Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom feljelentéssel fenyege...

A húgom feljelentéssel fenyegeti a szüleinket. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

A családommal élek még, dohányzom. A húgom 13 éves, nemrég rajtakaptam, hogy lopkod a cigimből, sminkemből. Ezt tesók közt lerendeztük. Aztán nekiállt a pénzem is eltünedezni (65ezret keresek, 20at adok anyukámméknak, 15 a lakás előtakarékossági, a maradék pedig a nyaralásra fog elmenni a párommal)

Mindíg az apróból hiányzik 100-200asok.

Anyukám nemrég szólt, hogy nála is tünedezik. Ekkor kitálaltam, hogy a húgomra gyanakszom.

Mikor bementünk a szobájába, undorító bűz csapott meg minket. A szekrényét kinyitottuk, egy vízipipa borulhatott bele, és az összes téli cucca megpenészesedett.

Ja és egy munkatársam szúólt, hogy a hugicám vastagon kikenve cigit kunyerált a Fő téren.

Mikor hazaért, kapott anyukámtól két nagy pofont.

Ezt sérelmezi, bár szerintem nagyon megérdemelte!


2011. jún. 14. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A feljelentését alá is kell támasztania. Szakembert nehezen fog tudni megtéveszteni. Másrészt a pofonnak nyoma nem szokott maradni, így látleletet se tud vetetni.

Blöfföl szerintem.

2011. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Még két pofon.

Hihetetlen, hogy a mai gyerekek mit képzelnek magukról.

Nem mellesleg valamit elrontott anyukátok a nevelésekor sajnos, de még menthető.

2011. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelentse. Családvédelmi kimegy és felajánlja a hugicának,hogy mehet intézetbe....talán még jót is tenne neki egykis fenyegetés
2011. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól meg kéne csapkodni a tesódat, hogy megtanulja, hogy mi a rend!!! Zárjatok el mindent jól előle!
2011. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fogja komolyan venni a feljelentését.

(Mellesleg a pofont megérdemelte.)

2011. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyud közölje, hogy akkor menjen, jelentse fel.

Aztán lehet vigyorogni, ha bekerül egy gyerekotthonba, biztos sokkal jobb lesz neki. És örülhet, ha ott naponta két pofonnal megússza.


A gyereknek meg nem csak joga van, hanem KÖTELESSÉGE is.

Először azzal indíthat a rendőröknél, hogy lopott, dohányzik, a vízipipával gondolom nem rózsát füstölt el, és még ki tudja, mit művel, ami illegális, a szexet beleértve.


Nehogy azt higgye, hogy pont arra érnek rá a rendőrök, hogy minden hisztis kis tiniku.rva után rohangáljanak, hogy ki csapta őket szájba, amúgy meg közölni fogják, hogy megérdemelte.

2011. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyik gyerek nem kapott gyerekkorában egy-két pofont, ha elviselhetetlenül viselkedett? Ha valami maradandó károsodást szenvedett volna lenne esélye, de két pofon miatt nem kell aggódni. Szerintem egyébként próbáljátok meg otthon lerendezni a dolgot beszélgetéssel, stb... a gyerek nyilván hirtelen indulatából mondta ezt, 13 évesen nem hiszem hogy nagyon tisztában lenni a jogi és bírósági dolgok folyásával... nektek felnőtteknek ebből nem lesz bajotok, de a lány nevelésének érdekében mindenképpen fordítsatok időt a dolog megbeszélésére, "rendbe tételére"
2011. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én visszafenyegetném egy másik perrel. Ugyanis ha nem tudja bizonyítani, akkor ő is perelhető ezzel-azzal (legalábbis más ügyben ez így szokott lenni)...Persze ilyet senki sem tesz a gyerekével, de most a ráijesztés lenne a hatásos, ami elvenné a kedvét a pereskedéstől.

Aztán ja, még két maflás.


Komolyra fordítva: nincs az a bíróság, aki ezért akár egy hunyorításra is büntetné a szülőket. A pofonnak története is volt, annak meg talán tanúi is. A bíróság mindenkit meghallgat, a húgodnak szüksége lenne a sztori mellé tanúkra is, akik mellette bizonyítanak.


Sajnálatos, nagyon sajnálatos :(

2011. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
13 évest nehezen perel bárki, jogilag nem felelősségre vonható még.
2011. jún. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!