Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmondanátok a munkahelyen...

Felmondanátok a munkahelyen emiatt? Vagy mi a teendő?

Figyelt kérdés

A szüleimnek és a család legjobb barátjának van egy közös vállalkozásuk, hárman a tulajdonosok és az ügyvezető igazgatók. A barátot már születésem óta ismerem, és nagyon közeli jó kapcsolatot ápolunk.

Plázában van a cégnek egy üzlete, és kb. 9 hónapja felmondott egy alkalmazott, mert nem bírta azt, hogy minden héten máshogy dolgozik, hétvégén is kell dolgozni, illetve hogy 11 óra a napi munkaidő. Ekkor a család barátja felajánlotta, hogy jöjjek ide dolgozni, mert akkor végeztem a suliban és épp munkát kerestem. Örültem neki, de a szüleim azt mondták, hogy jól gondoljam meg, mert az alkalmazottak akikkel napi szinten együtt kell majd dolgoznom valószínűleg nem egyenrangú félnek fognak tekinteni, csak a "főnök lányának". Mondtam, hogy 100%-osan fogok teljesíteni, kedves és toleráns leszek, és remélem nem lesz baj. Hát nem így lett. Hiába csinálom jól, hiába vannak jó ötleteim, amivel fejlesztjük a céget, hiába vagyok szimpatikus a vevőknek, ez nem elég, és napról napra egyre jobban fúrnak a kollégák. Minden mondatomat félreértik, csak az ellenséget látják bennem, és mindent túlkombinálnak. Ez egyre élesebben kijön, és már ott tartok, hogy utálom az összes embert, akivel napi szinten együtt dolgozom. Nem értem miért jó nekik ez, de már lassan az idegösszeroppanás kerülget. A szüleim nem szeretnék, hogy elmenjek a cégtől, mert jól dolgozom, jók az eladási arányaim, és így közelebb is kerültünk egymáshoz, és én nem is szeretném cserbenhagyni őket, de nem bírom elviselni a folytonos piszkálódást sem. Egy valaki van, aki szítja a feszültséget, csak az a baj, hogy a másik 3 issza a szavait, mintha szentírás lenne, és ők is gyűlölködnek úgy, hogy nem is tudják mi a helyzet, és meg sem hallgatják az én verziómat. Már megkérdezték a szüleim, hogy kirúgják-e ezt a kolléganőt, de nem mertem azt mondani, hogy igen, hiszen akkor a másik 3-nak tényleg lenne oka utálni, mert a jó barátjukat elküldték miattam. Mindenkit meg nem lehet miattam elküldeni. Teljesen tanácstalan vagyok. Ti mit tennétek?


2011. máj. 18. 11:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%
Hát. Most le leszek pontozva, de én márpedig kirúgatnám. Ha tényleg ok nélkül ennyire szemétláda, akkor legalább már lesz oka rá.
2011. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem akár névlegesen is érdemes lenne neked egy főnöki pozíciót kialakítani. Ezzel elérnék, hogy a kollégák alkalmazotti státuszba kerüljenek, így kevésbé mernek marakodni veled. Így ki sem kell rúgni őket, de megvan a "szájkosár" is.
2011. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%
Hát lehet kissé kegyetlen leszek, de ha szeretsz ott dolgozni jó a teljesítményed szüksége van rád a családi vállalkozásnak, akkor használd ki, hogy a főnök lánya vagy. Igenis tudják az alkalmazottak, hogy hol a helyük. Én nem érzem ezt úgy, hogy ettől rossz lennél. Én is a főnököm közeli rokonával dolgozom. Nincs gondom vele. Jól, megértjük egymást. A rokoni kapcsolat miatt csupán eszembe se jutna fúrni.
2011. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%
Még annyit azért hozzátennék, hogy nyilván nagyon szar érzés, de ha nem akarod kirúgatni, próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Te vagy az előnyösebb helyzetben, hiába fúrnak, mert nem tudnak alád tenni. Te viszont tudnál ha akarnál. Irigyek rád, és elég vastag bőr van a pofájukon, hogy mernek veled úgy viselkedni ahogy, mert valóban kirúghatnák őket emiatt. Nem azért mert a főnök lánya vagy, hanem mert munkatársak vagytok, és egy jó munkahelyen nem tolerálják a belső feszültséget. Úgyhogy csak emelt fővel, le kell őket szarni, és előbb-utóbb leszállnak rólad szerintem.
2011. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%
Mondj fel, nem lesz ennek jó vége. Keress másik munkát.
2011. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
62%

Ez az én véleményem:

Szerintem neked több jogod van ott, mint nekik.

És nekik kellene úgymond nyalni feléd, hiszen valamilyen szinten félniük kellene tőled, mert neked nagyobb a hatalmad.

Szerintem mivel jó munkaerő vagy, és amúgy szereted is csinálni, a cég vezetői mondják meg ennek a sz@rkeverőnek, hogy nem változtat ezen a stílusán, egy héten belül ki lesz rúgva.

Ne hogy már te menj el onnan!!!

Egyrészt jó munkaerő vagy, szereted is, másrészt meg azért közvetett úton a tiéd is a cég, közöd van hozzá!

Eszedbe ne jusson elmenni!!

És legyél határozottabb, mindig jusson eszedbe, hogy neked több jogod van ott lenni.

Aki elmegy, az ő legyen, ne te!!!

Szerintem ha kirúgják azt a csajt, aki a főbunkó, akkor a többi kicsit vissza fog venni az arcából, mert félni fog, hogy őket is kirúgják majd.

És akkor ha nem is fognak szeretni, de legalább tartani fognak tőled, és nem szemétkednek.

De az is lehet, hogy jobban megismernek, és rájönnek, hogy milyen hülyén viselkedtek.

Nehogy otthagyd!!!

Nagyon szurkolok.

2011. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%
Ha tényleg fúrnak miatta akkor a cégvezető/üzletvezetőnek le kell ülnie egy ilyen eset után vele 4 szemközt, és keményen el kell beszélgetnie, hogy ez volt az utolsó eset, még 1 ilyen és elbúcsúztok, vagy pedig tényleg el is kell küldeni. A munkahely nem arról szól hogy ki kinek a haverja, az az oviban működik, de egy komoly cégnél nem.
2011. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
52%

Hogy mit tennék?Felomondanék mert így nem lehet dolgozni huzamosabb ideig!Bár mindenhol vannak idiota emberek ha máshova mész ott is lesz!De az hogy mindenki utál én úgy nem tudnék bejárni dolgozni,vagy a sarkadra állsz és kérdőre vonod őket hogy ugyan miért csesztetnek?Az is kérdés hogy egyeltalán benük van e hiba,most nem azt mondom hogy benned,de azért érdekes hogy mindenki ki akar fúrni.Mert azt mondom egy emberrel meggyűllik a baja az embernek az ok,de hogy mindenkivel ez számomomra érdekes!

Nem azt mondom hogy te vagy a hibás,de azért saját magadba és nézzél kicsit körbe szerintem,mert lehet hogy tényleg valamit rosszul csinálsz csak nem veszed észre és lehet hogy túl nyomolus vagy és esetleg nekik jön le az hogy kiakarod fúrni őket,nyílván féltik a munkájukat és ez mindenhol így van ahova új ember megy!Valoszinü riválist látnak benned és azért csinálják ezt!

2011. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet ezzel a kollegaval leulni, harmasban a fonokkel egyutt megbeszelni a dolgokat? Vagy estleg szolsz a fonoknek, es o beszelne vele kettesben? Persze, nyilvan vannak olyan emberek akik igy se fogjak fel hogy nem ez a helyes magatartas egy munkahelyen, de ha mar te nem, lehet a fonok szavai lehetnek olyan hatassal ra, hogy valtoztat a viselkedesen? Ha ez se mukodik, akkor viszont en sem latok mas megoldast arra, minthogy kirugjak..
2011. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Tinker Bell ***** válasza:
65%
Én mindenképp kirúgatnám. Nehogy már egy alkalmazott alázzon meg és pattogtasson téged, amikor akár a főnökük is lehetnél. Ha ezzel az egy emberrel többszöri felszólításra sem jöttök ki, akkor bizony búcsút kell neki inteni és akkor majd a többiek is megtanulják, hogy tulajdonképpen te vagy a következő főnökük.
2011. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!