Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt, hogy manapság...

Mi történt, hogy manapság annyi gyerek születik házasságon kívül, vagy legalábbis csak miatta házasodnak össze?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek miatt összeházasodnak, akkor előtte miért nem lehetett? Nem mertek? Akkor az ilyen házasság nem stabil, mert csupán a gyerekre épül, nem?

S akik össze sem házasodnak? Vajon miért vetik el a normál családmodellt ennyien napjainkban?

Bocsi a kérdésért, csak felmerült bennem, amikor már szinte egyéb házasságkötést se látok, csak javarészt terhes vagy már anyuka menyasszonyokat. Normál, gyermektelen lányokat alig.

Én még a hagyományos családmodell és sorrend híve vagyok: házasság-gyerek, és nem fordítva, ezért nem értem, mi ebben a jó.

Mi a véleményetek?


26/N


2011. aug. 29. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Mivel ezzel senkinek nem okoznak problémát - hacsak nem te most emiatt nem tudsz aludni -, akkor csináljanak, amit akarnak.

Te pedig csináld úgy, ahogy te szeretnéd.

Kész, megoldottam a problémát. Szabad foglalkozás.

2011. aug. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
nints píz kottunyra? e?
2011. aug. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
"Akkor az ilyen házasság nem stabil, mert csupán a gyerekre épül, nem?" miért nem stabil ha a gyerekre épül? most mire épüljön?
2011. aug. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ava87 ***** válasza:
81%

Gyereknevelés szempontjából az a tény mit sem változtat a dolgon, hogy az anya meg az apa kapcsolata le van-e papírozva. Egyszerűen vannak emberek, akiknek ez nem fontos.

A "csak a gyerek miatt" házasodást annyira én sem értem, de azért olyanokat már sokszor hallottam, hogy elkezdték tervezni az esküvőt, de már nem is védekeztek, gondolván, hogy úgysem sikerül azonnal a baba, aztán mégis, és már ott volt a baba a pocakban az esküvőn. Ez mondjuk teljesen érthető.

2011. aug. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Amikor mi házasodtunk, sokan rákérdeztek, jön-e a gyerek... ettől sokszor kiakadtam, mintha a szerelem már nem is lenne indok.

Szerintem is kicsit szomorú, ha a gyerek miatt esküsznek, pláne ha ez épül be normaként sok emberbe, de még mindig jobb az értékrendem szerint, ha "a baba ér hamarabb az oltárhoz" :), mintha vadházasságba születik.


Szóval a tökéletes - és szerintem is normális - az volna persze, hogy egymásba szeretnek, szerelemből összeházasodnak, aztán jönnek a tervezett gyerekek egy már stabil és legális kapcsolatba. De nem mindenkinek alakul így az élete: jó pár fórumon olvastam megkönnyebbült és boldog terhes nők nászterveit, mert apukának mégiscsak leesett "időben", hogy hoppá, lánykérés még nem volt. :) És persze, legyenek ők is boldogok.

2011. aug. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Azért nem házasodom mert teljesen felesleges számomra.Nem érzem,hogy attól valami másabb lenne. Na,meg a pénz, ha milliomosok lennénk akkor talán,de mivel nem vagyunk inkább fontosabb dolgokra gyüjtünk mint pl. ház,kocsi.Nekünk már van 1 1éves lányunk és tervezzük a következőt. Szerintem egy gyerek erősebb kötelék kettőnk között mint a papír. Ha te a házasság híve vagy házasodj meg,ezt mki máshogy gondolja.
2011. aug. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Mi csak azért házasodtunk össze mert gyereket terveztünk.Én házzasság nélkül nem szülök igy megházasodtunk es már a nászéjszakán nem védekeztünk.

Sajnos egy jódarabig nem jött össze.


Ismerek olyan párt akik csak akkor házasodak össze amikor sikerült a baba,direkt probálkoztak és mikor sikerült akkor mondták ki a boldogitó igent.Ők abból a megfontolásból tették ezt mert manapság túl sok a meddő pár,és szeretek volna biztosra menni.

2011. aug. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Ja és 24éves vagyok.
2011. aug. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ismerek ilyen párokat én is.

jött a gyerek, a pasi gyorsan elvette a csajt, mostanra pedig romokban a házasságuk, pedig alig 1 éve volt az esküvő.


számomra is teljesen felesleges a házasság.

a szüleim házasok voltak már 3 éve, mikor megszülettem. aztán rá egy évvel már el is váltak.

na, ezért sem házasodok. semmi garancia nincs arra, h velem marad, ha gyerekkel elhagy, akkor pont elég az a stressz, amit a hiánya okoz, nem kell még a nyakamba egy válóper.

persze, nem így indulok neki, de mint a fenti példa mutatja, benne van a pakliban.


egyébként pedig mindenki maga dönti el, hogy hogyan éli az életét. papír nélkül is lehet normálisan együtt élni, és szerető családi légkört kialakítani.

2011. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer már elváltam, így van fogalmam a házasságról!

Most pedig már 7 éve élettársi kapcsolatban élek. Így is olyan mintha házasok lennénk, csak papír nincs róla, de ez aztán meg végképp nem szükséges.


Az történt hogy már nem nagymamáink korában élünk ahol tabunak számított a válás, s mint olyant nem is nagyon ismerték. Akkor a nőnek bármit el kellett tűrnie, mert a házasság szent és sérthetetlen volt.

Manapság pedig a fiatalok nem akarnak/félnek egy "életre" elköteleződni, vagy egyszerűen nem akarnak rengeteg pénzt költeni egyetlen estére hanem inkább a közös életükre gyűjtenek (lakás, kocsi stb.)

Ismerek olyan párt akik nagy csinnadrattával megtartották az esküvőt és még a mai napig (sőt jó pár évig még) nyögik a hiteltörlesztést amit az esküvő miatt felvettek... nna ez volt ám felelőtlenség!


Házasságban, vagy nélküle, így is úgy is lehet boldog az ember.

2011. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!