Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a gyermeked TITOKBAN befizetne egy külföldi útra, amire régóta vágytál?

Figyelt kérdés

Adódott egy lehetőség, hogy Édesanyám elutazhatna Korfura július közepén a barátnőjével. Hosszasan beszélgettünk róla, sokat rágtam magam, mivel így Apukám nem tartana vele, végül miután nyugodt szívvel rábólintott, belementem. Közös ajándék végül is, Apu beszáll hozzám az utazás költségeibe, barátnő befizette egy körtúrára, Nagyi pedig biztosítja a költőpénzt egy hétre.

Hozzá kell tennem, nem állunk túl jól anyagilag, de legalábbis biztosan nem tudnánk kifizetni egy családi, külföldi nyaralást. Ami miatt végül mégis mellette álltam -lemondva inkább idén is a saját nyaralásomról-, hogy Anyus rengeteget dolgozik, amellett, hogy van egy tartós, visszatérő betegsége, ami rengeteg energiát vesz el tőle, és látom rajt, hogy annyira ráférne már a pihenés...

De nem tudom mit fog szólni hozzá. Nagyon várom már, a születésnapján fogja megkapni a repjegyeket, június elején, de rettegek, hogy milyen reakciói lesznek. Tudom, hogy nagyon lelkis, és mi van, ha azt mondja így nem vállalja be, hogy mi nem tarthatunk vele? Közel 200 ezer forint az utazás, nem lenne vicces, ha bedobná :)

Ki, mit gondol a helyzetről?

22L


2011. máj. 18. 11:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Biztosítást kötöttünk, még csak előfoglalás fizettünk, így a veszteség is minimális lenne, inkább csak lelombozna. :)
2011. máj. 18. 12:10
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyénfüggő. Az enyém nem örülne és nem is menne el. (Ha apukám is kapna utat, szóval ketten, akkor sem.)

A barátnőm anyukája viszont imád utazni.

2011. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

szerintem meg lesz hatva, hogy milyen rendesek vagytok...

aztán jön majd a "hú,dehát ez nagyon sokba kerül, és ti mégcsak nem is jöhettek velem" fázis...

ekkor majd nektek sokat kell győzködni,hogy de nektek van itthon dolgotok,stb... és akkor megnyugszik a lelkiismerete és örülni fog nagyon :)

2011. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha szabadkozik, adjatok neki "feladatot", hogy pontosan dokumentálnia kell az utat és részletes élménybeszámolót kértek. Így kénytelen lesz belemenni, mert feladata lesz :)
2011. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen szép gesztust a gyermek részérõl az anyànak csakis szeretettel fogadhatja. En is ezt kaptam a gyerekeimtõl és ahogyan emlékszem rà, most ki is csordult a könny a szemeimbõl, annyira megható volt. Igaz, hogy mondtam ez nagyon sok pénz, minek ezt csinàlni stb. de éreztem a hàlàt,amit tettem és teszek értük.

Mondd neki boldogan teszitek érte, ha még szabadkozik is.

2011. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, hogy Anyukád mit fog szólni, de én biztosan csak sírni tudnék, először elsápadnék, aztán elvörösödnék és halálra puszilgatnálak Benneteket.... ha én lennék az Anyu...:)
2011. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!