Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó a kisgyerek? Mi a...

Miért jó a kisgyerek? Mi a gyerekvállalás értelme észérvekkel?

Figyelt kérdés

Egy nemrég feltett hasonló kérdés miatt gondolkoztam el. Igaz, hogy keveset vagyok gyerekek közelében, de az első néhány évnek nehéz meglátni a szépségét - részemről.

Szeretnék majd gyereket, már várom, hogy nyíljon az értelme, lássam, hogy mennyi marad meg a nevelésemből, hogyan fejlődik a személyisége...

De az első 2-3 év amolyan fehér folt előttem, kakis pelenkákat, kialvatlan, morcos szülőket vizualizálok...


A szó szoros értelmében vett gondozás nekem vele járó szükséges rossznak tűnik (jelenleg ki kell mennem a szobából,ha valaki pelenkát cserél a gyerekén, mert fizikailag rosszul leszek a szagtól). Amíg magatehetetlen a gyerek, addig inkább ezeket a negatív részeket látom csak benne.

A férjem felnevelt egyet, imádja, de amikor őt kérdeztem erről, mondta, hogy úgy 4 éves korától élvezte igazán az apaságot, addig "elvolt". Becsülettel ellátta minden tekintetben, etette, pelenkát cserélt, sétáltatta, csörgette a játékait, de mondta, hogy nem igazán tud "ütős érvet" mondani arra az életkorra. Végül azzal zárta, hogy ne őt kérdezzem, mert férfiként biztos máshogy élte meg, mint egy nő.


Gondolom, hogy ez megváltozik, ha jönnek a hormonok és már benne van az ember, de gyermektelenként nehéz ezt ésszel átlátni. Érezni majd biztos fogom, ha már ott tartok, de most megérteni szeretném.


2011. jan. 27. 08:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
62500 Ft adóalap-kedvezmény az első kettő után, a harmadiktól 206.000.
2011. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%

Ez most hülyén hangzik, de más gyereke mindig idegesítőbben sír, mindig rosszabb, elviselhetetlenebb és büdösebbet kakál, mint a saját. Főleg egy anya számára.

Megszületik a kisbaba, és ahogy telnek a hónapok úgy egyre jobban "beleszeretsz". Ha megtartja már a kis buksiját, azt mondod, hú, de ügyes, ha jó húsos, hurkás, akkor arra vagy büszke, ha meg olyan, mint az én lánykám, hogy vékonyabb(tökéletes súlya van a korához, de nem hurkás), akkor azt mondod, "vigyáz az alakjára", szóval akkor meg az a jó. Az első évben fejlődnek a legtöbbet, az alapdolgokat 2 éves korukig sajátítják el. (járás, beszéd...stb) Amikor először csinál valamit, nagyon büszke vagy rá, és nem győzöd mesélni, hogy a te gyereked már ezt is tudja:D Ha te tanítasz meg neki valamit (pl bilire szoktatás, színek neve...stb), nem győzöd verni a mellkasod, hogy te tanítottad meg neki:D Büszke vagy rá, hogy tudod egy nézéséből, hogy mit akar. Büszke vagy rá, mert te csináltad, pláne, ha anya vagy.

2011. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a kisbabák a legédesebbek...legvédtelenebbek és olyankor az a feladatunk, hogy megvédjük őket.

Ha szeretnél a témában olvasni ajánlom a "varázslatos évek" vagy a "bölcsek a bölcsőben" c könyvet. Mindkettő fantasztikus olvasmány:)


Am. szerintem elég szomorú ha valaki úgy hal meg, hogy nem hagy maga után senkit...:-(

2011. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
59%
Csakis az szüljön, aki nagyon vágyik rá. Nagyon rossznak tartom, ami ma divat, hogy gyerek, mellette egyetem, és még munkahely. Innen a sok roncsolt életű gyerek. Aki nem akar, annak nem kötelező.
2011. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%
2. vagyok. Annyit még had tegyek hozzá, hogy igen, a férjednek igaza van. Az én uram is, látom rajta, hogy kábé így áll hozzá. Persze élvezi a momentumokat, de egy férfi (és ezt nem rosszból mondom, mert bárcsak átélhetnék ők is azt, amit mi, nők, anyák) nem tudja úgy átálni ezt az első időszakban. Tiszta szeretet. Mivel a nőkben növekszik a gyermek, az anya-gyerek kapcsolat mindig is mélyebb marad. Legalább is az anyai oldalról nézve. Lehet, hogy később apát fogja jobban szeretni, de az első időszakban az anyát.
2011. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%

Folytatva: a többi az szubjektív.


A pelenkázástól ne félj, mint ahogyan saját magad el tudod látni anélkül, hogy otthagynád a mellékhelységet (furcsa is lenne), úgy a gyereket is el fogod tudni. A görény is bírja a saját szagát. Érdekes, hogy ez közeli rokon gyerekekkel sem működik már így. Csakis sajáttal. Ráadásul még oda is fogsz figyelni a szagra, hogy rendben van-e, szagra, színre, állagra, tartalomra - és frissen sült kenyérhez fogod hasonlítani a szagát. Szörnyű, mi? Pedig tényleg.


Gyakorló szülőként meg rájössz majd, hogy amíg a gyerek csak fekszik a hátán, az a legnyugisabb, sokkal több a baj, ha már forogni, ülni, mászni, pakolni, járni kezd, mert akkor sorrendben: beszorul, leesik, eldől, felborul, magára ránt, elesik stb. Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.


A 2-3 éves kor utáni nyíladozó értelmi korszakot pedig addig kell megalapoznod. Senki nem mondja, hogy könnyű lesz. De azt sem, hogy örömtelen időszak ez!


Viszont észérveket felhozni ezen időszak mellett olyan, mint a főzést a kémiai folyamatok összességeként leírni, vagy bármilyen erős érzelmet racionálisan magyarázni.

2011. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem csak az első 2-3 hónap az, amikor tényleg nem sok értelmét látja az ember a gyereknek, akkor tényleg nem sok mindent csinál. De anyaként valószínű, hogy te látod majd az első mosolyát, és minden egyes fejlődési lépcsőn te segíted át.

Amit írtál, hogy várod, hogy nyíljon az értelme, nem 4-5 éves kor körül történik meg. Ahhoz, hogy odáig eljusson, rengeteget kell tanulnia, és milyen nehéz megtanulnia úgy pl. egy nyelvet, hogy nincsenek meg hozzá a saját nyelvi gondolatai. Ha mi nem értünk pl. angolul valamit, van rá szótár, ami megmondja. Neki nincs ilyen szótára. Neki épp ezért nem tudod elmagyarázni, hogyan kell enni, járni, egyedül elaludni, ezek jó részét meg kell tapasztalnia.

2011. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Egy nyaralás alkalmával egy órára odaadtak a társaságból egy 1 éves gyereket, hogy vigyázzak rá. Eléggé megilletődtem, azt se tudtam, hogyan lehet megfogni, nem fáj-e neki. Nagyon nyugis gyerek volt, én meg minden kezem ügyébe eső dologgal próbáltam lefoglalni. Az a tetszett, hogy figyel rám, bár beszélni még nem tudott, csak szavakat. Végül két szót megtanult tőlem, mosolyogtam is, amikor pár nappal később rácsodálkoztak a szülők,hogy ezeket honnan tudja. (Olyan rettentő hasznos dolgok, mint a "lime".)

De tisztába nem tudtam volna tenni, férjemnek mondtam,hogy ha szagosodik a gyerek, onnantól az övé, én ki nem nyitom a pelenkát..


A másik, amitől kicsit tartok, hogy nem megy a gügyögés. Egy öleb típusú kutyám van, de ugyanúgy nevelem, mint bármilyen más kutyát. Attól egyenesen rosszul vagyok, amikor fajtatalálkozón mindenki "kutyika, új kis tasikát szereti - hordozótáska, kis manócska, hasikája, kakikált". Az ilyen beszédtől falnak megyek, akár gyerek, akár kutya felé irányul. Erre képtelen lennék.

Én is tagoltan beszélek a kisgyerekekhez, de az ügyülübügyülü...na neee.


Az eddigi válaszok hasznosnak tűnnek, főleg az nyugotatott meg, hogy, más gyerek mindig büdösebb és idegesítőbb, mint a saját :)


Ha esetleg valaki hasonlóan olyan volt, mint én, majd lett gyereke, megköszönném, ha megosztaná, hogy mi változott meg benne, hogy zajlott le a dolog az ő fejében.

2011. jan. 27. 08:38
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy ésszel meg lehet, vagy meg kellene érteni. Amikor megfogan a testedben egy élet, másként fogsz érezni, gondolkodni. Nem az értelmeddel, a lelkeddel fogod szeretni azt a kis jövevényt, aki a testedben talált menedéket, ott fejlődik. Érezni fogod őt napról napra. Amikor már mocorog, akkor fogod talán igazán megérteni azt a csodát. Várni fogod, hogy a karodban tarthasd, hogy beszívhasd a bőre illatát. Onnantól mindegy is lesz, mennyire nem illatosat "termel", hányszor hány le, hány éjszakát nem alszol végig. Olyan mély felelősséget és szeretet fogsz érezni, amely törli a mostani aggályaidat. Tudom, most még ez hihetetlen, de a gyereked egyetlen mosolya, az érzés, amikor a kicsi öklét a melledre teszi, mindent meg fog magyarázni, ami most nem érthető.

El fog jönni a pillanat, amikor az első lépése, szava, az első alkalom, amikor képes használni a bilit nagyobb jelentőségű lesz, mint a Nobel díj.

A más gyereke ezt az érzést nem adhatja. Kivülállóként valóban bőgőmasina, büdöset kakil, csak nyűg van vele. A saját babád más lesz. Egyetlen a Világegyetemben, különleges. Semmit nem kell "produkálnia" a végtelen szeretetedért, csak annyi kell, hogy lélegezzen, verjen a szive. Megérteni most sem fogod, csak amikor átéled. De ne félj tőle, ennél nagyobb csoda nem létezik. Az egyetlen, amiért érdemes nőnek lenni.

Ráadásul ezt az érzést soha nem fogod elveszíteni. Akkor is látni fogd a gyerekedben az egykori apró, Rád utalt kis lényt, amikor két méter magas, szőrös pasi lesz, vagy anyányi nő.

2011. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
Hát én hasonlóan gondolkodtam, és szültem. Most 4 éves a fiam, és tényleg most kezdem azt mondani, hogy most már túl fogom élni. Borzasztó rosszul éltem meg az első éveket, főleg az első kettőt, mikor otthon voltam, napi 24 órát vele összezárva, semmit nem tudtam mellette csinálni stb. Én nagyon befordultam. És engem nem kárpótolt egy ilyen, amiket itt előttem írtak, hogy jajj de jó, megtartja a fejét. Szóval én mindig vártam már, hogy kezdjen végre el járni, mert elegem van ebből a macerából, hogy cipelem, meg babakocsit toligálok stb. Most már jobban elvagyok vele, de tényleg, ha nem érzed azt a nagy akarást, inkább ne szülj! Szerintem egy gyerek nélkül is szép és tartalmas életet lehet élni. Ja, és arról nem is beszélek, hogy most dolgozok(nék), de minden második héten beteg a gyerek, és nem igazán tudom megoldani, segítségem semmi, szóval még most is sok szempontból macera az egész. Vagy pl. főzni akarsz valamit, nincs otthon valami hozzávaló, leugranál a boltba. Más körülmények közt ezt 5 perc alatt el lehet intézni, de a gyerekkel ilyenkor télen fél óra. Mert nem akar lejönni, elmagyarázod neki, hogy már pedig le kell menni, mert egyedül otthon nem hagyod, mire felöltözteted, a maga kis tempójában elvonszolod a boltig stb. Meg minden reggel sietnél dolgozni, ő meg kis bamba, nem öltözik, mindent neked kell csinálni, mire beérek a munkahelyre 10-szer leizzadok és tiszta ideg vagyok. Szóval én csak fel akartam vázolni, hogy sok nehézséggel és teherrel jár együtt a dolog, és aki nem érzi azt, hogy 100%-osan akarja, az inkább ne szüljön...
2011. jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!