Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha még nem váltam el, mert...

Ha még nem váltam el, mert húzzák a válást, de a következő páromtól teherbe estem, kinek a nevén lesz anyakönyvezve a pici?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 08:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A volt férjed nevén. Illetve még ugye a jelenlegi férjed!
2011. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha nem váltál el akkor , a férjedén. Aztán a vérszerinti apuka mehet a bíróságra, hogy levegyék a férjed nevéről a gyereket és megkapja az ő nevét....

2011. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 napietus ***** válasza:
48%
a vélelmezett apa a férjed. amennyiben van apasgi nyilatkozat, és nincs vita az apaságot illetően, akkor a nyilatkozatot adó nevére. ha vita van, apasági vizsgálat.
2011. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

vagy szülés előtt váljatok el, és a pároddal szülés előtt házasodj meg, akkor a párod nevére fog kerülni. Ha terhesen kérsz esküvőre időpontot akkor nem kell kivárni a 30 napot.

Barátnőm is igy csinálta. Kedden volt az esküvő és csütörtökön megszült :-))

2011. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Annyiban javítanám, az előzőt, ha van apasági (mármint az igazi apától) akkor sem kerül az ő nevére a gyerek, csak ha a kérdező elválik és hozzámegy az apukához!
2011. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
08:28-ra gondoltam!:)
2011. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És ha elválunk, akkor nem kell kivárni a 300 napot? Mert anno a Bocskorékkal is ez volt, nem? Hiába vette volna el a Várkonyi Andit, a gyerek a volt férj után kapta a nevét.
2011. máj. 18. 08:34
 8/18 napietus ***** válasza:
50%
bulvárhírekben nem vagyok otthon, de a helyzetedre hivatkozva lehet kérvényezni. ügyvéded gondolom van, ha válsz, ő írja meg a kérvényt.
2011. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem tudom, hogy mia helyzet a beadott válóperrel és a volt férjeddel. De miért kellene feltétlen öszeházasodni a új férfival. Biztos, hogy apasági nyilatkozattal bárki a nevére veheti a gyermeked. Hiszen olyan sokan élünk már csak élettársi kapcsolatban. (És itt még csak nem is a regisztrált élettársi kapcsolatra gondolok!)

Nekünk ezt a Polgármesteri hivatal Gyámügyén vagy Gyermekvédelmi Osztályán kelett elintézni, szerintem ott érdeklődj!

2011. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
A félreértések elkerülése végett! Ha nem telik el a 300 nap a baba születése és a válás kimondása között, akkor hiába van apasági, a volt férj nevére kerül a gyerek. Bochkoréknál is ez volt,mert nem vette el az Andreát. Ezt úgy lehet kivédeni, ha az apuka elvesz feleségül. Természetesen, ha eltelik a 300 nap és utána születik a baba, akkor elég az apasági nyilatkozat, akkor nem muszáj házasodni! Ez így van! Jogász a férjem és két éve a legjobb barátunk járt így!
2011. máj. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!