Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érezhetném újra hasznos...

Hogyan érezhetném újra hasznosnak magam?

Figyelt kérdés

Tudom nem ide kellett volna írnom a kérdést, de itt úgy látom normálisabb válaszokat adnak.

Az a gondom, hogy 1 éve nincs állásom. PEdig mindent megteszek, álláskeresőklubba járok, folyamatosan nézegetem a hirdetéseket, érdeklődök, ismerősöktől, cégeket hívogatok, de semmi. Válogatós se vagyok, diplomával akár még eladónak, pénztárosnak, takarítani is mennék. 60 km-es körzetet nézek, de semmi. Sajnos bölcsész diplomával, pályakezdőként semmire se magyek, már bánom, hogy ezt végezetem.:(((

Mindenki dolgozik körülöttem, én meg haszontalan vagyok.:( Csak úgy eltelik a nap, olvasok, dvd, házimunka, nyelveket ismétlek, jógázok. De szűnnek az emberi kapcsolataim is, a párom is távolodik tőlem, mert néha rajta vezetem le a feszültséget.:( Mostantól önkéntesként dolgozok, de a papírmunka nem ad semmi pluszt. JEgyzőkönyveket írok egy jogásznak.:(

Mit tegyek? Miben változzak? Segítsen, aki tud. Annyira rossz ez.:(((


2011. máj. 18. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
És ha kicsit távolabb néznél? Nem 60 km, hanem 100.Hátha egy nagyobb városban több esélyed lenne. Vagy vállalkozz, általában a nulláról szokták kezdeni.
2011. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen bolcsesz.diplomad van? Esetleg kirakhatnal cetliket kulonbozo kozepiskolakban, hogy vallalsz korrepetalast?

Merre laksz? Hajlando lennel elkoltozni egy masik varosba munkaert? Hatha ott tobb lehetoseg adodna..

Ha meg nem es nagyon nem talalsz semmi munkat, akkor meg talan erdemes ujra tanulni valamit(meg na nem is nappalin, de levelezon) amivel tobb eselyed lenne az elhelyezkedesben.

2011. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel hogy egy-két alkalmi munka néha összejön de max 3 hónap volt eddig. annyit tudok javasolni hogy próbáld meg külföldön. ha viszont nem akarsz külföldre menni, talán elkezdhetnél valami hangszeren játszani az legalább értelmes elfoglaltság
2011. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el nagyon. Sokszor az onkentes munka fizetett munkara vezet.

Miert nem hirdetsz egy parajogi valalkozast. Otthonrol tudnad csinalni, vagy kiutazol. A munka az lenne, hogy embereknek segitesz kitolteni/kitoltod mindenfajta urlapjukat. Sok van akinek fogalma sincs ilyenekhez. Cegeknek is bevallalhatsz.

2011. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Irány Budapest!

Próbáld ki,hagyjál ott mindent és mindenkit.

Itt sokkal nagyobbak a lehetőségek.

2011. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha az önkéntességben sem találod meg a hasznosság érzését, akkor ott már komoly baj van. Nem biztos, hogy Veled van! Az is lehet, hogy a munkával. Próbáld ki, hogy emberek közé mész segíteni! Ahol közvetlen kapcsolatban vagy másokkal, ahol mosolyogni kell, meghallgatni a másik ember baját.


Nem biztos, hogy segít. Viszont más, mint ami most van, és amiről már biztosan tudod, hogy rossz Neked.

2011. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok! Teljesen átérzem! :(
2011. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért nem akarok olyan messze menni, mert mindenkim itt van, főként a párom miatt, ő neki itt van biztos munkája, nem akarok távkapcsolatban élni.

Magyar-történelem szakos tanár vagyok egyébként, egyetemi végzettséggel. Gondolkodtam a német szakon levelezőn, az nekem lerövidülne eléggé, 3 évre.

2011. máj. 18. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!