pozitívat is a nulla negatív mellé, tehát, például megjavította a vízcsapot, amire én mosolygós (és nem megjátszott arccal) megköszöntem ÉS megdicsértem, hogy milyen ügyes :) A pozitív hozzáállásra pedig pozitív a válasz, úgyhogy szépen lábalgatunk ki a vészből (még folyamatban van persze, de jól látható a hatás).

Mindemellett jobban érdeklődök a munkája iránt, ami eddig nem annyira érdekelt, most rákérdezek. Vigyázok a kinézetemre, mert magamnak sem tetszett már az elkényelmesedett külsőm (nem plusz kilók, hanem csak az utóbbi időben megszokott look). Feldobtuk kicsit a nemi életet is, úgyhogy jónak ígérkezik a dolog. :)

Egyébként nő vagyok, az első válaszadó kérdésére válaszolva.

2011. aug. 25. 10:48
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem bmeg minden jó lesz csak úgy......"


Hát figyelj. Akinek nincs ilyen hosszú kapcsolata van (nem nagyképűségből mondom), az igenis el se tudja képzelni mennyi munka van egy házasságban. Ez nem evidens!


Pl.: a szingli barátaimnak sem. Ők is mondják, hogy "olyan jól megvagytok", aztán ahogy mélyült a barátság jöttek rá, hogy nem magunktól "vagyunk olyan jól meg", hanem mi tesszük azzá!! És ez rengeteg energia.


A 3 éve házas.

2011. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!