Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyük rá a szüleinket,...

Fuuton kérdése:

Hogy vegyük rá a szüleinket, hogy lehessen kutyánk?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, de olyan fajtában, hogy nagy és szép a kert, de kerítés nincs.

Na már most a húgom és én szeretnénk egy Golden Retriever kölyökkutyát, de a szüleink ellenzik.

Azzal jönnek folyton, hogy gondoskodni kell róla, sok baj van vele, nincs kerítés, sok pénzbe kerül, elpusztítaná a gyönyörű kertet.

Van valami ötletetek?

Nagyon megköszönnénk minden segítséget!


2011. máj. 18. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Talán be kéne látni, hogy néha a szülőknek igaza van.... Egy kutya sok pénz, fáradtság és felelősség. Főkeg ha kerítésetek sincs, talán kikötve akarod tartani? Mert nem lakásba való.

Fizetni sem nyilván te fogod az oltásokat, az élelmet, a kiegészítőket. Egy idő után meg minden állat úgyis a szülőkre marad...

2011. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Próbáld megbeszélni velük mond hogy felváltva fogtok vele foglalkozni, de akkor bizonyítsátok is be de ne csak hetekig hanem addig amíg a kutya meg nem hal napi 3óra foglalkozás minimum a goldennél főleg ha kölyök.
2011. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha nagy kertetek van, akkor tényleg elég költséges egy krítés. Viszont ha a szüleid hajlanak a dologra, próbálj te is a kedvükre tenni. Én pl. 5-6 évvel ezelőtt kompromisszumot kötöttem a szüleimmel. Apum azt mondta, ha 4,6 fölött lesz az átlagom lesz kutya, ha nem akkor nem. Innentől kezdve már csak rajtam múlott. Végülis lett kutya, bár megszenvedtem érte. :)) Azt viszont tudnod kell, hogy egy kutya nem csak akkor van ott, amikor te szeretnéd. Ha hulla fáradt vagy, ha nyűgös, ha akármi, ő akkor is ott van és neked gondoskodni kell róla. Gondold meg a dolgot kétszer, sok felelősséggel jár. Ha úgy gondolod, hogy tudnád vállalni ezt, próbálj hatni a szüleidre. :) Sok sikert!
2011. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy ismerős a helyzet. Én is könyörögtem az apámnak eleget, hogy legyen egy kiskutyám, és folyton arra hivatkozott, hogy egy kutya nem 2 hónapot él, hanem jobb esetbe 12-15 éves is, és tudta, hogy nemsokára (3-4 év múlva) elköltözöm, önállósulni fogok. Tisztában volt vele, hogy neki kell majd etetni, foglalkozni vele, hiszen nem leszek ott és egy kutyával nem lehet eleget foglalkozni... stb... Mellébeszélésnek véltem, és önzőnek. Ma már belátom, hogy igaza lett volna. Így majd ha lesz egy családom, kertes ház, akkor tuti biztos lesz kutyám is. :)
2011. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Nincs kerítés, tehát lakásba vagy kennelbe vagy kikötve lehet tartani. A második kettő eleve kiesett(ha normális ember vagy). Marad, hogy lakásba tartjátok. Ebben az esetben naponta min. 2x, de inkább 3x el kell vinni sétálni. Fel kell kelni suli előtt elvinni egy rövidebb kb. fél órás sétára, majd hazaértek vinni kell a kutyát egy hosszabb sétára, min. másfél-két óra, este megint vinni kell sétálni egy órát. (Ez csak egy példa volt, máshogy is be lehet osztani az időt)

Sétán felül kutyakaja, oltások, kutyajáték, fekhely... Ez mind pénzbe kerül.

Gondoljátok végig, hogy tudjátok e vállalni a plusz időt és pénzt(ezt a szüleitek), ha nem gondolkodjatok egy kisebb testű, kisebb mozgásigényű kutyában.

2011. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A kompromisszum nálunk azért nem működne, mert mind a ketten kitűnő tanulók vagyunk.

Nem tudom hogy ebben az esetben sajnos, vagy szerencsére.

2011. máj. 18. 20:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kompromisszum nem csak ilyen jellegű lehet, gondolkodhattok több házimunkában, segítségben, akármiben. Lássák, hogy bennetek igenis meg lehet bízni és vállalni tudjátok a felelősséget.
2011. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Építsetek kerítést, és utána kérdezzétek meg újra... tudod hogy anélkül nem lehet, viszont ha hajlanak rá szüleid előbb vegyetek valamilyen kisállatot (nyúl, tengerimalac stb) és ha látják hogy rendesen gondozod, soha nincs elhanyagolva akkor szerintem megengedik. De előtte mutass is fel valamit.
2011. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha a szüleid úgy látják hogy nekik nincs elég pénzük egy kutyára, akkor nincs és kész. Ez ellen ti tenni éremben nem tudtok, esetleg akkor ha megkeresitek a pénzt diákmunkával...

Egy kutya nem csak hatalmas felelősség, hanem RENGETEG pénz is. Ezt ti még nem látjátok át, ezért felsorolom:

Maga a kölyök ára még baráti áron is 40-50 E. Amikor befogadjátok, meg kell venni a szükséges dolgokat, pl kutyaház (ha ti csináljátok, akkor is minimum 5E), játékok (szintén 5E), póráz, nyakörv (min 4E), tálak (vizes, kajás kb 2-3E), Első látogatás az állatorvosnál, oltások, chippezés, féregtelenítés (min 15E)

Eddig sacc/kb 70-80ezernél tartunk. Csak hogy tudj viszonyítani: vannak családok, akik egy hónapig esznek, ruházkodnak, stb ennyi pénzből 4en.

Az ivartalanítás egy ilyen nagytestű kutyánál brutáldrága, pesten bnőm 32ezret fizetett, ha kifogsz akciót, stb, akkor se megy semmiképpen 12 ezer alá.

A kutya havi kajája MINIMUM 10E.

Most léptük át a 100 rugót, és ebben még a kutya havi kajája sincs benne. Ha ezen felül megbetegszik, vagy bármi történik, az horribilis összeg. Bnőm kutyája pl elkapott vmi hasmenéses-gyomorrontásos vírust (pedig benti kutyáról van szó) A kikezelése 60ezer konvertibilis magyar forintba került (vérvétel, székletvizsgálat, ultrahang, infúzió, stb,stb) És ez nem kivétel, ez bármikor bárkivel előfordulhat, ahogy te is tutifix hogy megbetegszel hébe-hóba.


Persze azt is lehet csinálni hogy a kutyát kikötjük, sz*runk a fejére, ha beteg, hát majd valahogy meggyógyul magától, kutyaháznak jó lesz egy kiszuperált hordó, kajának meg a maradék moslék, ivartalanítani meg luxus, csak épp ez nem felelős állattartás, hanem undorító, jellemtelen bűn.

2011. máj. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet, hogy csak azért akarjátok, mert másvalakinek is van? Nem csúfolódásnak szánom, de egyenlőre egy - egy plüsskutyus jó kompromisszum lenne. Aztán majd az élet esetleg meghozza...
2011. máj. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!