Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a gyermeked TITOKBAN befizetne egy külföldi útra, amire régóta vágytál?

Figyelt kérdés

Adódott egy lehetőség, hogy Édesanyám elutazhatna Korfura július közepén a barátnőjével. Hosszasan beszélgettünk róla, sokat rágtam magam, mivel így Apukám nem tartana vele, végül miután nyugodt szívvel rábólintott, belementem. Közös ajándék végül is, Apu beszáll hozzám az utazás költségeibe, barátnő befizette egy körtúrára, Nagyi pedig biztosítja a költőpénzt egy hétre.

Hozzá kell tennem, nem állunk túl jól anyagilag, de legalábbis biztosan nem tudnánk kifizetni egy családi, külföldi nyaralást. Ami miatt végül mégis mellette álltam -lemondva inkább idén is a saját nyaralásomról-, hogy Anyus rengeteget dolgozik, amellett, hogy van egy tartós, visszatérő betegsége, ami rengeteg energiát vesz el tőle, és látom rajt, hogy annyira ráférne már a pihenés...

De nem tudom mit fog szólni hozzá. Nagyon várom már, a születésnapján fogja megkapni a repjegyeket, június elején, de rettegek, hogy milyen reakciói lesznek. Tudom, hogy nagyon lelkis, és mi van, ha azt mondja így nem vállalja be, hogy mi nem tarthatunk vele? Közel 200 ezer forint az utazás, nem lenne vicces, ha bedobná :)

Ki, mit gondol a helyzetről?

22L


2011. máj. 18. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Lehet olyan utasbiztosítást kötni (nem tudom otthon mi a neve) ami lemondás esetén vissza kapjátok a pénzt. mi ilyet mindig kötünk.
2011. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

szerintem - gondolom, félénk,érzékeny lélek- először megijed, sírni kezd, azután lassan belehelyezkedik

a gondolatba, örülni kezd és hálás lesz nektek.

2011. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tinker Bell ***** válasza:
90%

Biztosan nagyon fog neki örülni, de ha a saját anyukámból indulok ki, akkor neki biztosan lelkiismeret furdalása volna, hogy ilyen sok pénzt költünk rá.


Biztosan megérdemli és visszamondani nem fogja, hiszen tudja, hogy nem kis pénz megszervezni egy ilyet.

2011. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nagyon fog örülni neki.Lehet az elején tartani fog tőle,de biztos tetszeni fog neki.Ilyen ajándékot ritkán kap valaki!

24/L

2011. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon örülnék neki, szerintem kedves gesztus! :)
2011. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem pont azért nem fogja visszamondani, mert tudja, hogy mennyibe került nektek.

Egyébként nem tudom, mennyire álma Korfu, de lehet, hogy jobban örült volna egy olcsóbb, rövidebb, közelebbi, de veletek közös nyaralásnak.

Mindenesetre nagyon kedves tőletek, biztosan nagyon fog örülni!

2011. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyében nagyon örülnék neki. Örülhet, hogy ilyen családja van :)

Nem hiába áldoztatok rá ennyi pénzt és mondtad le a saját nyaralásodat is,szóval tuti nem fogja visszautasítani már csak ezért sem.

19L

2011. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Mivel ez elsö ilyen alkalom, mindenkepp javasolnam, amit az elsö irt, mert olyan aprosag is okozhat galibat, hogy pl. van, aki fel a repülestöl. Es ha esetleg boldogabb lenne, ha ugyanazert a penzert (inkabb rövidebb idötartam, olcsobb helyen alacsonyabb szinvonallal, pl. Horvato is csodalatos) apud is vele lenne? Ilyenekkel is kell szamolni, de valoban szep gesztus, jo ötlet, gratula!
2011. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi 50. születésnapjára leptük meg anyukámat egy repülős úttal, mert mindig is nagy álma volt, hogy repülhessen. A szabi miatt persze szervezkedni kellett, úgyhogy mondtuk neki, hogy szülinapjára befizettük egy wellness hosszúhétvégére apuval, vegyen ki szabit. Borzasztóan örült. A születésnapján (1 héttel az utazás előtt) mondtuk, hogy van egy kis változás az útban. Nem Hajdúszoboszló, hanem Marosvásárhely. El sem akarta hinni. Amikor megnyugodott, mondtuk, hogy van még egy kis változás. Nem csak ők mennek ketten, hanem mi is (testvérem és én, valamint a párjaink). Itt már a sírás határán volt. A végére hagytuk, hogy mivel egy kocsiba nem férünk be 6-an ezért nem azzal megyünk. Mondta, hogy nem baj, imád vonatozni. Akkor biztos nagyon fogod sajnálni, hogy repülővel megyünk, de már megvan a jegy :D Kb. 10 percnyi magából kivetkőző, sikoltozós, ugrálós, sírós jelenet következett. Minden pénzt megért. Az arca is repülés közben. A legszebb ajándék volt amit adhattunk azt hiszem.


Az, hogy ti nem tartotok vele, lehet, hogy először kicsi bűntudattal tölti el, de biztos nem fogja emiatt visszamondani és örökre hálás lesz nektek ezért a csodás ajándékért. Ez lesz az első alkalom, hogy repülni fog?

2011. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, az első. Igazából az első külföldi nyaralása is lesz. Apukám még annak idején többször volt így nyaralni, tesó is volt már külföldön, én még egyáltalán nem, Anyus pedig most fog életében először külföldön nyaralni, és először lát majd tengert. :)
2011. máj. 18. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!