Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg észérvekkel...

Hogyan győzzem meg észérvekkel, hogy elmenjen pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Szóval, a kapcsolatunk eléggé mélyponton van. Depressziós, hangulatember miegymás. Talán segítene, ha elmenne pszichológushoz. Először azt mondta, nem akar.

Találtam valakit aki hétvégén rendel, arra gondoltam elmehetne párszor (havi 2 alkalom 6 E ft, ez is jobb mint a semmi).

Anyagilag nem lenne megterhelő neki. (Heti 2 alkalmat is ki tudna fizetni, ha nagyon akarná)

Szeretném ha elmenne. De nem tudom, mit mondjak neki? TEljesen titokban történne, sem a munkahelyén sem a baráti körében nem derülne ki. (Ettől fél, hogy majd mások megtudják!)


2010. júl. 19. 10:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

amíg valaki nem látja be, hogy problémája van, addig nem fog elmenni... sajnos hiába mondod neki, ettől lehet, hogy még rosszabb lesz.

mi is ugyanezt éljük át épp.... teljesen kifordult önmagából. nem tudom mit tegyek vele, nem akarom elhagyni, mert szeretem. de már szinte beszélni sem tudunk normálisan....

24N

2010. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
ha a kapcsolatotokkal van baj akkor menjetek párterápiára,ha meg depressziós akkor pszichiáterhez kellene menjen. a pszichológus nem ér sokat. talán ha a párterápiát javasolnád könnyebben rábólintana hiszen akkor te is ott vagy stb
2010. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nálunk még "menthető" a dolog szerintem. Belátja hogy depressziós, meg hogy hangulatember. Azt mondta fogadjam el így. De már túllépi azt a határt... És valamit tenni kell..

Szeretem, szeretném rendbe hozni ezt az egészet.

2010. júl. 19. 10:42
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Én sem szeretnék pszichológushoz járni, egyrészt ciki valóban, másrészt felírja a nyugtatókat meg antidepresszánsokat aztán még hülyébb lesz az ember, mint volt.

Magunknak kell valahogy megoldani a dolgot, ha már más segítségére szorulunk, akkor máskor is így lesz. Az én életemben is voltak olyan mélypontok, hogy bizony megértem egy pszichológusra, de azt mondtam: nem.

Mára megoldottam magamnak a problémákat, sőt egy részük maguktól megoldódott, pedig nagyon depis alkat vagyok gyerekkorom óta (rossz családi háttér, stb. )

Míg van egy barátnőm, aki kapta a sok antidepresszánst, mert ő is depis alkat és mára teljesen behülyült, teljes értékű életet képtelen élni.

Ha nagyon muszáj akkor természetesen kell a pszichológus segítsége, de a gyógyszerezés híve nem vagyok.

2010. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem sztk-shoz mennénk, hanem magán dokihoz.

Ha meg úgy érzi a párom, hogy ő nem akar ilyen bogyókat szedni, akkor abbahagyja.

2010. júl. 19. 10:50
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
pszichológus nem írhat fel gyógyszert
2010. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
csak pszichiáter
2010. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Könnyen dobálóztok a szavakkal. A hangulatember az hangulatember, de nem depressziós. A depresszió egy tünetegyüttes, még a hangulatváltozás és a rosszkedv jelenléte esetén sem lehet valakit a depressziós kifejezéssel illetni, orvosi értelemben. Aki "belátja", hogy depressziós, az általában nem az, a depressziós ragaszkodik hozzá, hogy neki semmi baja.


Az, hogy te mit szeretnél, az a te problémád. Ne megváltoztatni próbáld a hangulatembert, hanem elfogadni. Ő ilyen, és kész, ha neked ez nem jön be, a te bajod. Meg az ővé is persze, mert ez azt jelenti, nem szereted.


Egy kapcsolatért 2 ember felelős együtt, tehát vagy párterápia, vagy semmi. Ne hidd, hogy az egész az ő "depresszióján" múlik, mert te sem vagy tökéletes.

2010. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy tökéletes vagyok.
2010. júl. 19. 11:04
 10/27 A kérdező kommentje:

"Az, hogy te mit szeretnél, az a te problémád. Ne megváltoztatni próbáld a hangulatembert, hanem elfogadni. Ő ilyen, és kész, ha neked ez nem jön be, a te bajod. Meg az ővé is persze, mert ez azt jelenti, nem szereted."



Akkor mondd, hogy szerinted mit kéne tenni... Ha te jobban ismered a páromat, mint én.

2010. júl. 19. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!